Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria wycieraczek Audi80

14 Paź 2004 21:56 2987 11
  • Poziom 11  
    witajcie,nie działały mi wycieraczki w audi 80, kupiłem dziś WD-40 psiknąłem do przełacznika do środka, i co? właczam wycieraczki wycieraczki ruszyły chodzą tak samo w każdym położeniu dzwigni, ale najgorsze jest to ze z przełącznika idzie delikatny dym w środku się iskrzy, nawet wtedy gdy przekręce stacyjke,
    nie właczając wycieraczek,
    co robić?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    A jak zobaczysz ogień to może być już za późno na naprawę.
  • Poziom 11  
    Jeśli masz trochę zacięcia jako majsterkowicz mozesz zozebrac przełącznik, ale to nie jest prosta sprawa i próbować "półsrodków"., lub po prostu kupić używany lub nowy.
    Przy używanym trochę ostrozności, najlepiej dogadac się o mozliwości sprawdzenia działania/
  • Poziom 12  
    Bezwzględnie wymień przełącznik jak nie kup sobie dużą gaśnicę
  • Poziom 21  
    Styki zkorodowane,wypalone i z tąd te atrakcje.Najlepiej wymienić na nowy.
  • Poziom 11  
    dzięki. ale powiedzcie mi jak sciągnąć ten przełącznik z kolumny kierowniczej, chyba nie z całą tą tuleją.
    -----------------------------------------------------------------
    nawiązuje jeszcze do tego przełacznkia wycieraczek z audi 80, jak się go demontuje z układu kierowniczego.dzieki,pozdrawiam
    ---------------------------------------------------------------
    2 posty i 2 tematy scalono
    j.

:arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
  • Poziom 20  
    odkręć dwie dolne śrubki na kolumnie kierownicy ,zdejmij górną pokrywę kolumnu .zdejmij kierownicę /zdemontuj przycisk klaksonu i odkręć nakrętkę chyba 24 / poluzuj środkową śrubę pod kolumną kierownicy /wkrętak musi być pod kątem/ i ...to wszystko
  • Poziom 39  
    Wyłącznik skapitulował prawdopodobnie dlatago że mechanizm jest zatarty( wycieraczek ) zacznij od tego ,a póżniej zajmij się przełącznikiem .Audi ma dosyć dobry osprzęt elektryczny i zajmij się najpierw przyczyną a póżniej skutkiem. powodzenia.
  • Poziom 11  
    według mnie to winą były zakorodowane styki, a WD-40 to jeszcze pogorszył stan rzeczy, przełącznik rozebrać, a poskładać go to jeszcze trudniej ,to sa przełaczniki jednorazowe zanitowane, ale można do niego dojsc.

juz jestem w połowie montażu spowrotem, przeje....., nie ma lekko.

dzieki za wypowiedzi.
  • Poziom 11  
    przełącznik złozony, zamontowany, działa, wszystkie położenia wycieraczek działaja. to była cięzka szkoła.

dziekuje wszystkim, którzy odpowiedzieli w tej sprawie.
  • Poziom 11  
    Pozwolę sobie nieco odkurzyć ten temat (niestety mam dokładnie taki sam problem) i dopytać kilka szczegółów.
    1. Jak przy demontażu kierownicy dostać się do tej śruby? Domyślam się, że należy zdjąć klawisz klaksonu. Czy jest on jakoś na wcisk lub inaczej montowany? Gdzie ewentualnie należy podważyć by nie zniszczyć kierownicy?
    2. Jak tymczasowo unieruchomić te wycieraczki? Oczekuję na przesyłkę a musze jeszcze trochę pojeździć. Kiedy odpina się wiązkę przewodów od tego przełącznika to przestają działać kierunkowskazy? Bezpiecznik wycieraczek powiązany jest z innymi urządzeniami, – czyli raczej też kiepsko odłączać.
    Z góry dziękuję i proszę o pilną odpowiedź, bo w świetle tego, co pisane było wcześniej mam chyba za małą gaśnice.