Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza 1,9TDI AGR błąd 18047 - czujnik 1/2 pedału gazu

15 Sty 2011 17:26 10927 6
  • Poziom 11  
    Witam. Jakiś czas temu w deszczowej pogodzie komputer wyrzucił błąd jak wyżej. Podniósł obroty z 900 na ok 1200. Pedał gazu przestał reagować. Doturlałem w mękach 100km (auto jedzie max 60km/h) Wymiana potencjometru gazu - nadal to samo. Przekręcenie kluczyka i reset pomaga na chwilę. Wiązka do ECU sucha. Wtyki oczyszczone kontaktem. Wsiadam do zimnego auta i czasem jest spokój 50-100 km zanim się wyłączy a czasem od razu. Proszę o pomoc. Czy ktoś miał już taka usterkę? Internet twierdzi że mogą być trzy przyczyny:
    -potencjometr
    -wiązka z potencjometru do ECU
    -ECU
    Na zachodnich forach znalazłem że czujniki są w jednym obwodzie i czasem awaria np czujnika ciśnienia doładowania lub temperatury płynu chłodzącego g62 powoduje taki efekt. Czy ma to sens? Z góry dziękuje za ewentualną pomoc. Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Czytanie parametrów ,jest równie ważne jak czytanie błędów.Szukaj odpowiedzi w parametrach.
  • Poziom 35  
    Wyciąg ster i dokladnie po ogladaj czy nie jest zalany woda. poza sterem wiązka, nastawnik pompy, pedał gazu.
  • Poziom 11  
    Czy Kolega będzie łaskaw sprecyzować jakie parametry mam odczytać? Które grupy dynamicznie mogą być pomocne w diagnozie?
  • Poziom 11  
    Hm...Czujnik położenia pedału gazu wymieniony. Kable sprawdzone miernikiem, złącza wyczyszczone i potraktowane kontaktem, ecu w ciepłym miejscu wysuszone i uszczelnione. Problem pozostał. Mam wrażenie że pojawia się rzadziej na mrozie a w okolicach zera usterka występuje już po chwili. Czy pozostaje tylko wymiana ECU? Czy auto odpali na nowym ECU bez dodatkowych zabiegów? Na czym polega proces adaptacji ECU?
  • Poziom 11  
    Winny: sterownik silnika.