Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

YAMAHA SW-P201 - podłaczenie pod ONKYO TX-SE550

15 Jan 2011 21:18 2260 11
  • Level 9  
    Jak podłączyć subwoofer YAMAHA SW-P201 do amplitunera ONKYO TX-SE550; Próbowałem pod wyjście SUBWOOFER PRE OUT jednakże zero reakcji ze strony subwoofera. Wiem że subwoofer jest sprawny. Czego to może być wina??
  • Level 27  
    Włączyłeś subwoofer w opcjach ?
  • Level 9  
    tak jak najbardziej. SW YES; chyba że jeszcze coś trzeba zrobic??
  • Level 27  
    Słuchasz w stereo czy Pro-logic? Nie pamiętam na 100% ale chyba w stereo sub nie działa.
  • Level 27  
    Subwoofer out z AT do Input L/mono i musi działać. Kabel połączeniowy sprawdzony? AT czasem nie jest z drugiej ręki?
  • Level 9  
    Tak z drugiej ręki ale wszystko inne działa. kabel sprawny (chyba ze go sam zle zrobiłem - Y). Jendakże w instrukcji od suba wyczytałem że niby muszą być w outy na ampli... jesli neit o nie nalezy podłączać... czy jest możliwe zeby sygnał z ampli był za słaby?? ew jak sprawdzić wyjscie sub out??
  • Level 27  
    Coś źle wyczytałeś, jeśli masz do dyspozycji tylko sygnał mono to podłączasz pod L/mono jeśli masz dwa to możesz wykorzystać dwa. Wyjście suba możesz sprawdzić podłączając je pod wejście innego wzmacniacza.

Quote:
    Jendakże w instrukcji od suba wyczytałem że niby muszą być w outy na ampli... jesli neit o nie nalezy podłączać...

Czytałem to 3 razy ale nie rozumiem.
  • Level 9  
    W instrukcji od suba wyczytałem że teoretycznie mogę podłączyć pod PRE OUT pod warunkiem że mam dwa takie wyjścia na subwooferze. Natomiast w przypadku gdy mam jedno to należy podłączyć pod wyjście głośnikowe. (STRONA E-8 w instrukcji - "Note")
  • Level 27  
    Coś tam namieszane jest w tej instrukcji. Na stronie E-6 masz narysowany schemat podłączeń. Jeśli w ten sposób nie zadziała to coś jest nie tak. Spróbuj jeszcze podłączyć Tape rec out z amplitunera do suba dwoma kablami cinch i sprawdź czy działa. Ten sposób ma jednak wadę, bo tracisz regulację głośności suba z poziomu amplitunera i musisz regulować ręcznie.
  • Level 9  
    A czy moge podłączyć wyjście na głośniki stereo na wejście suba i głuśniki pod suba?? wtedy powienienem miec regulacje głośności... Bardzo dziekuje za odpowiedz.
  • Level 27  
    Pewnie że możesz, schemat połączeń jest też w instrukcji. Nie wiem co prawda jak to będzie się sprawować, nigdy nie korzystałem z takiego układu a w instrukcji są narysowane satelitki. Konfiguracja z Tape out nie zadziałała ?