Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KX-TC1890 - spalony przez złą polaryzację

14 Paź 2004 21:07 768 1
  • Poziom 17  
    Telefon na początku był zwarty (na gnieździe zasilającym bazy). Przyczyna-dioda zenera na 30V (nie pamiętam numeru) miała zwarcie.
    Potem okazało się, że nie chce ładować słuchawki (a jeszcze jak położyłem słuchawkę na bazie to tel. się wyłączał i po chwili załączał i tak w kółko-coś z zasilaczem (kondik lub stabilizator-chyba to drugie bo jak długo był podłączony do zwartego gniazda to się przegrzał-nie sprawdzałem jeszcze)-podmieniłem na swój i już chodził).
    Przyczyna-zwarte zaciski na płytce słuchawki od baterii (ok 47ohm) poprzez IC101 (to chyba coś w rodzaju stabilizatora, ale pewien nie jestem). Nie mam schematu, ale ten IC101 ma oznaczenie D2 i pod spodem 00, wygląda tak samo jak IC203 w KX-TC160 (czy 161...).
    teraz pytanie: co to za element i czy mogę go podmienić (cholernie ciężko jest go odlutować-jeszcze mi się nie udało) tym IC203?
  • Poziom 17  
    Podmieniłem tego IC101 tym IC203 z KX-TC160 i pomogło-słuchawka od razu zaczęła kontaktowałć z matką i odwrotnie. Ten IC101 to chyba coś w rodzaju stabilizatora jednak, bo pomiary na to wskazują i miejsce na schemacie. Ale to nie wszystko bo jak telefon poładował trochę baterię to się wyłączł i zaraz załączał i tak dalej. Okazało się, żę stabilizator zasilacza ma zabezpieczenie termiczne (na telefonie piszą 850mA a zasilacza daje max 500mA)-dodałem radiatora i na razie działa.