Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki tv wybrać? plazma czy lcd?

16 Sty 2011 09:20 6402 18
  • Poziom 1  
    Samsung UE46C8000

Samsung PS50B859
    jeden plazma drugi nie.. cena podobna bo ok 6400... są to już tv 3D..
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 17  
    Plazma więcej prądu pobiera ale obraz jest o niebo lepszy.
  • Poziom 20  
    DrSilence napisał:
    Plazma więcej prądu pobiera ale obraz jest o niebo lepszy.

Ile razy jeszcze te same bzdury będą tu powielane??
    Plazma wcale nie pobiera więcej prądu i wystarczy się w temacie zorientować by głupot nie pisać. LCD to mniej więcej stały pobór a plazma nazwijmy to zmienny (by było jaśniej).... na białym tle może pobrać nawet 300 Watt a na czarnym może zejść i do 70 Watt. Tak więc przy normalnym oglądaniu gdzie w programach czy filmach występują sceny zróżnicowane pobór prądu jest porównywalny z LCD.

Co do wyższości obrazu plazmy nad LCD czy LED-LCD.... też nieprawda. Zależy co kto lubi. Jeden lubi plazmowe pastelowe, miękkie kolorki a drugi stawia na kontrasty i ostrości rodem z LCD. Kwestia gustu a nie "lepszości".
    Jeśli taki TV oprócz telewizji miałby służyć jeszcze do obsługi konsoli np PS3 to wybrałbym LCD. I to właśnie Samsunga gdyż telewizory tej firmy mają w tej kwestii najlepszy input lag.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 11  
    Dodajmy też iż obraz SD na plaźmie wygląda zwykle lepiej niż na LCD.
  • Poziom 20  
    grzegorzsacz napisał:

No ale co w związku z tym??
    Na dzień dzisiejszy coraz więcej ludzi korzysta z cyfrówek a Ty chcesz ich cofać do SD??
    Jeśli ktoś ma SD i będzie z niego korzystał jeszcze z 5 czy 10 lat to ... niech sobie kupi plazmę... wyłącznie plazmę, tyle że przy sporej cyfryzacji sygnału co to ma do rzeczy??
  • Poziom 34  
    Iceman31 napisał:
    grzegorzsacz napisał:

No ale co w związku z tym??
    Na dzień dzisiejszy coraz więcej ludzi korzysta z cyfrówek a Ty chcesz ich cofać do SD??
    Jeśli ktoś ma SD i będzie z niego korzystał jeszcze z 5 czy 10 lat to ... niech sobie kupi plazmę... wyłącznie plazmę, tyle że przy sporej cyfryzacji sygnału co to ma do rzeczy??

Niestety, ale błędna informacja bo większość cyfrówek to sygnał SD, bo programów HD na dzisiaj jest mało i raczej nieprędko wszystkie będą HD.
  • Poziom 20  
    kazikszach napisał:
    Niestety, ale błędna informacja bo większość cyfrówek to sygnał SD, bo programów HD na dzisiaj jest mało i raczej nieprędko wszystkie będą HD.

Typowe SD masz jak sobie podepniesz antenę analogową a dekodery cyfrowe podają Ci już sygnał po obróbce cyfrowej. A kanały HD to już rzeczywiście inna liga.
  • Poziom 14  
    Iceman31 napisał:
    kazikszach napisał:

Niestety błędna informacja bo typowy sygnał SD to sygnał tzw. analogowy. Owszem, kanały nie są HD na cyfrówce ale są lepszej jakości niż analog gdyż są poddane obróbce cyfrowej.

Błędna informacja :D SD analog/cyfra 720linii/576i HD 1920 linii /1080i
  • Poziom 11  
    Iceman31 napisał:
    kazikszach napisał:

Typowe SD masz jak sobie podepniesz antenę analogową a dekodery cyfrowe podają Ci już sygnał po obróbce cyfrowej. A kanały HD to już rzeczywiście inna liga.

co nie zmienia faktu że Standard-Definition czy to z analogu czy też z tunera SAT w większości przypadków na plaźmie wygląda lepiej. Mówię to oczywiście ze swojego subiektywnego praktycznego odczucia.
  • Poziom 20  
    grzegorzsacz napisał:
    co nie zmienia faktu że Standard-Definition czy to z analogu czy też z tunera SAT w większości przypadków na plaźmie wygląda lepiej. Mówię to oczywiście ze swojego subiektywnego praktycznego odczucia.

