Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Ibiza 1,9TDI AGR błąd 18047 - czujnik 1/2 pedału gazu

pipestone74 15 Jan 2011 17:26 14782 6
    pipestone74
    Level 11  
    Witam. Jakiś czas temu w deszczowej pogodzie komputer wyrzucił błąd jak wyżej. Podniósł obroty z 900 na ok 1200. Pedał gazu przestał reagować. Doturlałem w mękach 100km (auto jedzie max 60km/h) Wymiana potencjometru gazu - nadal to samo. Przekręcenie kluczyka i reset pomaga na chwilę. Wiązka do ECU sucha. Wtyki oczyszczone kontaktem. Wsiadam do zimnego auta i czasem jest spokój 50-100 km zanim się wyłączy a czasem od razu. Proszę o pomoc. Czy ktoś miał już taka usterkę? Internet twierdzi że mogą być trzy przyczyny:
    -potencjometr
    -wiązka z potencjometru do ECU
    -ECU
    Na zachodnich forach znalazłem że czujniki są w jednym obwodzie i czasem awaria np czujnika ciśnienia doładowania lub temperatury płynu chłodzącego g62 powoduje taki efekt. Czy ma to sens? Z góry dziękuje za ewentualną pomoc. Pozdrawiam.
    jurekk55
    Level 36  
    Czytanie parametrów ,jest równie ważne jak czytanie błędów.Szukaj odpowiedzi w parametrach.
    fuelinyourblood
    Level 35  
    Wyciąg ster i dokladnie po ogladaj czy nie jest zalany woda. poza sterem wiązka, nastawnik pompy, pedał gazu.
    pipestone74
    Level 11  
    Czy Kolega będzie łaskaw sprecyzować jakie parametry mam odczytać? Które grupy dynamicznie mogą być pomocne w diagnozie?
    pipestone74
    Level 11  
    Hm...Czujnik położenia pedału gazu wymieniony. Kable sprawdzone miernikiem, złącza wyczyszczone i potraktowane kontaktem, ecu w ciepłym miejscu wysuszone i uszczelnione. Problem pozostał. Mam wrażenie że pojawia się rzadziej na mrozie a w okolicach zera usterka występuje już po chwili. Czy pozostaje tylko wymiana ECU? Czy auto odpali na nowym ECU bez dodatkowych zabiegów? Na czym polega proces adaptacji ECU?
    pipestone74
    Level 11  
    Winny: sterownik silnika.