Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 306 Kombi - Problem z zamkiem centralnym z tyłu.

ArekDrops 15 Sty 2011 13:52 3026 2
  • #1 15 Sty 2011 13:52
    ArekDrops
    Poziom 2  

Witam. Właśnie dołączyłem do tego forum bo mam problem z centralnym zamkiem w Peugeot 306, 1400cm3, 1998r., kombi. Mianowicie chodzi o to: samochód ma centralny zamek na podczerwień w kluczyku + pilot radiowy. Bez względu na to czy zamykam kluczem czy pilotem nie zamykają się tylne prawe drzwi. W ogóle nie można wdusić tego "cycka" od zamykania drzwi ale! co ciekawe mogę go wdusić jeżeli strzele centralnym po to by się zamknął, dopóki alarm się nie uzbroi to mogę drzwi otworzyć, wcisnąć "cycka" i wszystko gra. Otwierać, otwiera sam ale zamknąć nie chce. Prąd dochodzi. Słychać, że coś tam się rusza przy próbie zamknięcia ale nie daje rady. Nie znam dokładnie zasady działania mechanizmu, który zamyka i otwiera zamek a dojście jest tam na prawdę cudowne. Ręki nie wsadzę. Ma ktoś pomysł co jest grane??

0 2
  • #2 15 Sty 2011 19:50
    Artur h
    Poziom 19  

Nie ma tam cudów. Pewnie uszkodzenie mechaniczne przy samym silniczku w dżwiach .Są tam plastikowe elementy napędzające od silniczka mechanizm zamka. Kiedyś rozbierałem coś takiego. Uszkodzenie polegało na rozwalonej plastikowej ośce .

0
  • #3 16 Sty 2011 11:31
    ArekDrops
    Poziom 2  

No właśnie tak mi się wydaje. Czyli nie da się tego naprawić bez wymontowania zamka nie?? Trzeba będzie się bardziej zagłębić niestety.

1