Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Która lodówka Waszym zdaniem, bo już nie wiem co wybrać?

sledz84 15 Jan 2011 15:56 12789 32
    sledz84
    Level 11  
    Muszę kupić lodówkę i już od kilku dni zastanawiam się co wybrać. Czytałem wiele opinii i już trochę wiem na ten temat ale ciężko mi się zdecydować. Ma początku mój wybór padł na prostą lodówkę boscha KGV36X47 plusy to klasa A++ i duży zamrażalnik oraz agregat danfrosta, jednak żona wolałaby coś z no frostem więc myśleliśmy nad siemesnem KG36NX46 który podobno również na agregat danfrost oraz no frost na którym zależy żonie. Jednak jej minusem jest mały zamrażalnik bo ok 66l. W naszym przedziale cenowym czyli do 2k nie znalazłem boscha ani siemensa z no frostem i zamrażalnikiem powyżej 80l. Zacząłem się wiec zastanawiać nad produktami LG np. GR-B399PTQA ale tańsze modele czyli poniżej 3k produkowane są w chinach, a nie w Korei co mnie trochę zniechęca i są mniej oszczędne bo to klasa A. Ostatnim pomysłem jest coś z samsunga, chociaż na początku odrzuciłem tę firmę. Plusy to całkiem dobre materiały, produkcja w Korei oraz spory zamrażalnik. Nie wiem jednak czy to dobry pomysł ze względu na dużo opinii które czytałem a mianowicie że jeśli koreańskie to tylko LG. Czy ktoś może mi coś polecić albo poradzić, ponieważ wolę dobrze wybrać i kupić lodówkę która posłuży mi dobrych kilka lat.
    User removed account
    User removed account  
    sledz84
    Level 11  
    Zauważyłem że ostatnio ciężko z tą pomocą, ale może akurat:) Co do LG to w środku po lewej stronie na dole jest naklejka ze specyfikacją lodówki i krajem gdzie została wyprodukowana. Dzisiaj ją zauważyłem i niestety nie znalazłem żadnego modelu poniżej 3k który byłby wyprodukowany gdzieś indziej niż w Chinach.
    User removed account
    User removed account  
    sledz84
    Level 11  
    Sharp mi też wydaje się całkiem fajny ale nie znalazłem nic co by mi pasowało w rozsądnej cenie, przede wszystkim jeśli chodzi o zamrażalnik powyżej 80l.
    User removed account
    User removed account  
    sledz84
    Level 11  
    chcę wydać mniej więcej tyle ile Ty planujesz. Też oglądałem tego boscha ale żonie nie spodobało się to że w zamrażarce na górze nie ma szuflady tylko jest półka, takie coś jej zdaniem jest kiepskie więc daliśmy sobie spokój. Dziś jak znalazłem naklejkę w LG chciałem też zobaczyć czy bosche są składane w Niemczech czy w Turcji ale na naklejce nie było takich informacji, obejrzałem całą lodówkę dokładnie i nie znalazłem nic na temat tego gdzie je produkują podobnie było właśnie w Sharpie
    User removed account
    User removed account  
    sledz84
    Level 11  
    tak mi się wydaje że tam własnie pierwsza od góry w zamrażarce nie jest taka wysuwana szuflada tylko coś na zasadzie półki uchylanymi drzwiczkami, takimi jak kilka lat temu bywały, tak samo jest np w KGN39Y22
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    bodzio.c
    Level 13  
    w tej chwili średnia żywotność lodówki wynosi 5-6 lat, więc nie ma sensu wydawać na nią kupy pieniędzy, kupuj lodówkę tanio nie patrząc na markę,bo nie ma już modeli które bezawaryjnie pracują 15 lat.
    zwykły człek
    Level 20  
    Pierwsz sprawa to to, że jak będzie no-frost, to trzeba będzie większość produktów pakować do pojemników. Jeśli chodzi o sharpa to ja akurat polecam tego producenta. Bosch to turek, ale czy w dobie globalizacji coś to znaczy. Moim zdaniem ciekawą propozycją, która na pewno daje dużo lepsze wyposażenie są nowe lodówki mastercooka. Nie wiem na jakich one są agregatach - kiedyć był danfoss, jak jest teraz nie patrzyłem. Mam tu na myśli 3 modele LCE-818NFXW, LCED-918NFX i LCTD-918NFX. Ta trzecia ma mega wyposażenie, ale i cena nie jest niska. Dodatkowo na ich stronie możesz sobie za 150 zł wykupić pełną producencką gwarancję na 5 lat, więc przez 5 latek masz wszystko z bani.
    User removed account
    User removed account  
    bodzio.c
    Level 13  
    We Wrocławiu - były Wrozamet, teraz FAGOR.
    User removed account
    User removed account  
    zwykły człek
    Level 20  
    Ale z no frostem, czy bez? No i jaka wysokość? Ja tam uważam no frost za porażkę jeśli chodzi o lodówkę. W zamrażarce to super rozwiazanie.
    sledz84
    Level 11  
    No a ja zastanawiam się nad tym siemensem o którym pisałem na początku, jednak ten Mastecook też daje do myślenia. Zwłaszcza że nigdzie nie mogę znaleźć gdzie produkują te siemensy. Podobnie jak Ty xMarSx schodzę z ceny bo lodówki na lata raczej nie kupię no i zacząłem zastanawiać się nad tą 5 letnią gwarancją bo wole na to dopłacić i w efekcie wydam tyle co na droższą a przynajmniej będzie 5 lat spokoju. Wiem że Amica ma też taką informacje na stronie że za 150zł można przedłużyć gwarancje na 5 lat. Jednak wydaje mi się że lepszy będzie Mastecook. Po pierwsze dlatego że jakoś bardziej przemawia do mnie ta firma po drugie znajomy kupił ich lodówkę jakieś 2 lata temu, wprawdzie bez no forst (tylko taką chce moja żona) ale jest z niej bardzo zadowolony. Więc myślę że pozostawię żonie wybór między tym siemensem jeśli nie okaże się że jest produkowany w chinach a Mastecookiem. Dla poprawności dodam jeszcze że samsung nad którym się zastanawiałem odpadł gdyż okazało się że jest produkowany w chinach a wyższe modele w Korei.
    User removed account
    User removed account  
    zwykły człek
    Level 20  
    Jak to ma być prosta lodówka to kup babci LC-38X PLUS, dokup gwarancję i po sprawie. Ewentualnie trochę lepiej wyposażona, trochę droższa i moim zdaniem ładniejsza LCES-817X. Co do Electroluxa to uważam, że robią dobre lodówki. Pamiętaj, że każdemu zdarza im się czasem mała wpadka i że nie ma firm bezawaryjnych. Dlatego 5 lat gwarancji się opłaca - płacisz 150 zł i z bani, a bez tego to 70-100 zł skasuje Cię serwis za przyjazd i sprawdzenie. A gdzie naprawa i części?
    ja-kenaj
    Level 26  
    Najlepiej kupić lodówkę klasy A+ i co bardzo ważne z półkami ażurowymi w żadnym wypadku szklanymi. Wysokość do 1,70mb z osobnym zamrażalnikiem u dołu. Cenę uzgodnijcie sami. Dodam tylko, że w każdym sklepie można negocjować ceny sprzętu. Marka nie koniecznie idzie w parze z jakością sprzętu.
    User removed account
    User removed account  
    ja-kenaj
    Level 26  
    Masz całkowicie rację, o czym mówiłem poprzednio - napis na urządzeniu w obecnych czasach ma się nijak co do jego wartości i rzetelności wykonania.
    maxsp2
    Level 11  
    Proponowałbym naprawdę zastanowić się nad LG. To że wyprodukowana w Chinach
    nie ma znaczenia bo te z Korei są montowane z Chińskich podzespołów
    User removed account
    User removed account  
    alef
    Level 11  
    ja mam ENB 38633X czyli dokładnie to samo tylko że 200cm zamiast 185cm
    po 3 miesiącach użytkowania stwierdzam, że generalnie jest ok. praktycznie cały czas chodzi na 1-2 poziomie chłodzenia i to w zupełności wystarcza. Od czasu do czasu jak zapuszcza agregat do nofrosta (a przynajmniej tak mi się wydaje) słychać jak sobie trochę syczy i popiskuje, ale słychać to tylko będąc w kuchni - w pokojach tego nie słychać.
    Jedyny minusik jaki zaczyna łapać to fakt, iż co jakiś czas sobie strzela (jakby plastik) ale na to rady nie ma.
    User removed account
    User removed account  
    lanolina
    Level 11  
    To normalne jeżeli chodzi o chłodziarki. Na pewno co jakiś czas warto taka chłodziarkę wyłączyć z prądu, wyczyścić i zebrać nadmiar wody, która powinna się zbierać w takim specjalnym pojemniku, ale szronem nie ma co się przejmować.
    alef
    Level 11  
    przyznam szczerze ze nie przyglądam się jakoś szczególnie...ale na pewno co jakiś czas zauważam "spływające kropelki" na tylnej ściance

...czy twoja sztuka tez lubi strzelać?