Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki routher do Aethry ???

Morfeus 14 Paź 2004 22:49 1565 5
  • #1 14 Paź 2004 22:49
    Morfeus
    Poziom 10  

Witam.
    Mam problem z modemem z dialogu Aethra. Chciał bym kupić ruterek ale nie wiem jaki. modem podłączony jest do kompa przez COM1. Z tego co się zorjętowałem to większośc ruterów ma wejścia RJ45.
    Jaki routher kupić ?? albo może ktoś wie jak podłączyć mój modem przez RJ45 ?? Moge wysłac zdjęcia na e-maila.
    PROSZE O POMOC !!!

0 5
  • #2 14 Paź 2004 23:13
    Borys85
    Poziom 19  

Po pierwsze moze zamiesc te zdjecia na elektrodzie. Nich wszysce je zobacza.

Po drugie chcesz routera z COM1. To moze byc nieco trudne. Przespie sie i jutro dam Ci znac.

PS O takim czyms bylo wspomniane calkiem niedawno na tym forum. Poszukaj.

0
  • #3 15 Paź 2004 16:50
    Morfeus
    Poziom 10  

Oto zdjęcie tyłu mojego modemu.
    Nie koniecznie to musi być ruter z COM1. Może jest iiny sposób podłączenia. W komplecie dostałem kabel i podłączyłem a jest to COM1.
    W modemie są jeszcze inne gniazda. Między innymi RJ45 (chyba).

0
  • #4 15 Paź 2004 17:07
    adamjur1
    Poziom 39  

Mam 2 routery Asmax d sdi wejście po rs 232 wyjście n LAN 10 Base T. Używałem go ze switchem chodziło tak jak może chodzić SDI.
    Pytanie: z jaką max prędkością może chodzić twój net? ( rs i tak ogranicza w zakresie tego routera
    Typ Asmax IAS-660, sprawdź na stornie asmaxa. do niego jest soft na CD
    odstąpie niedrogo .
    Pozdr. J.

Dołączam opis

ASMAX IAS-660

+ powiększ
    Produkt stworzony przez ASMAX-a specjalnie dla potrzeb małych firm lub użytkowników sieci hobbystycznych, szukających taniego, skutecznego i niezawodnego sposobu na podłączenie małej sieci komputerowej do Internetu.

Łatwy w instalacji i obsłudze
    Router ASMAX IAS-660 pozwala na podłączenie małej sieci składającej się z kilku lub kilkunastu komputerów do Internetu. Jest niezwykle prosty w konfiguracji i zarządzaniu, a jednocześnie posiada olbrzymie możliwości. Aby go zainstalować wystarczy podłączyć modem (analogowy lub ISDN) do routera, następnie wpiąć router do sieci oraz skonfigurować urządzenie. Do konfiguracji ASMAX-A IAS-660 można użyć programu Manager, posiadającego opcję Setup Wizard. Pozwala to w łatwy i szybki sposób dostosować parametry do potrzeb sieci. Przy każdym żądaniu dostępu do Internetu, ASMAX IAS-660 automatycznie zestawi połączenie.

Tanio i oszczędnie
    Dostęp do Internetu z wykorzystaniem routera ASMAX IAS-660 pozwala zaoszczędzić koszty instalowania dodatkowych linii telefonicznych dla każdego z pracowników, który potrzebuje wykorzystywać Internet w pracy. ASMAX IAS-660 jest nie tylko jednym z najtańszych routerów na rynku - również w trakcie pracy cały czas dba o zasoby naszej kieszeni. Po określonym czasie bezczynności automatycznie rozłącza połączenie.

Szybko i wygodnie
    ASMAX IAS-660 nieustannie monitoruje pracę sieci. Kiedy chcemy połączyć się z adresem IP spoza sieci lokalnej (np. wpisując do przeglądarki stron www jakikolwiek adres internetowy), router automatycznie zadzwoni do dostawcy Interenetu. Czas uzyskania połączenia jest zależny od rodzaju zastosowanego modemu. Podobnie prędkość transmisji danych. ASMAX IAS-660 posiada port szeregowy o prędkości 460 Kbps. Nie stanowi więc wąskiego gardła, jakim zazwyczaj są porty RS w komputerach PC. Oznacza to, że prędkość przesyłu danych zależy wyłącznie od zastosowanego typu modemu. Najszybciej uzyskamy dostęp poprzez sieć ISDN, nieco wolniej przez sieć analogową.

