Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Usytuowanie zaworu roznicowego, a praca pompy , ekogroszek

kwiatki 16 Jan 2011 04:08 2922 1
    kwiatki
    Level 1  
    witam
    Posiadam kocioł grzewczy na ekogroszek , instalacje zbudowana z zaworu czterodrogowego , pompy i zaworu usytuowanego poziomo na zasilaniu, budynek z użytkowym poddaszem (na poddaszu zbiornik wyrównawczy)

sytuacja jaka u mnie się dzieje to pompa pracująca w zasadzie na sucho, ( prawie dochodzi do zagotowania wody w kotle- w pore go wygaszam, wszystko leci do zbiornika wyrównawczego) , rura zasilącą dochodząca do pompy jest ciepła natomiast pompa nie pcha wody w instalacje.grzejniki odpowietrzyłem .

zachodze w głowe co może być nie tak?
    czytając różne wątki nie wiem czy teraz zmienić połozenie zaworu z pompa na pionowy czy coś innego u mnie jest nie tak...

prosiłbym o jakieś sugestie/podpowiedzi gdzie mam szukać problemu?
    Szybki Elektron
    Level 25  
    Witam. Miałem podobny problem, gdy pompa zainstalowana była na odcinku lekko skośnym ku dołowi (z kierunkiem podawania wody). Hydraulik zapewniał mnie, pomimo moich wątpliwości, że "wszystko będzie dobrze". Niestety - po napełnieniu instalacji dobrze nie było. Pompa się zapowietrzała. Wymogłem przeróbkę zmieniając pochylenie odcinka na przeciwne i od tej pory przez 2 lata nie ma problemów. Pozdrawiam.