Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obudowy

07 Lut 2003 11:29 3606 9
  • Poziom 2  
    Mam działający układ np. zasilacz, generator, jakiś miernik. Teraz chce go "włożyć" do jakiejś obudowy. Czy jest jakaś różnica , jakieś zalecania do zastosowania odudowy plastikowej lub metalowej ,czy nie ma to znaczenia?????? :?:
  • Poziom 36  
    To zależy jakie urządzenie chcesz tam wsadzić, np. w przypadku zasilacza lepsza jest obudowa metalowa, która działa jak ekran, dzięki temu buczenie transformatora nie będzie przenikało do układów elektronicznych znajdujących się blisko niego. Tak samo wzmacniacze lepiej jak są w metalowych obudowach, bo także są podatne na przydźwięk sieciowy i inne zakłócenia. Jeżeli układ wydziela bardzo dużo ciepła, to plastikowa obudowa może się stopić. Ale wiadomo, że plastikowe obudowy są lżejsze, tańsze, łatwiejsze w obróbce no i nie przewodzą prądu, dlatego są bezpieczniejsze.
  • Poziom 33  
    Witam
    Do urządzeń lekkich i małych stosuję obudowy z tworzywa, ew. ekranując tory w.cz., czułe wejścia m.cz. Duże i ciężkie urządzenia wymagają chasis, konstrukcji nośnej, a to należy wykonać już z metalu, ścianki malując lub oklejając zgodnie z gustem własnym lub odbiorcy tego urządzenia.
    Piotr
  • Poziom 1  
    a wlasnie jezeli juz tak o obudowach to chcialem zapytac czy robil ktos obudowe z plexi? gdzie mozna kupic plexi jakie ceny sa i jak sie w tym 'babra'?
  • Poziom 28  
    ->zundam
    Mam porządną taflę plexi, ale z niej obudowy robić ne próbowałem. myślę, że to się tnie jakoś "na gorąco" i szlifuje. Miałem zegar z transformatorem w obudowie z plexi, była to obudowa izolowana uszczelkami i bardzo szczelna. No cóż, nad transformatorem i wogóle pojawiły się pofalowania "plastikowego szkła" w wyniku nagrzania.
  • Poziom 11  
    raczej nie jest to tani interes ostatnio widziałem tafle 1,5m na 90cm i jej cena wynosila 140zl i to podobno jeszcze byla niewygorowana cena.zalezy on oczywiscie od grubosci a tnie sie ja np brzeszczotem czy wyrzynarką na malych obrotach gdyz sie topi. nie polecam na obudowy gdy pod wplywem ciepla wigina sie we wszystkie strony.PA
  • Poziom 36  
    Ale przezroczysta obudowa jest efektowna :) Jak się cos kopci to widać co. 8O
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    a w ogóle znacie ajiś producentów obudów?. Jak projektuje jakies urządzonko to od razu chciał bym płytkę zwymiarować do odpowiedniej obudowy...
  • Poziom 17  
    /www.cyfronika.com.pl/ troche drogo ale nie ma to jak porządna obudowa :D
  • Poziom 14  
    Zajrzyj na stronę www.maszczyk.pl - Producent z kilkunastoletnią tradycją produkcji obudów, duży asortyment wymiarów w conajmniej dwóch kolorach tworzywa, poza tym osprzęt (przepusty, nóżki). Większość kitów AVT projektowana jest pod kątem umieszczenia w tych pudełkach. Bardzo przystępne ceny. Poza tym mają sklep firmowy na obrzeżu centrum Warszawy (niedaleko śp. Zakładów Radiowych Kasprzaka - obecnie Kredyt Bank) i pojawiają się co niedziela na giełdzie elektronicznej Wolumen.
    Pozdrawiam.