Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyjście audio słuchawkowe z tv na głośniki - jaki sprzęt?

15 Sty 2011 11:28 9688 8
 • Poziom 8  
  Hej,
  Chciałbym mieć jednocześnie dźwięk w słuchawkach i w głośnikach na telewizorze, gdy oglądam programy z anteny i odtwarzam filmy z usb (nowy telewizor lcd z opcją odtwarzania filmów z nośnika danych podłączanych przez usb). Normalnie nie mogę tego zrobić, bo gdy podłączam słuchawki przez wyjście słuchawkowe na telewizorze, wówczas automatycznie odłączany jest dźwięk w głośnikach. Przez gniazdo SCART mogę puścić dźwięk po słuchawkach i mieć jednocześnie dźwięk w głośnikach telewizora, ale działa to TYLKO z programami antenowymi a nie działa już z filmami odtwarzanymi z urządzenia USB.

  Tak więc sobie myślę, że jedyna opcja jaka pozostała, to podłączenie na stałe głośników przez wyjście słuchawkowe telewizora a z głośników słuchawek i zastosowania jakiegoś prostego przełącznika. I tu pytanie, co mi jest potrzebne. Czy tylko jakieś dobre głośniki ze wzmacniaczem i wyjściem słuchawkowym? Jaki model byście polecili? Czy również przydałby się prosty (albo i nie prosty) amplituner? Jeśli tak również proszę o sugestię. Nie chcę wydawać na to zbyt dużo. W ogóle jakbyście to podłączyli. Jeszcze raz: moim celem jest to, abym nie musiał co chwila wkładać i wyjmować słuchawek z telewizora, ale żeby mieć je na stało podłączone a jednocześnie mieć dźwięk z głośników zewnętrznych. W ostateczności żeby mieć na stałe podłączone słuchawki i głośniki i jakiś prosty przełącznik (typu "wciśnij guzik"), którym przełączałbym między słuchawkami a głośnikami.

  Bardzo ładnie proszę eskpertów o jakieś rady.
 • flexghzflexghz
 • Poziom 35  
  Jeżeli to jest nowy TV, to powinien mieć jeszcze wyjście AUDIO OUT na złączach typu CINCH. Służy ono do podania dźwięku do zestawu kina domowego. Poziom dźwięku jest tam stały i niezależny od tego jakie jest źródło audycji, czy filmu. Stamtąd można wyprowadzić sygnał na jakiś mały wzmacniacz słuchawkowy i po problemie.
 • Poziom 8  
  Model LG 42 LD650. Próbowałem po cinchach, ale działa tylko z telewizją, przy odtwarzaniu z twardego dysku nie ma dźwięku na słuchawkach. Jedynie wyjście słuchawkowe ma dźwięk wszędzie...
 • flexghzflexghz
 • Poziom 35  
  Są jeszcze dwa wyjścia:
  - skorzystanie ze słuchawek Bluetooth
  - wykorzystanie wyjścia optycznego cyfrowego wyjścia audio.
  Nie wiem, czy ten akurat model ma moduł bluetooth, ale wyjście optyczne ma na pewno. Ono służy do podania dźwięku na inne urządzenia i jest zastosowane jako nowocześniejsze (?) od cinch. Musiałbyś zaopatrzyć się w jakieś urządzenie umiejące przetworzyć dźwięk cyfrowy - optyczny na czyste audio i z niego napędzać słuchawki. Mógłby być to na przykład jakiś mini disc - są na Allegro za niewielkie pieniądze.
  Cytat:
  Tak więc sobie myślę, że jedyna opcja jaka pozostała, to podłączenie na stałe głośników przez wyjście słuchawkowe telewizora a z głośników słuchawek i zastosowania jakiegoś prostego przełącznika.

  Jest to możliwe, ale może się okazać, że w celu dopasowania mocy i impedancji wzmacniacza do słuchawek, producent zastosował oporniki ograniczające moc. Wtedy niestety ta metoda nie znajdzie zastosowania.
 • Poziom 8  
  kreslarz napisał:
  Jest to możliwe, ale może się okazać, że w celu dopasowania mocy i impedancji wzmacniacza do słuchawek, producent zastosował oporniki ograniczające moc. Wtedy niestety ta metoda nie znajdzie zastosowania.


  W ten sposób podłączyłem zwykłe głośniki komputerowe (słabiutkie) ze wzmacniaczem a do nich słuchawki i to działa :) Dlatego chciałbym zrobić to nieco bardziej profesjonalnie. I dlatego pytam, czego potrzebuję. Jakiś amplituner, czy wystarczą same kolumny z wyjściem słuchawkowym? No i co z tym przełącznikiek słuchawki/głośniki?

  Pozdrawiam!
 • Poziom 8  
  Podpowiecie jaki amplituner lub głośniki towarzysze? :)
 • Poziom 2  
  Jeżeli mowa o tv LCD Led to (sprawdzałem wszystkie modele tv led mając w ręku wtyczkę mini jack słuchawki od mp3) wszystkie tv wyłączają się automatycznie głośniki, nawet w droższych modelach z full opcją.
  Prawie, bo właśnie tylko(o ile tylko) wszystkie modele Philipsa głośniki dalej grają. Ja musiałem takie kupić (mam 2 tv Led 42" i 32"), ponieważ jestem osobą z obustronnym niedosłuchem i używam non stop słuchawki ale bezprzewodowe( tak samo się wkłada do gniazdka jack od nadajnika bezprzewodowego) a reszta mojej rodziny w tym czasie słucha z głośników.
 • Poziom 10  
  w Twoim tv najprawdopodobniej nie ma tej możliwości ,z tego co pamiętam stare grundigi miały ale możesz się poratować podłączając kino domowe