Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra f 1.6i problem z lpg

grze21 15 Sty 2011 12:46 2639 7
  • #1 15 Sty 2011 12:46
    grze21
    Poziom 13  

Witam! Pomóżcie mam problem z oplem astra f 1.6i C16NZ 92 rok benzyna + LPG! Problem pojawił się wczoraj gdy jechałem w deszcz i drogi były bardzo mokre, silnik jest nie zabudowany i wszystko było mokre pod maską! Problem jest taki że moja astra nie chce jeździć na gazie, jest słaba, nie chce wejść na obroty, szarpie podczas jazdy i silnik pracuje nie równo, zaś na benzynie jest wszystko ok. Instalacja jest firmy LOVATO. Gdy auto było rozgrzane to działało na LPG ale było słabe i nie równo pracował silnik, gdy dziś rano je odpaliłem i przełączyłem na LPG to odrazu zgasło tak jak by się zadusiło. Jak pisałem wcześniej na benzynie auto działa bez zarzutów! Co może być przyczyna? Dziękuje serdecznie za pomoc, pozdrawiam!

1 7
  • #2 15 Sty 2011 13:16
    daw1217
    Poziom 21  

Może sprawdź masę z instalacji gazowej póki co

0
  • #3 15 Sty 2011 14:41
    grze21
    Poziom 13  

Kolego daw1217 gdzie ona możne się znajdować? Dziękuję za wskazówki.

Dodano po 40 [minuty]:

Kolego dziękuje za podpowiedz, znalazłem tą masę, odłączyłem ją całkowicie i samochód powrócił do normy, gdy podłączyłem tą masę w te samo miejsce jeszcze raz problem zaczął się znowu pojawiać. Ta masa znajdowała się koło takiej niebieskiej kostki, do której jest doprowadzona cienka metalowa rurka, wydaje mi się ze tam przepływa gaz, nie wiem jak tą kostkę fachowo nazwać. Na tej kostce znajdują sie dwa kable + i - z czym ten - był doprowadzony do masy. Gdy podłączyłem masę z powrotem to zaczęło iskrzyć jakby jakieś zwarcie. Co zrobić z tą masą czy podłączyć ją w inne miejsce?

0
  • #4 16 Sty 2011 16:45
    martinobmw
    Poziom 12  

jeśli iskrzy to znaczy że Elektro zawór działa to ta niebieska kostka. i jak odłączyłeś ta masę to zaczął chodzić na gazie ?? .

0
  • #5 16 Sty 2011 17:13
    grze21
    Poziom 13  

Jak odłączyłem masę to auto zaczęło chodzić na benzynie, gdy podłączyłem ponownie auto zaczęło się dusić.

Dodano po 5 [minuty]:

Dziś odłączyłem pompkę paliwa i auto działało na gazie bez zarzutów. Wydaje mi się że nie ma odcięcia benzyny kiedy ja przełączam na gaz.

0
  • #6 16 Sty 2011 17:35
    martinobmw
    Poziom 12  

najlepiej podjedz do jakiegoś gazownika pewnie gdzieś coś przy śniedziało spojrzy zbada miernikiem i ci zrobi .tu masz nr. do mojego kumpla mieszka w Żurominie a warsztat ma w Lidzbarku 504246240 dobry fachowiec no i rozsądne ma ceny.

0
  • #7 16 Sty 2011 18:27
    grze21
    Poziom 13  

Właśnie to tez jest mój ulubiony fachowiec!Naprawiał już mi kilka rzeczy:) Wiem o kogo chodzi:) Mam jego wizytówkę już jestem umówiony z nim na jutro:) pozdrawiam:)

0
  • #8 17 Sty 2011 18:27
    grze21
    Poziom 13  

Kolego byłem u tego fachowca o którym była mowa wcześniej okazało się że był uszkodzony przekaźnik, wymieniliśmy na nowy i działa wszystko:) Dzięki za wskazówki:) pozdrawiam:)

0