Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Która lodówka Waszym zdaniem, bo już nie wiem co wybrać?

15 Sty 2011 15:56 10524 32
  • Poziom 11  
    Muszę kupić lodówkę i już od kilku dni zastanawiam się co wybrać. Czytałem wiele opinii i już trochę wiem na ten temat ale ciężko mi się zdecydować. Ma początku mój wybór padł na prostą lodówkę boscha KGV36X47 plusy to klasa A++ i duży zamrażalnik oraz agregat danfrosta, jednak żona wolałaby coś z no frostem więc myśleliśmy nad siemesnem KG36NX46 który podobno również na agregat danfrost oraz no frost na którym zależy żonie. Jednak jej minusem jest mały zamrażalnik bo ok 66l. W naszym przedziale cenowym czyli do 2k nie znalazłem boscha ani siemensa z no frostem i zamrażalnikiem powyżej 80l. Zacząłem się wiec zastanawiać nad produktami LG np. GR-B399PTQA ale tańsze modele czyli poniżej 3k produkowane są w chinach, a nie w Korei co mnie trochę zniechęca i są mniej oszczędne bo to klasa A. Ostatnim pomysłem jest coś z samsunga, chociaż na początku odrzuciłem tę firmę. Plusy to całkiem dobre materiały, produkcja w Korei oraz spory zamrażalnik. Nie wiem jednak czy to dobry pomysł ze względu na dużo opinii które czytałem a mianowicie że jeśli koreańskie to tylko LG. Czy ktoś może mi coś polecić albo poradzić, ponieważ wolę dobrze wybrać i kupić lodówkę która posłuży mi dobrych kilka lat.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Zauważyłem że ostatnio ciężko z tą pomocą, ale może akurat:) Co do LG to w środku po lewej stronie na dole jest naklejka ze specyfikacją lodówki i krajem gdzie została wyprodukowana. Dzisiaj ją zauważyłem i niestety nie znalazłem żadnego modelu poniżej 3k który byłby wyprodukowany gdzieś indziej niż w Chinach.
  • Poziom 11  
    Sharp mi też wydaje się całkiem fajny ale nie znalazłem nic co by mi pasowało w rozsądnej cenie, przede wszystkim jeśli chodzi o zamrażalnik powyżej 80l.
  • Poziom 11  
    chcę wydać mniej więcej tyle ile Ty planujesz. Też oglądałem tego boscha ale żonie nie spodobało się to że w zamrażarce na górze nie ma szuflady tylko jest półka, takie coś jej zdaniem jest kiepskie więc daliśmy sobie spokój. Dziś jak znalazłem naklejkę w LG chciałem też zobaczyć czy bosche są składane w Niemczech czy w Turcji ale na naklejce nie było takich informacji, obejrzałem całą lodówkę dokładnie i nie znalazłem nic na temat tego gdzie je produkują podobnie było właśnie w Sharpie
  • Poziom 11  
    tak mi się wydaje że tam własnie pierwsza od góry w zamrażarce nie jest taka wysuwana szuflada tylko coś na zasadzie półki uchylanymi drzwiczkami, takimi jak kilka lat temu bywały, tak samo jest np w KGN39Y22
  • Poziom 13  
    w tej chwili średnia żywotność lodówki wynosi 5-6 lat, więc nie ma sensu wydawać na nią kupy pieniędzy, kupuj lodówkę tanio nie patrząc na markę,bo nie ma już modeli które bezawaryjnie pracują 15 lat.
  • Poziom 20  
    Pierwsz sprawa to to, że jak będzie no-frost, to trzeba będzie większość produktów pakować do pojemników. Jeśli chodzi o sharpa to ja akurat polecam tego producenta. Bosch to turek, ale czy w dobie globalizacji coś to znaczy. Moim zdaniem ciekawą propozycją, która na pewno daje dużo lepsze wyposażenie są nowe lodówki mastercooka. Nie wiem na jakich one są agregatach - kiedyć był danfoss, jak jest teraz nie patrzyłem. Mam tu na myśli 3 modele LCE-818NFXW, LCED-918NFX i LCTD-918NFX. Ta trzecia ma mega wyposażenie, ale i cena nie jest niska. Dodatkowo na ich stronie możesz sobie za 150 zł wykupić pełną producencką gwarancję na 5 lat, więc przez 5 latek masz wszystko z bani.
