Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv5000 - nieokreślona usterka

15 Sty 2011 12:35 2297 8
  • Poziom 11  
    Witam.
    Laptop HP Pavilion dv5000.
    Oto co się z nim dzieje:

- nie mogłem uruchomić żadnego systemu operacyjnego (Windows, Linux, z dysku bądź LiveCD), zawieszał się bądź na okrągło restartował
    - memtest - okazuje się, że pamięci (DDR 2x512MB/333MHz CL2.5, kości obustronnie) od początku obie sypią błędami
    - wymiana pamięci na posiadaną akurat DDR 256MB/333MHz CL2.5 też dwustronną - brak błędów memteście, system uruchamia się jednak po pewnym czasie pracy zawiesza się i laptop nie chce się ponownie uruchomić (diody świecą ale obrazu brak, podłączenie do zewnętrznego monitora nic nie daje)
    - paradoksalnie pomaga przełożenie poprzedniej pamięci, która oczywiście nadal sypie błędami, ale pozwala przynajmniej wejść do BIOS'u
    - ponowne włożenie 256MB i wszystko działa jak powinno do momentu zawiechy systemu i cały cykl powtarza się od początku

- po kilku takich cyklach laptop przestał uruchamiać się na 256MB kości (diody świecą, obrazu brak)
    - raz zawiesił się na 512MB, wtedy też pomogło przełożenie 256MB, na której się już nie uruchamia, ale ponowne włożenie 512MB znowu pozwala przynajmniej wejść do BIOS'u
    - po całkowitym wyjęciu pamięci beep 1-3-3-1 (28 Autosize DRAM)
    - laptop rozkręcony, brak widocznych uszkodzeń, świeża pasta termoprzewodząca i wyczyszczenie radiatorów oraz wszelkich złączy nic nie daje

Początkowo zakładałem, że to wina pamięci ale dziwi mnie, że wysypały się obie 512MB na raz i teraz prawdopodobnie coś stało się też 256MB.
    Kontroler pamięci? Jakieś inne propozycje lub metody sprawdzenia co jest nie tak?
    Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 33  
    Jaki to dokładnie model ? pisze na spodzie dv5-?????
  • TermopastyTermopasty
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    To chyba raczej platforma AMD.
    Czyli po sprawdzenia w pierwszej kolejności procesor.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    W tym modelu jest ATI RADEON® XPRESS 200M IGP -> dv5026ea
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Jeśli Ci się uda wejść do systemu , to wejdz jak najszybciej do panelu sterowania i odinstaluj sterowniki od procesora AMD. Powinien Ci się normalnie odpalić po tym. Podejrzewam, że nie masz orginalnych kości pamięci od tego lapka. Mam podobny problem po wymianie ramu

Dodano po 1 [minuty]:

Jak nie to zainstaluj na nowo windowsa ale bez sterowników od AMD
  • Poziom 11  
    Dziękuję za pomysły, temat dawno rozwiązany ale domknę post.
    Skupiłem się na pamięciach a problemem faktycznym okazał się procesor.