Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania 113 '96, świeci się kontrolka ABS

Mietrzysłaf 16 Jan 2011 13:38 2781 4
    Mietrzysłaf
    Level 9  
    Witam,
    Chodzi mi o autobus ale to w sumie bez różnicy.
    Wcześniej kontrolka gasła po uzyskaniu pewnej prędkości, a teraz świeci się cały czas.
    Sprawdzając przyciskiem diagnostycznym mam kod migowy 2-2-1-1
    Nie mam rozpiski co oznaczają poszczególne kody, ale zdaje się, że ten oznacza brak usterek, jednak kontrolka się świeci.
    Mam 'grzebień' żeby się wpiąć w wiązkę/ECU, sprawdziłem opór czujników prędkości i czy powstaje prąd w czasie obracania koła- to jest w porządku.
    W lewym przednim modulatorze miałem za mały opór na jednym obwodzie- wymieniłem modulator, opór się poprawił ale kontrolka nadal świeci.
    Proszę o rozpiskę kodów (to chyba Wabco, ECU jest zabudowana i nie mogę nic odczytać), ewentualnie jakieś sugestie.
    boss130
    Level 18  
    Jeżeli masz Wabco "D" , to Twoje błędy wskazują dokładnie tą samą usterkę (Zawór sterujący ABS, obwód otwarty/zwarty - Przód, lewa strona ) . Co u Ciebie oznacza
    cyt "opór się poprawił " ? Ile wynosi rezystancja cewki/cewek zaworu regulacyjnego. Gdzie mierzona ? Wiązka sprawdzona ? Kasowaleś błedy , robiłeś jazdę próbną ?
    Napisz coś więcej , przede wszystkim jakie masz ECU od ABS'u .

Pozdrawiam :D
    Mietrzysłaf
    Level 9  
    Wszystkie wartosci mierzone na wtyczce do ECU. Rezystancje mam prawidlowa: czujniki 1.00- 1.99 kilo om, cewki 10- 23 om.
    Bledy kasowane i jazdy robione.
    ECU Knorr, ale nie wiem jaki model dokladnie, prawdopodobnie jest to Knorr-Bremse Gamma I System ECU
    Autobus bede mial znowu na warsztacie w sobote.
    Chodzi o to, ze po naprawie nie ma usterek (kod 2-2-1-1) a kontrolka swieci.