No właśnie... to wyłącznie tylko Twoje subiektywne odczucia i tylko tyle.
    Każdy ma inny gust i sam powinien to ocenić. Ja używam LCD i uważam że obraz jest rewelacyjny.
    Każdy potencjalny nabywca powinien to ocenic sam
  • Poziom 11  
    No dokładnie.
    U mnie w plaźmie jestem bardzo zadowolony z kontrastu i ostrości obrazu. Oczywiście ze źródła obrazu dobrej jakości.
  • Poziom 26  
    A ja odpowiem ci po chłopsku. Kup LCD ma większą żywotność!!!!!!!!!!!!!!
  • Poziom 11  
    ja-kenaj napisał:

o.. i to jest argument ;-)
  • Poziom 20  
    ja-kenaj napisał:

To jest bzdura drogi kolego. Ciekawi mnie kto Ci to powiedział? Sprzedawca w sklepie??
    Tak, to było lata do tylu. Obecnie trwałość (żywotność) plazmy i LCD jest porównywalna.
    Przeciętna plazma to ok 60000 godzin co daje 27 lat oglądania po 6 godzin dziennie.
    Tak więc gadki o żywotności są bez sensu.... no chyba że zamierzasz trzymać plazmę czy LCD-ka 27 lat.... bo ja i zapewne wielu innych użytkowników nie, biorąc pod uwagę postęp technologiczny.
  • Poziom 11  
    Jeśli chodzi o moje zdanie to zdecydowanie polecam LEDowe telewizory. Mój kuzyn trzy miesiące temu kupił sobie takiego LG, że jak zobaczyłem jakość to mnie powaliło na łopatki... :)
  • Poziom 20  
    Dawidzio napisał:
    Jeśli chodzi o moje zdanie to zdecydowanie polecam LEDowe telewizory. Mój kuzyn trzy miesiące temu kupił sobie takiego LG, że jak zobaczyłem jakość to mnie powaliło na łopatki... :)

Ważny jest sygnał jaki podajesz takiemu telewizorkowi. Jak podasz szajs to i LED nie pociągnie.
    Poza tym jakościowo wcale nie odbiegnie zbytnio od dobrego LCD a jest droższy.
  • Poziom 38  
    Błędne informacje :D
    SD oraz HD to telewizje cyfrowe.
    NTSC i PAL to telewizje analogowe.
    Rozdzielczość SD jest taka sama jak NTSC 720x480 i PAL 720x576 z tym że SD to także 1024x576

Pisząc o telewizji SD nikt nie myśli o telewizji cyfrowej czy analogowej ale o rozdzielczości 720x576 w której lepiej sprawdza się plazma.
  • Poziom 14  
    Cytat:
    Pisząc o telewizji SD nikt nie myśli o telewizji cyfrowej czy analogowej ale o rozdzielczości 720x576 w której lepiej sprawdza się plazma.

Tak jest z całą pewnościa w starszych modelach plazmy , gdzie rozdzielczość panela to 1024 x 768. Przy rozdzielczości FullHD 1920 x 1024 sygnał SD PAL i na plaźmie może być nieszczególny..........najlepiej sprawdzić to naocznie.
    Osobiście nadal używam TV CRT 29 cali, ale w pracy mamy już Samsunga 37 cali LCD FullHD podpiętego do zwykłej CYFRY+. Oglądać się ogląda, ale dłuższe patrzenie męczy wzrok. Obraz jest "plamiasty" - tak bym go określił. Ale tak bywa jak jest niedopasowanie rozdzielczości...........im większe, tym gorzej.
  • Poziom 38  
    Dandre napisał:
    Tak jest z całą pewnościa w starszych modelach plazmy , gdzie rozdzielczość panela to 1024 x 768. Przy rozdzielczości FullHD 1920 x 1024 sygnał SD PAL i na plaźmie może być nieszczególny..........najlepiej sprawdzić to naocznie.
    Co do SD na Full HD to całkowicie się zgadza jednak słowa "starszych modelach plazmy" nie mają tu nic do rzeczy bo plazmy 1024 x 768 są cały czas produkowane i z pewnością na wiosnę wyjdą nowe modele właśnie z taką rozdzielczością.