Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć kamerę cofania AEG CS DVD 300?

15 Sty 2011 17:21 4623 15
  • Poziom 10  
    Witam, mam zamiar kupić do swojego auta kamerę cofania. Na próbę podłączyłem aparat cyfrowy z wyjściem Cinch, Cinch jest również w radiu więc wszystko niby pasuje. Przy radiu jest biały kabel opisany jako "camera swich" podłączyłem go do masy, ale po włączeniu aparatu kompletnie nic się nie dzieje, a może mam ten biały kabel podłączyć pod +12V wolę zapytać, zanim spalę radio. Ps. obraz za aparatu widać na tv, więc aparat i kabel są sprawne.
    z góry dzięki za odp. pozdrawiam
  • Poziom 21  
    W sumie sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.Ten biały kabelek podłącza się najczęściej pod światło cofania.Czyli daj mu +12V.
  • Poziom 10  
    Podłączyłem ten biały kabel pod+12V i nadal nic, a może ten aparat w ogóle nie współpracuje z radiem pomimo wyjścia Cinch? może po prostu muszę spróbować z kamerą cofania?
  • Poziom 21  
    A radio w opcjach nie ma czasami opcji rear camera on/off?
  • Moderator na urlopie...
    Aparat nie współgra z radyjkiem i myślę, że musisz najpierw zakupić kamerkę i podłączyć wszystko zgodnie z załączonym schematem bo napewno posiadasz taki w dokumentacji od radyjka ;)
  • Poziom 10  
    arturo7711 napisał:
    A radio w opcjach nie ma czasami opcji rear camera on/off?
    Nie ma bo tą opcje pelni wlaśnie ten biały kabel podlączony do czujnika biegu wstecznego załączając kamere. A instrukcji nie posiadam i nigdzie nie mogę jej znaleść, nawet po chińsku nie ma :(
  • Moderator na urlopie...
    A co to za radyjko posiadasz, bo rozumię, że nie masz instrukcji od kamerki a od radia masz? Jak nie to podaj więcej info i napewno jakoś ugryziemy temat :)
  • Poziom 21  
    Niektóre modele pioneera prócz kabla posiadały w menu uaktywnienie czincza poprzez właśnie rear camera on/off.
  • Poziom 10  
    zeimp napisał:
    A co to za radyjko posiadasz, bo rozumię, że nie masz instrukcji od kamerki a od radia masz? Jak nie to podaj więcej info i napewno jakoś ugryziemy temat :)

W temacie pisze jakie to radio, instrukcji od radia nie mam. Słyszałem że dużo opcji włącza się pilotem, niestety mój pilot jest uszkodzony, we wtorek powinienem mieć nowy to zobaczymy czy będzie się dało uaktywnić tego Cincha.
  • Poziom 21  
    Acha,zapomniałem dodać że aparat cyfrowy to zły pomysł,postaraj się załatwić jakąś kamerkę.
  • Poziom 43  
    arturo7711 napisał:
    Acha,zapomniałem dodać że aparat cyfrowy to zły pomysł,postaraj się załatwić jakąś kamerkę.

Zarówno syfrówka jak i kamera cofania generują zwykły sygnał video, problem siedzi po stronie aktywacji wejścia video w radiu. Jak jest opisane gniazdo chinch, w które podpinasz cyfrówkę? Rzuć tu jakimś dokładnym zdjęciem okablowania tego radia
  • Poziom 10  
    Na gnieździe chinch pisze; "rear view camera'' czy jakoś tak a na tym białym przewodzie pisze chyba; "Camera +B 12V". Jutro zrobię dokładne fotki żeby rozwiać wszelkie wątpliwości.
  • Poziom 21  
    milejow napisał:
    Zarówno syfrówka jak i kamera cofania generują zwykły sygnał video, problem siedzi po stronie aktywacji wejścia video w radiu. Jak jest opisane gniazdo chinch, w które podpinasz cyfrówkę? Rzuć tu jakimś dokładnym zdjęciem okablowania tego radia

Chodzi mi o to że na dłuższą metę to nie ma sensu,jak kolega myśli o założeniu rear kamerki,to lepiej sobie kupić takową i po problemie.Zgadzam się natomiast że wina leży po stronie radia i należy jednak dobrze pogrzebać w opcjach przy użyciu pilota,bo na bank musi ten chinch być nie aktywny.
  • Poziom 10  
    Dostałem dziś pilot, niestety nie znalazłem żadnej opcji włączającej kamere. Jedynie przestawiałem ustawienia wyświetlacza, tv i inne jednym słowem próbowałem chyba wszystkich opcji i dalej nic. Na pilocie jest przycisk z narysowaną kamerą opisany jako "angle" po jego wciśnięciu też nic się nie dzieje.
  • Poziom 21  
    Przycisk angle odnosi się do funkcji odtwarzacza dvd.
    A próbowałeś uaktywnić funkcje na wyłączonym radyjku?Może są takie opcje dostępne w tym sprzęcie po wyłączeniu radia.W pioneerze kamerę uaktywnia się na wyłączonym radiu poprzez wciśnięcie przycisku func i przytrzymanie go.Wtedy wyskakują różne opcje,między innymi uaktywnienie rca tylnej kamery.
  • Poziom 10  
    Spróbowałem naciskać i przytrzymywać wszystkie przyciski na wyłączonym radiu i żadne opcję się nie wyświetliły. Chyba pozostaje mi dorwać instrukcję mogła by też być od modelu 250. Jeśli ktoś posiada takową to proszę o pomoc.