Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mój pierwszy Digital Vinyl System i osprzęt.

16 Jan 2011 09:29 1910 8
  • Level 10  
    Witam chciałbym sobie kupić dvs-a, wybór padł na Traktor scratch duo. W tej cenia nie ma już chyba nic lepszego. Chociaż co myślicie o Reloop Spin 2+?
    - Jakie systemy są do tego potrzebne? Czy shure m44-7 to dobry pomysł? Może jest jakaś tańsza alternatywa? Nie myśle tutaj o scratchu.
    - Jakie gramofony do tego do 1200 zł? Warto pakować się w używane? Czy kształt ramienia przy dvs ma jakieś znaczenie?
    - Gdzie zmieniamy pitch? W gramofonie i zmienia się tempo w BPM w traktorze? czy tylko w traktorze, a w gramofonie na 0. Jest to ważne, gdyż tanie gramofony mają małą regulacje, a ja chcę zgrywać kawałki o dużej rozbieżności tempa.
    - Czy jest w traktorze opcja synchronizacji kawałków, gdyż dopiero się uczę i tak było by mi łatwiej.
    - Czy lepiej jest kupić 2x używane cdj 800?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 12  
    Jeśli chcesz się nauczyć grać a nie zależy ci na, jog'ah wielkości winyli to kup sobie jakiegoś midi'ka np: Digital Jockey 2 od Reloop'a.
    Posiadają wszystko co potrzebne do miksowania, podłączasz do kompa i jazda.
    A jeśli uparłeś się na gramofony, to najlepiej szukaj takich z napędem bezpośrednim.
    Mikser powinieneś znaleźć z wbudowaną kartą AISO, więc będziesz miał łatwiej w podłączaniu i konfiguracji.
    Co do pich'a to możesz zmieniać i w programie i w gramofonie, przynajmniej ja tak mogłem jak podłączałem swój sprzęt do komputera.
    W traktorze jest funkcja synchronizacji bitów.
  • Level 10  
    Nie chcę kontrolera MIDI, gdyż zależy mi właśnie na feelingu,
    Na tym zdjęciu jest traktor podłączony do gramofonów i nie ma pitch faderów.
    źródło djmarket.gr
  • Level 12  
    Pewnie są ukryte, ale jeśli jest opcja sync to i musi być możliwość regulacji pich'a
  • Level 12  

Tak jak mówiłem pich fader musiał być włączony w opcjach.
  • Level 10  
    A co jeśli chodzi o gramofony?
  • Level 12  
    z tego co mi się wydaje to powinna być możliwość zmiany pich'a w programie gdy jest podłączony gramofon, ale pewny nie jestem. Jak znajdę płytkę z kodem czasowym to sprawdzę ale na cd'ku,.
  • Level 10  
    A jaki system, i kształt ramienia? Z tego co czytałem to system musi mieć duże napięcie wyjściowe, czy to prawda?
  • Level 12  
    a tego ci nie powiem bo nie posiadam, żadnego gramofonu i niezbyt jestem w temacie.
    Ale wydaje mi się, że nie potrzeba żadnych specjalnych systemów, aby wszystko działało. Ale oczywiście im lepszy tym lepiej ale to inna bajka.