  • Poziom 13  
    We Wrocławiu - były Wrozamet, teraz FAGOR.
  • Poziom 20  
    Ale z no frostem, czy bez? No i jaka wysokość? Ja tam uważam no frost za porażkę jeśli chodzi o lodówkę. W zamrażarce to super rozwiazanie.
  • Poziom 11  
    No a ja zastanawiam się nad tym siemensem o którym pisałem na początku, jednak ten Mastecook też daje do myślenia. Zwłaszcza że nigdzie nie mogę znaleźć gdzie produkują te siemensy. Podobnie jak Ty xMarSx schodzę z ceny bo lodówki na lata raczej nie kupię no i zacząłem zastanawiać się nad tą 5 letnią gwarancją bo wole na to dopłacić i w efekcie wydam tyle co na droższą a przynajmniej będzie 5 lat spokoju. Wiem że Amica ma też taką informacje na stronie że za 150zł można przedłużyć gwarancje na 5 lat. Jednak wydaje mi się że lepszy będzie Mastecook. Po pierwsze dlatego że jakoś bardziej przemawia do mnie ta firma po drugie znajomy kupił ich lodówkę jakieś 2 lata temu, wprawdzie bez no forst (tylko taką chce moja żona) ale jest z niej bardzo zadowolony. Więc myślę że pozostawię żonie wybór między tym siemensem jeśli nie okaże się że jest produkowany w chinach a Mastecookiem. Dla poprawności dodam jeszcze że samsung nad którym się zastanawiałem odpadł gdyż okazało się że jest produkowany w chinach a wyższe modele w Korei.
  • Poziom 20  
    Jak to ma być prosta lodówka to kup babci LC-38X PLUS, dokup gwarancję i po sprawie. Ewentualnie trochę lepiej wyposażona, trochę droższa i moim zdaniem ładniejsza LCES-817X. Co do Electroluxa to uważam, że robią dobre lodówki. Pamiętaj, że każdemu zdarza im się czasem mała wpadka i że nie ma firm bezawaryjnych. Dlatego 5 lat gwarancji się opłaca - płacisz 150 zł i z bani, a bez tego to 70-100 zł skasuje Cię serwis za przyjazd i sprawdzenie. A gdzie naprawa i części?
  • Poziom 26  
    Najlepiej kupić lodówkę klasy A+ i co bardzo ważne z półkami ażurowymi w żadnym wypadku szklanymi. Wysokość do 1,70mb z osobnym zamrażalnikiem u dołu. Cenę uzgodnijcie sami. Dodam tylko, że w każdym sklepie można negocjować ceny sprzętu. Marka nie koniecznie idzie w parze z jakością sprzętu.
  • Poziom 26  
    Masz całkowicie rację, o czym mówiłem poprzednio - napis na urządzeniu w obecnych czasach ma się nijak co do jego wartości i rzetelności wykonania.
  • Poziom 10  
    Proponowałbym naprawdę zastanowić się nad LG. To że wyprodukowana w Chinach
    nie ma znaczenia bo te z Korei są montowane z Chińskich podzespołów
  • Poziom 10  
    ja mam ENB 38633X czyli dokładnie to samo tylko że 200cm zamiast 185cm
    po 3 miesiącach użytkowania stwierdzam, że generalnie jest ok. praktycznie cały czas chodzi na 1-2 poziomie chłodzenia i to w zupełności wystarcza. Od czasu do czasu jak zapuszcza agregat do nofrosta (a przynajmniej tak mi się wydaje) słychać jak sobie trochę syczy i popiskuje, ale słychać to tylko będąc w kuchni - w pokojach tego nie słychać.
    Jedyny minusik jaki zaczyna łapać to fakt, iż co jakiś czas sobie strzela (jakby plastik) ale na to rady nie ma.
  • Poziom 10  
    To normalne jeżeli chodzi o chłodziarki. Na pewno co jakiś czas warto taka chłodziarkę wyłączyć z prądu, wyczyścić i zebrać nadmiar wody, która powinna się zbierać w takim specjalnym pojemniku, ale szronem nie ma co się przejmować.
  • Poziom 10  
    przyznam szczerze ze nie przyglądam się jakoś szczególnie...ale na pewno co jakiś czas zauważam "spływające kropelki" na tylnej ściance

...czy twoja sztuka tez lubi strzelać?