Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Creative 5,1 SBS580, brak sygnału wejściowego

kwikam 15 Sty 2011 15:40 875 0
    kwikam
    Poziom 10  
    Witam,

Mam głośniki Creative sbs580. Działały zawsze dobrze jednak ostatnio postanowiłem przenieść komputer i po ponownym podłączeniu przestały działać przednie i tylne satelity. Głośnik centralny i sub-woofer działają normalnie. Sterowników nie zmieniałem a przełączając kabel głośnika centralnego do pozostałych slotów karty dźwiękowej stwierdzam, że nie jest to jej wina.

Zatem rozkręciłem sub-woofer w którym znajduje się wzmacniacz i sprawdziłem miernikiem czy jest połączenie elektryczne pomiędzy jackami a przypadającymi im pinami na PCB. Jest.

Proszę zamieszczać zdjęcia według poniższego linku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html Ułatwi to ich przeglądanie . [dzimi]

Zainspirowany postem Link pomierzyłem napięcia na wzmacniaczach TDA8510J i na jednym z nich stwierdziłem, że niapięcie na OUT3 wynosi -17,2V (pozostałe OUT -7,7V) co odpowiada napięciu zasilającemu układ. Wejście IN3 ma potencjał 2,2V tak jak i pozostałe wejścia obu wzmacniaczy. Zatem prawdopodobnie TDA do wymiany..

Pytanie:
    Skoro jedynie wyjście INT3 jednego z dwóch wzmacniaczy TDA jest wadliwe, dlaczego nie działają mi aż 4 kanały?