Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik temperatury termometru

16 Sty 2011 13:08 2642 4
  • Poziom 24  
    Nie wiem czy to właściwy dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie. Otóż chodzi mi o to czy ktoś może mi podpowiedziec jaki czujnik temperatury zastosowac do zewnętrznego termometru samochodowego? Termometr tani, zakupiony w Lidlu, pokazuje temp. wewnętrzną, zewnętrzną i godzinę jednocześnie, marki Silver Crest. Podczas snieżycy zewnętrzny czujnik obkleił się mokrym śniegiem i oderwał się (nie byl właściwie zamocowany, przyznaję). Trochę szkoda wyrzucic mi ten termometr wiec chciałbym zastosowac jakiś inny czujnik ale nie bardzo wiem jaki..[/code]
  • Poziom 38  
    Witam
    Pewnie w środku jest taki sam , rozbierz i sam sprawdź .
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Pewnie termistor ntc, ok. 10k Ohm, grosze to kosztuje w elektronicznym. Zazwyczaj wewnątrz takiego termometru znajduje się drugi o identycznych parametrach, co czujnik zewnętrzny. Rozbierz, zmierz i dokup:)
  • Poziom 43  
    Miałem takie badziewie, idealnie podpasował termistor ze starej płyty głównej od temperatury procesora, wskazania te same
  • Poziom 24  
    Dzieki za wskazowki, zaraz sie za to biore, kurcze czasem najtrudniej samemu wpasc na najprostrze rozwiazania;)

Ok, wlasnie wylutowalem termistor ze starej plyty glownej i wskazania sa takie jak trzeba, jeszcze pozostaje wymyslic jakas sensowna obudowe do niego i zamontowac, dziekuje wszystkim za podpowiedzi i zamykam temat