Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Parametry linii neostrada 10Mb

15 Jan 2011 13:50 4699 5
  • Level 10  
    Witam ostatnio przeszedłem z opcji 6mb na 10mb( jeszcze nie odblokowane na loginie)

moje parametry

Mam kilka pytań
    1. Czy zmiana na 10mb była dobrym ruchem ?
    2. Czy pójdzie 20mb na takich parametrach ?
    3. Czy ze zmianą synchronizacji zmieniają się parametry linii które pokazuje router ?
    4. Czy z tych danych możecie mi powiedzieć ile mam do centralki ?

Tyle pokazywało gdy przechodziłem na 6mb

https://obrazki.elektroda.pl/70_1284742244.jpg

Gdy zmieniła się synchronizacja na 10mb to Strasznie spadł Output Power i waha się 7.0>1.8>0.0>1.7 różnie bywa ale nie traci synchronizacji.
    Czy output power wpływa na prędkość ?
    Czy da się go jakoś zwiększyć czy lepiej jak jest mniejszy ?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 36  
    1.Tak.
    2.Nie. Ale pójdzie "do 20 Mb/s", zapewne z 15 Mb/s, masz dobry modem (na szczęście 8910, a nie 8901).
    3.Tak. Głównie zmienia się Margin, bo SNR jest zużywany na obłożenie tonów bitami, więc przy "do 20 Mb/s" oba Marginy będą blisko 6 dB (póki co tylko upload masz na maksimum więc tam masz tylko 7 dB).
    4.Kable są różne, realne pomiary dla checka TP pokazywały 11-16 dB / 1 km, więc masz ok.2,3 km.

brolypl wrote:
    Gdy zmieniła się synchronizacja na 10mb to Strasznie spadł Output Power i waha się 7.0>1.8>0.0>1.7 różnie bywa ale nie traci synchronizacji.
    Czy output power wpływa na prędkość ?
    Czy da się go jakoś zwiększyć czy lepiej jak jest mniejszy ?
    Output Power często jest pokazywany nieprawidłowo. Nie ma się co nim przejmować póki nie ma kłopotów. Niski Output Power często świadczy bardzo dobrze o linii i że DSLAM nie uważa za stosowne by dać więcej. Ale czasem DSLAM się myli i niektórzy mają dzięki temu zaniżoną prędkość. Dodatkowo zaniżanie mocy (power cutback) jest nie bez powodu, po to żeby zapobiegać zakłóceniom na innych liniach.
  • Level 9  
    Żeby nie odbierać nowego tematu podepnę się tutaj, ja z kolei mam pytanie czy na poniższym obrazku prawidłowo opisana jest prędkość wyjściowa dla NEO 10/1:

Z tego co przeglądałem po innych postach większość osób z NEO10 ma wyjściową szybkość na modemie ustawioną na 1200/1192/1176... ale nigdzie nie widziałem by to było 992 Kb. W praktyce transfer wyjściowy nigdy nie przekroczył jeszcze 0,86 Mb (i gdzie te 1 Mb?) - czy to wina złych ustawień?

Jest jeszcze jeden problem, w ciągu dnia na moim 10 Mb/s bywa tak:

A w późno w nocy lub rano bywa tak:

Jak widać pełne prędkości późno w nocy są osiągalne (chociaż nie wiem czemu ten wyjściowy zawsze zatrzymuje się na 0.85 Mb) ale to co się dzieje za dnia to horror. Na infolinii twierdzą, że to przeciążenia i proponują cofać się do prędkości za czasów SDI. Technicy-magicy już nawet się nie pojawiają i nie kontaktują, tylko na wysłane zgłoszenie następnego dnia automatyczne dostaje smsa że usterka została usunięta. Raz jak byli, to wypili herbatkę, pogadali i poszli. Co z tym począć, dopiero co została przeze mnie podpisana umowa na dwa lata...

I na koniec jeszcze jedno pytanie - czy jeżeli Neostrada jest notorycznie przeciążona w godzinach popołudniowych i wieczornych to czy oferta konkurencji np. Netii będzie tak samo przeciążona? Interesowałem się ofertą Netii, proponowali nawet 20 Mb/s po sprawdzeniu mojego łącza, ale czy przypadkiem nie korzystają oni z tych samych sprzętów i całej infrastruktury. Obawiam się że te same problemy wystąpić mogą po podpisaniu umowy z innym operatorem?
  • Level 10  
    terrade wrote:

2.Nie. Ale pójdzie "do 20 Mb/s", zapewne z 15 Mb/s, masz dobry modem (na szczęście 8910, a nie 8901).

No nie wiem czy taki dobry modem chciałem wgrać nowe oprogramowanie i niestety ale nie mogę co mnie zdenerwowało bo dużo błędów naprawili w nowym oprogramowaniu.

Dodano po 5 [minuty]:

hrabina69
    Niestety ale mam to samo za dnia na moich 6mb jak narazie za dnia osiągam 0.40-1Mb w nocy oczywiście full chociaż za dnia też się trafi raz na jakiś czas pełne 6Mb
    Problem u mnie powstał przed samymi świętami i trwa do dzisiaj ;/
  • Level 9  
    Potwierdzam... u mnie też problemy zaczęły się w okolicy świąt i dnia na dzień jest coraz gorzej ;-(
  • Level 9  
    W ramach ciekawości dopiszę co słuchać po ponad półrocznej walce, obecnie w godzinach 15-24 internetu nie ma wcale (tak wielkie są przeciążenia). TP już nawet nie kryje się i bezczelnie odpowiada, że wiedzą o awarii ale jej nie zamierzają naprawić. Wykonałam setki telefonów, napisałam dziesiątki listów, nawet próbowałam sprawę załatwić przez UKE czy Rzecznika praw konsumenta - niestety wszystko bez skutku. Ludzi rozważających korzystanie z usług TP ostrzegam - większego oszusta i firmy zupełnie nie liczącej się z klientem nie spotkałam jak żyję. Współpracowałam z nimi ponad 10 lat, wykupując linie telefoniczną i internet, ale po tym co zrobili i walce przez pół roku o usługę za która płaciłam i to nie mało, mam ich stanowczo dosyć. Takiego burdelu jak mają u siebie nie było nawet za głębokiej komuny. Jedyne czego sobie i wszystkim życzę, to szybkiego bankructwa TP, mam nadzieję, że rynek i ludzie w końcu zweryfikują ich tak sam jak oni teraz traktują klientów.