Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Marea 1.6 16V nie pali

kubas10 20 Lut 2011 10:32 29234 60
  • Relpol przekaźniki
    kubas10
    Poziom 25  
    Ze wstępnych poszukiwać nie mam zasilania na czujniku położenia przepustnicy i czujniku położenia wałka rozrządu... a zasilane są z tego samego wtyku nr 16....
    domex32
    Moderator Samochody
    Bezpieczniki oczywiście sprawdzone?
    Wiązki też?

W zeszłym roku miałem palio z takim silnikiem, strzelał to w rurę to w kolektor ssący nie szło go odpalić, męczyłem się parę dni, okazało się ze auto miało dwa stany oleju w silniku, po upuszczeniu ponad litra, wszystko wróciło do normy.

Do tej pory nie rozumiem, co to ma wspólnego, kasatory luzu zaworowego za bardzo rozdęte i zawory się nie domykały? Nie rozumiem, przecież ciśnienie też miał ok.
  • Relpol przekaźniki
    kubas10
    Poziom 25  
    Poziom oleju jest ok, bezpieczników jeszcze nie patrzyłem i instalacji też nie ale wydaje mi się że sterownik może robić zwarcie...
    kubas10
    Poziom 25  
    Ma ktoś schemat elektryczny połączeń elektronicznego systemu wtryskowo-zapłonowego do tegoż silnika ??
    kubas10
    Poziom 25  
    Ze wstępnych ustaleń wszystkie bezpieczniki sprawne, chyba że któreś ominąłem... jedna puszka w przedziale pasażerskim pod kolumną kierownicy i 2 puszki w komorze silnika (jedna przy lewej kolumnie mcpersona a druga przy skrzyni biegów) jeszcze gdzieś ????
    raster55
    Poziom 9  
    Kolego przeczytaj i odpisz na PW
    Pozdrawiam
    seat21
    Poziom 26  
    a znalazło się zasilanie tps i czujnika wałka rozrządu ,
    artur3554
    Poziom 13  
    Witam kolego sprawdź napięcie na pompie paliwa i na sterowniku jaką ma wartość ostatnio miałem taki sam problem tylko z palio 1.6 problemem był brak odpowiedniej masy i elektronika szwankowała.
    kubas10
    Poziom 25  
    Zasilanie się nie znalazło ani na tps ani na halotronie, po włączeniu zapłonu nie mam plusa na 16-stce. Z tym palio to też zasilania na owym pinie nie było ??
    artur3554
    Poziom 13  
    Z palio był taki problem że pokazywał napięcia na sterowniku i pompie około 5 v
    seat21
    Poziom 26  
    a na drugim sterowniku były te zasilania ,oczywiście tam jest 5v
    kubas10
    Poziom 25  
    Zasilanie na 16 pinie (wtyk żeński) sprawdzałem na wtyczce wypiętej z ECU... i tam plusa nie ma...
    seat21
    Poziom 26  
    tam jest sterownik 1AF , czy z ecu wychodzi te 5v z pinu 16 czy nie , także co tam można sprawdzić na wypiętej wtyczce, zlacze musi byc podpięte pod sterownik
    kubas10
    Poziom 25  
    Podpiąłem wtyczkę pod sterownik i zasilania brak na tps i na halotronie i bezpośrednio przy wyjściu z 16 pinu na obydwa obwody ! Co może być grane ?? wadliwy sterownik ??
    seat21
    Poziom 26  
    sterownik ten co napisalem , jezeli tak to uszkodzony ,a zalącza przekażnik systemowy
    kubas10
    Poziom 25  
    Co złącza przekaźnik systemowy???? pompa startuje i paliwo podaje... iskra też jest...
    seat21
    Poziom 26  
    ok ale nadal brak zasilania czujników także sterownik do podmiany rozumiem że to 1AF bo tego schemat sprawdzałem
    kubas10
    Poziom 25  
    Fiat Marea 1.6i - 182A4.000 - 185 - 1996-1999
    Magneti Marelli IAW 1AF
    kubas10
    Poziom 25  
    Już jeden podmieniłem i chyba jest popsuty... ale z tego co pamiętam na tamtym sterowniku też nie było zasilania na 16-stce....
    kubas10
    Poziom 25  
    Kontynuując przygodę z fiatem, czujnik wałka rozrządu ma zasilanie a na oscyloskopie w momencie kręceniem rozrusznika napięcie z 5V spada do 0V i rysują się paczki impulsów. Na komputerze cały czas wychodzi kod usterki:
    MELD 64
    CZUJNIK OBROTÓW SILNIKA
    -Nieprawidłowy sygnał.
    -USTERKA SPORADYCZNA.

Przeprowadziłem eksperyment o który byłem proszony przez użytkownika Raster.
    Ustawiłem wał na 0 stopni, blokady wałków wskoczyły elegancko. Wykręciłem świece i włożyłem elektrody w każdy cylinder. Na 1 i 4 taka sama długośc na 2 i 3 także taka sama długośc, różnica między 1 i 2 cylindrem 7 cm, różnica między 3 i 4 także 7 cm. Zastanawia mnie czy może wał ustawic na 5 bądź 10 stopni ??
    seat21
    Poziom 26  
    jak wyglądają świece po próbie rozruchu zalane ,suche , ten błąd rejestruje podczas próby rozruchu mimo wykasowania,
    kubas10
    Poziom 25  
    Świece mokre, po skasowaniu kodu usterki nadal ją rejestruje...
    seat21
    Poziom 26  
    okablowanie cz położenia do sterownika ,

Dodano po 58 [sekundy]:

zresztą zadzwoń masz nr podany niedawno taki uruchamiałem bo temat się przeciąga
    kubas10
    Poziom 25  
    Witam, cały czas wydaje mi się że rozrząd nie jest prawidłowo ustawiony i po paru próbach po zablokowaniu wałków blokadami robię pełen obrót wałem i nie mam kolizji!!!!!!!!!!!!! może ktoś mi powiedzieć o co chodzi ?? Temat trzeba będzie chyba przenieść do innego forum :D

Dodano po 21 [minuty]:

Ktoś wie może z jakiego położenia startuje wał ?? 1 tłok w GMP ??
    domex32
    Moderator Samochody
    A w momencie kręcenia rozrusznikiem też nie ma 5V na TPS i reszcie?
    rykfor
    Poziom 14  
    A jak zablokowałeś rozrząd i kręciłeś wałem to tłoki chodziły?
    kubas10
    Poziom 25  
    Co to za głupie pytani ?? Przeczytaj co napisałem powyżej i nie zadawaj pytań co nie wnoszą nic nowego.