Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra G 1999r. Sterownik ogrzewania ( nawiewu) ?

15 Jan 2011 19:52 4726 4
  • Level 31  
    Naprawiał może ktoś ten sterownik? Widzę że jest na L272M. Mam problem z zaworem nagrzewnicy i z klapką wlotu powietrza.

Siedzą tam dwa L272M co sterują jak wyżej. Nie wiem do czego użyty jest LM2904N?
  • Level 25  
    Jeżeli chodzi ci o klapę zamknietego obiegu to na pewno spalony silnik -często siadają ,a co do zaworu to stuka cały czas ?
  • Level 31  
    Nie stuka. Gdy podłącze pod zewnętrzne źródło prądu 12v działają bez zarzutu. Podejrzewam uszkodzone drivery. Klapka po ściągnięciu i ruszeniu działa przez chwile 6 razy zamknie i otworzy a potem się zatnie. Z zewnętrznego źródła prądu się nie zacina.

Tylko nie wiem do czego jest LM2904N i ten kabel co idzie do nagrzewnicy koło wejścia filtra pyłkowego.

Zna może ktoś wartości rezystancyjnych tych silniczków?
  • Level 25  
    Jeżeli chodzi ci o ten przewód 2 zyłowy co idzie kolo filtra kabinowego to idzie do elektrozaworu nagrzewnicy .A ten układ LM2904N to gdzie go masz bo nie kojarzę .
  • Level 31  
    Do elektrozaworu idzie od wiązki czarnoniebieski-czarnożółty takie same kable jak do silniczka klapy. Ale do nagrzewnicy jeszcze idą dwa kable czarne i jest wtyka czerwona. I nie wiem do czego to jest a te kable są powiązane z LM2904M. Który jest na płytce sterownika nawiewu.

Może zapomniałem dodać że nagrzewnica jest z klima manualną.