"Click and Play"
    Używając ASMAX-a IAS-660, nigdy nie zobaczymy irytujących okienek Dial-up pojawiających się na ekranie. Nie będziemy musieli wprowadzać hasła, logować się itd. W każdej chwili, gdy zechcemy wysłać pocztę elektroniczną czy odwiedzić interesującą nas witrynę internetową, po prostu "klikamy" żądając dostępu do Internetu, a procedura dostępu jest realizowana automatycznie.

Bezpiecznie
    Z ASMAX-em IAS- 660, nie musimy również martwić się o adresy IP w sieci. Nowy router ma wbudowaną funkcję NAT (ang. Network Address Translation), która dokonuje konwersji adresów nierutowalnych na jeden adres przydzielany nam przez operatora w trakcie połączenia.

Ogromne możliwości
    ASMAX IAS-660 to doskonale wyposażony router, posiadający wiele niezwykle przydatnych funkcji dla administratora małej sieci. Wyposażony jest w oprogramowanie Network Monitor, które umożliwia śledzenie ruchu pakietów przepływających przez router. Funkcja filtrowania pakietów daje administratorowi możliwość decydowania, który z użytkowników sieci będzie miał dostęp do poszczególnych usług Internetu (WWW, FTP itd.). Ponadto, w razie konieczności zwiększania prędkości w przypadku rozrastania się sieci, możemy bez problemów dodawać kolejne routery ASMAX IAS-660.

Możliwości Opis
    Równoczesny dostęp do Internetu dla wielu użytkowników Każdy użytkownik sieci ma cały czas dostęp do Internetu. Dodatkowo, administrator urządzenia może nadawać prawa do poszczególnych usług korzystając z opcji ochrony hasłem
    Serwer DHCP Serwer DHCP automatycznie przydziela parametry protokołu IP użytkownikom
    Serwer wirtualny Pozwala na mapowanie adresów IP na poszczególnych portach. Umożliwia to dostęp do sieci z zewnątrz, pomimo realizacji NAT (ang. Network Address Translation)
    Bezpieczeństwo Wbudowany NAT (ang. Network Address Translation) stanowi doskonałe zabezpieczenie przed nieuprawnionym dostępem do sieci
    Połączenie na żądanie (Dial-On-Demand) Eliminuje konieczność samodzielnego dzwonienia do dostawcy Internetu. Wystarczy wpisać adres www w oknie przeglądarki internetowej, a ASMAX IAS-660 nawiąże za nas połączenie
    Automatyczne rozłączania Po określonym czasie bezczynności, ASMAX IAS-660 rozłączy połączenie, dzięki czemu oszczędzamy na zbędnych wydatkach
    Monitoring pracy urządzenia Dołączony program Network Monitor jest doskonałym narzędziem do obserwacji ruchu pakietów w routerze, statusu pracy i innych parametrów połączenia
    Filtracja pakietów Pozwala administratorowi decydować, którzy użytkownicy będą mieli dostęp do poszczególnych usług Interentowych (WWW, e-Mail, itd.)
    Możliwość konfiguracji na różnych platformach Urządzenie można konfigurować na dwa sposoby:
    w systemie Windows za pomocą programu Network Manager, poprzez sieć
    przy użyciu dowolnego programu terminalowego, poprzez RS-232

Dane techniczne:

1 port WAN (RS 232)
    Zabezpieczenia:
    PAP, CHAP, MSCHAP, NAT Firewall
    Protokoły sieciowe:
    TCP/IP
    Prędkość portu RS:
    460Kbps
    Typ sieci:
    10-Base-T
    Flash ROM:
    256K
    Wymiary dł/szer/wys:
    88mm/60mm/33mm
    Waga:
    120g

0
  • #5 15 Paź 2004 23:05
    Morfeus
    Poziom 10  

Mój net ma niby 128 kb/s, ale tak naprawde jest tylko 115 kb/s bo tylko na tyle pozwala mi COM1.

Dzięki wielkie za dokładny opis, dokładnie takiego rutera potrzebuje. Przeczytałem również że jest on jednym z tańszych na rynku.
    Gdzie go można kupić i za ile ??? Szukałem na allegro ale nic nie znalazłem :-/
    A może ty masz do sprzedania :D

Dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 15 Paź 2004 23:46
    adamjur1
    Poziom 39  

Znowu musze cytować sam siebie :)

Cytat:
    odstąpie niedrogo

To jest w pierwszym poście
    odezwij się na pw ( prywatna wiadomość) ustalimy warunki