Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena do układu czytnika RFID z użyciem EM4095

ssjgt 15 Sty 2011 16:35 2481 1
  • #1 15 Sty 2011 16:35
    ssjgt
    Poziom 1  

Witam,

Robię projekt na laboratoria - czytnik RFID. Układ składa się z Atmegi 32, max232 do komunikacji z komputerem, a także z układu em4095 do RFID. Atmega, jak i również MAX spisują się znakomicie, jeżeli natomiast chodzi o układ EM4095, to nie do końca wiem co się z nim dzieje. Prawdo podobnie wina jest cewki, a mianowicie dławika, który podłączyłem z nadzieją, że taki układ będzie z nim działać. Dławik ma indukcyjność 1mH i jest niewielkich rozmiarów. Po podłączeniu go zauważyłem także, że dioda która przed podłączeniem świeciła stanowczym jasnym światłem, osłabła znacząco. Kondensatory do układu (Cres, Cdv1, Cdv2) sa odpowiednio dobrane (użyłem do obliczeń pliku arkusza kalkulacyjnego dostępnego na stronie producenta układu em4095), teoretycznie powinno wszystko działać, jednakże nie czyta mi karty. Możliwości mam kilka, karta którą mam może nie być na tą częstotliwość, albo też dławik nie jest stworzony do tego celu. Potrzebuje waszej opinii do tego projektu. Jeżeli ktoś ma doświadczenie z tworzeniem tego typu układów, to byłbym wdzięczny za informacje na temat cewki jaką powinieniem użyć tj: jej indukcyjność, średnica i miło byłoby też o informacje na temat drutu jakiego warto użyć (grubość) i ile zwojów (wiem, że są do tego wzory - ale większość pisze, żeby na nich też za bardzo nie polegać).
    Zaznaczam też, że nie mam dostępu do odpowiedniego sprzętu do mierzenia częstotliwości układu, a także do mierzenia indukcyjności, funduszy na taki sprzęt też nie przewiduje.

Jeżeli chodzi o aplikacje, jest to trochę zmodyfikowana wersja aplikacji em4095v2 dostępnej na forum (zmodyfikowana jedynie pod kątem obslugi UARTA, różnicy portów miedzy atmega8 i 32, a także moja wersja ma dołączoną biblioteke util/delay, zamiast zaimplementowanej w projekt em4095v2 wlasnej funkcji opozniajacej).

Będę wdzięczny za pomoc, jestem dość początkujący jeżeli chodzi o zabawe z elektroniką, także proszę o wyrozumiałość, a moderatorów przepraszam jeżeli nie trafiłem w dział.

Radek.

• #2 30 Sty 2011 19:45
    wawcio
    Poziom 11  

EM4095 ma dość dobrą dokumentację techniczną. W EP był projekt na tym układzie...wszystko dobrane i skonfigurowane ;)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo