Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson sx 415 jak założyć pasek od skanera

15 Sty 2011 18:34 5166 20
  • Poziom 11  
    Witam, czy ktoś posiada schemat do tego urządzenia chodzi mi konkretnie o to jak mam założyć pasek od skanera, wydaje sie za długi i parę mm ale na pewno jest dobry bo przed rozłożeniem działał skaner bez problemów, być może musi być gdzieś zahaczony proszę o pomoc dzięki.
  • Spec od drukarek
    Chodzi o pasek napędowy skanera?
  • Poziom 11  
    konmaj napisał:
    Chodzi o pasek napędowy skanera?

dokładnie, wydaje sie być kilka mm za długi jak sie go założy na rolki jednak przed rozkręceniem skaner chodził normalnie, po rozkręceniu rozsypało mi sie to i nie bardzo wiem czy dobrze ten pasek zakładam,tzn wydaje mi sie ze dobrze bo są 2rolki i na nie go zakładam tylko że jest luźny i spada.
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Z tego, co pamiętam, przy rolce znajdującej się po przeciwnej stronie od zespołu zębatek z silnicznikiem powinna być sprzężynka odpychająca rolkę i napinająca nałożony na nią pasek.
  • Poziom 11  
    konmaj napisał:
    Z tego, co pamiętam, przy rolce znajdującej się po przeciwnej stronie od zespołu zębatek z silnicznikiem powinna być sprzężynka odpychająca rolkę i napinająca nałożony na nią pasek.

Tylko ze ta rolka po przeciwnej stronie jest nieruchoma na boki tzn wkłada sie ją na cypel i sie tylko obraca.
    Ps faktem jest ze wypadła taka jakby sprężynka ale nie wiem gdzie ją włożyć
    Przesyłam zdjęcia może to coś pomoże
  • Spec od drukarek
    Ze zdjęć niewiele mogę wywnioskować - a jak wygląda ta sprężynka?
  • Poziom 11  
    konmaj napisał:
    Ze zdjęć niewiele mogę wywnioskować - a jak wygląda ta sprężynka?

nie mam pojęcia skąd ta sprężynka wyleciała:cry:

Wklejanie obrazków: Link. Proszę użyć przycisku "Zmień" i zastosować tę metodę. rys57

Epson sx 415 jak założyć pasek od skanera Epson sx 415 jak założyć pasek od skanera Epson sx 415 jak założyć pasek od skanera Epson sx 415 jak założyć pasek od skanera Epson sx 415 jak założyć pasek od skanera
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Szczerze mówiąc, mi też ta sprężynka niewiele mówi... Akurat teraz nie mam pod ręką Epsona SX415 ani żadnego nowszego modelu tej firmy, więc zajrzałem do starszego CX3650, ale tam to kółko po przeciwnej stronie jest zamocowane ruchomo na takim jakby suwaczku ze sprężynką i w ten sposób napina pasek napędowy.
  • Poziom 11  
    konmaj napisał:
    Szczerze mówiąc, mi też ta sprężynka niewiele mówi... Akurat teraz nie mam pod ręką Epsona SX415 ani żadnego nowszego modelu tej firmy, więc zajrzałem do starszego CX3650, ale tam to kółko po przeciwnej stronie jest zamocowane ruchomo na takim jakby suwaczku ze sprężynką i w ten sposób napina pasek napędowy.

no właśnie, a tu kółko w silniczku i te po przeciwnej jest nieruchome, nie bardzo wiem jak ten pasek był naciągnięty czarna magia :cry: może ktoś posiada takiego epsona lub podobnego i mógłby sprawdzić?:cry:

Dodano po 3 [godziny] 28 [minuty]:

Pomoże ktoś? muszę zeskanować i wydrukować kilkanaście stron dokumentów a nie potrafię złożyć skanera:(
  • Poziom 11  
    Witam, odświeżam temat bo zależy mi na tej drukarce a leży już jakiś czas rozkręcona, może przez ten czas miał juz ktoś takiego epsona?
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Witam ponownie - mam nadzieję, że urządzenie jeszcze czeka na naprawę? Otóż dzisiaj wszedłem w posiadanie modelu SX200, który najwyraźniej ma taki sam pasek napędowy skanera - rzeczywiście jest on za długi, ale właśnie sprężynka, która Tobie wypadła, odpowiednio na nim zamocowana, skręca go w kształt litery "U", w ten sposób skracając do odpowiedniej długości. Poniżej dołączam zdjęcie:

Epson sx 415 jak założyć pasek od skanera
  • Poziom 11  
    Witam, bardzo dziękuje za zdjęcie udało sie naciągnąć pasek, mam teraz inny problem, mianowicie skaner nie potrafi jakby ustalić swojego położenia, dochodzi do końca a silniczek kreci dalej wiesz może co jest nie tak?
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Wygląda na to, że skaner nie może się skalibrować. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy taśma i kabel skanera są dobrze podłączone do płyty głównej (pod klapką koło lewego tylnego rogu urządzenia). Druga rzecz, to czy obudowa skanera została dobrze złożona i czy czasem szyba trochę nie odstaje od lampy od strony pozycji startowej. Po trzecie, starannie wyczyścić szybę skanera (szczególnie od spodu przy pasku startowym) i górną stronę lampy. Jeżeli te wszystkie działania nie pomogą, to obawiam się, że może być uszkodzona lampa lub taśma łącząca ją z płytą główną.
  • Poziom 11  
    Udało sie! skaner działa dzięki bardzo. mam tylko problem, przez który urządzenie zostało odkręcone,mianowicie drukarka drukuje puste kartki, stało sie to nagle, w urządzeniu zostały zamontowane zamienniki kadridży i działało jakiś czas po czym zaczęło drukować bardzo blado i nie wyraźnie, teraz nie drukuje wcale, może znasz sposób na naprawę tego? bo jak na razie Twoje rady były 100% trafne za co dziękuje:)
  • Spec od drukarek
    Nagłe pogorszenie i zanik wydruku może wskazywać na problem z pompką od tuszu - jej wężyk odczepił się z zamocowania lub zatkał zaschniętym tuszem. Inna możliwość to zła jakość tuszu w zamontowanych zamiennikach.
  • Poziom 11  
    wężyk z tyłu pod tą klapką jest włożony dobrze, jak go wyjmę i przedmucham to zatkany sie nie wydaje, ale kartki dalej białe wychodzą, nie bardzo wiem za co sie zabrać żeby to wreszcie działało
  • Spec od drukarek
    Dobrze byłoby wyjąć ten wężyk spod klapki z tyłu, wtedy uruchomić urządzenie i zobaczyć, czy przez ten wyjęty koniec będzie wylatywał tusz. Tylko podłóż coś, by ewentualnie nie zabrudzić tuszem podłogi, dywanu, biurka itp.
  • Poziom 11  
    jak wyjmę wężyk to tusz nie leci, ale widać ze wężyk jest napełniony czarnym tuszem, zostały przeczyszczone spirytusem jakby to nazwać te dysze tam gdzie wkłada sie kadridże i po tym zabiegu drukarka wydrukowała mi zdjęcie na czerwono, jednak przy kolejnych drukowaniach wydruk zanika i znów drukuje białą kartkę
  • Spec od drukarek
    Jeśli końcówkę wężyka z tyłu wyjmie się na zewnątrz, to przy sprawnej pompce po każdym uruchomieniu drukarki powinno z niego wypłynąć trochę tuszu, a jeszcze więcej przy programowym czyszczeniu głowicy lub po wymianie tuszy na nowe. Jak znajdę trochę czasu, to zerknę do tego mojego SX200, jak tam wygląda wężyk pompki. Wiem, że w wielu starszych Epsonach są 2 wężyki: jeden krótki prowadzący od spodu stacji serwisowej do plastikowego łącznika, z którego drugiej strony jest podłączony długi wężyk, który przechodząc po drodze przez mechanizm pompki idzie na tył urządzenia do gąbki zbierającej zużyty tusz. Czasem z powodu częściowo zapychającego wężyki starego tuszu i wynikających z tego przeciążeń przy pompowaniu, któryś z wężyków odczepia się od wspomnianego łącznika, przez co pompka pompuje powietrze zamiast tuszu z pojemników do głowicy, a głowica wtedy jakiś czas coraz słabiej drukuje resztkami tuszu, a potem już niczym.
  • Poziom 11  
    Możliwe ze tak jest tylko nie bardzo wiem jak to wszystko rozkręcić żeby dostać sie do tej pompki, z tyłu urządzenia jest klapka po jej zdjęciu widać wężyk wchodzący do chyba pompki? w każdym razie wygląda to jak jakiś pojemnik być może to pompka nie wiem, będę śledzić temat jak będziesz miał jakieś informacje na ten temat to będzie super może uda sie urządzenie naprawić bo szkoda by było żeby leżało zepsute tym bardziej ze używane było może z 2 miesiące i to dosyć rzadko resztę czasu przeleżało, na gwarancje nie było sensu oddawać bo niby mogą jakoś sprawdzić ze były używane zamienniki tuszy a przez to gwarancja przepada.Dziękuje za to ze chociaż udało sie naprawić skaner, mam nadzieje ze z Twoja pomocą uda mi sie ożywić drukarkę.Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Drukarkę przeznaczam na części, mam nowe urządzenie,jeżeli ktoś coś potrzebuje proszę pisać.