Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani, cichy zasilacz do kilkuletniego komputera.

16 Sty 2011 13:07 1974 12
  • Poziom 25  
    Witam, jak w temacie rozglądam się za zasilaczem do komputera. Ma zastąpić mojego obecnego wysłużonego Modecom'a Feel LC-B350ATX.

Konfiguracja mojego komputera to:
    procesor: Pentium 4 520 2,8GHz
    płyta główna: Asus P5GD1 PRO
    karta graficzna: Radeon HD3650 512MB
    pamięć RAM: 4x 512MB DDR 3200
    dyski twarde: 2x WD 80GB
    karta muzyczna: Sound Blaster Live! CT4830
    inne: 2x wiatrak 92mm

Jak widać komputer nie najnowszy, w planach miałbym nieco podkręcić procesor, a za jakieś 6-12miesięcy może przejść na Core2Duo + odpowiednia płyta główna + DDR2 + HD3870 więc fajnie by było żeby i taki sprzęt zasilacz uciągnął ale cóż, nie wiem czy z kwocie, którą na dziś dysponuję jest to możliwe, ale o tym nieco dalej.

Głównym powodem dla, którego chce zmienić zasilacz jest rzężący wiatrak i puchnące kondensatory. Mam go dosyć, jest ostatnią wyraźnie hałasującą rzeczą w moim komputerze i ledwo wyciąga powietrze z obudowy.

Rozejrzałem się poczytałem i przez wstępną selekcję przeszły (od najtańszego):
    -MODECOM MC 530 CARBON - 115zł
    -OCZ ModXStream Pro 400W (jeszcze ponad rok gwarancji) - 130zł
    -Thermaltake Power Station 520W - 150zł
    -Corsair VX450W - 150zł

Jak widać, nie potrzebuję czegoś szczególnego, zasilacz ma pracować w dość niskiej klasy komputerze jak na dzisiejsze czasy + ewentualnie w średniej klasy za jakiś czas i koniecznie musi być cichy.

W sumie najbardziej bym się skłaniał ku Modecom'owi bo jest taniutki ale opinie ma różne, za to OCZ jest na gwarancji, ale nie wiem czy zmianie sprzętu podoła.
    Thermaltake i Corsair na skraju mojego budżetu i nie wiem czy warto do nich dokładać w moim przypadku. Proszę o porady i wskazówki. Czy coś z tego co wyszukałem nadałoby się?
  • Poziom 16  
    Według mnie najbardziej nadałby się OCZ ModXStream Pro 400W. To tylko moja sugestia.
  • Poziom 21  
    San mam zasilacz serii ModXStream Pro i jest niesłyszalny. Bez obaw możesz go brać.
  • Poziom 34  
    A jak chcesz to za podobny pieniądz kupisz nowy Tacens Radix IV 450W.
  • Poziom 16  
    siewcu napisał:
    A jak chcesz to za podobny pieniądz kupisz nowy Tacens Radix IV 450W.

Tu chyba nie chodzi tylko o pieniądz, ale też jakość.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    To, że miałem z nim doczynienia i według mnie jest lipny, dosyć głośny i nie stabilny. Oto moja opinia.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Każdy ma swoją opinię dotyczącą danego sprzętu, ja mam taką i jej nie zmienię..
  • Poziom 25  
    Coraz bardziej skłaniam się ku OCZ, na innych forach także czytałem o nim dobre opinie. Mimo, że z tej czwórki ma najmniejszą moc, to wydajność na linii 12V jest całkiem niezła.
    A jak sądzicie da sobie radę w wypadku zmiany podzespołów na wyżej wymienione?

P.S. Wzruszony jestem widząc ile odpowiedzi w tak krótkim czasie się ukazało :D nawet jeśli nie wszystkie są odpowiedzią na moje pytanie :P
  • Poziom 16  
    Jak wymienisz niektóre podzespoły powinien sobie bez problemu dać radę, ale też znowu za wiele popodłączać nie mozesz.
  • Poziom 34  
    No tak, skoro ma certyfikat 80+ to znaczy tyle, że jest szmelcem. Znajomy zamontował takiego Tacensa u siebie i jest bardzo cichy.
  • Poziom 16  
    To zależy na jaki trafisz.Może ten co ja miałem był wadliwy, tego nie wiem i się nie dowiem.