Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Włącznik impulsowy do halogenów motocyklowych

15 Jan 2011 16:56 3346 7
  • Level 2  
    Witam wszystkich;

Noszę się z zamiarem montażu halogenów na motocyklu, zakupiłem już wszystkie nezbedne elementy, zakupiłem także włącznik halogenów z Hondy. Niestety okazało się , że jest to włącznik impulsowy. Mam w związku z tym pytanie co muszę zrobić abym mógł go wykorzystać? W jaki sposób go podłączyć aby spełniał swoją funkcję? Instalacja halogenów jest 12V po przekaźniku.

dziękuję za pomoc
  • Level 37  
    Impulsowy czyli niestabilny, jak do dzwonka w mieszkaniu; Kolega Jagiel500 potrzebuje stabilny, taki by "został" więc jaki problem? Kupić, założyć.
    Za cenę kilku złotych nie będzie chyba przerabiał układu na samopodtrzymujący.
  • Level 42  
    Przerzutnik typu D , tranzystor mosfet , przekaźnik i ... elektronika , który to zestawi!
  • Level 2  
    Witajcie

Mam niestabilny włącznik. Generalnie już właściwie wiem jak i co podłączyć, tak przynajmniej mi sie wydaje :)
    Problem mam teraz z tym jak podłączyć diodę led która to jest we włączniku tak aby świeciła podcza gdy włączone są halogeny.

Mimo wszystko z chcecią poczytam opinie ekspertów.
  • Level 42  
    Jak już wiesz co i jak podłączyć , to diodę LED podłącz pod styk przekaźnika podający napięcie na halogeny!
  • Level 43  
    Wstaw do tego przekaźnik swiateł od Wartburga, który działa imulsowo, lub daj czasówkę np. ELKO CRM 91 / 93 H.
  • Level 2  
    wielkie dzięki za użyteczne podpowiedzi, jak już wszystko poskładam i nic nie wybuchnie to dam znać :)