Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalWork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 113 '96, świeci się kontrolka ABS

16 Sty 2011 13:38 2496 4
  • Poziom 8  
    Witam,
    Chodzi mi o autobus ale to w sumie bez różnicy.
    Wcześniej kontrolka gasła po uzyskaniu pewnej prędkości, a teraz świeci się cały czas.
    Sprawdzając przyciskiem diagnostycznym mam kod migowy 2-2-1-1
    Nie mam rozpiski co oznaczają poszczególne kody, ale zdaje się, że ten oznacza brak usterek, jednak kontrolka się świeci.
    Mam 'grzebień' żeby się wpiąć w wiązkę/ECU, sprawdziłem opór czujników prędkości i czy powstaje prąd w czasie obracania koła- to jest w porządku.
    W lewym przednim modulatorze miałem za mały opór na jednym obwodzie- wymieniłem modulator, opór się poprawił ale kontrolka nadal świeci.
    Proszę o rozpiskę kodów (to chyba Wabco, ECU jest zabudowana i nie mogę nic odczytać), ewentualnie jakieś sugestie.
  • MetalWork
  • MetalWork
  • Poziom 18  
    Jeżeli masz Wabco "D" , to Twoje błędy wskazują dokładnie tą samą usterkę (Zawór sterujący ABS, obwód otwarty/zwarty - Przód, lewa strona ) . Co u Ciebie oznacza
    cyt "opór się poprawił " ? Ile wynosi rezystancja cewki/cewek zaworu regulacyjnego. Gdzie mierzona ? Wiązka sprawdzona ? Kasowaleś błedy , robiłeś jazdę próbną ?
    Napisz coś więcej , przede wszystkim jakie masz ECU od ABS'u .

Pozdrawiam :D
  • Poziom 8  
    Wszystkie wartosci mierzone na wtyczce do ECU. Rezystancje mam prawidlowa: czujniki 1.00- 1.99 kilo om, cewki 10- 23 om.
    Bledy kasowane i jazdy robione.
    ECU Knorr, ale nie wiem jaki model dokladnie, prawdopodobnie jest to Knorr-Bremse Gamma I System ECU
    Autobus bede mial znowu na warsztacie w sobote.
    Chodzi o to, ze po naprawie nie ma usterek (kod 2-2-1-1) a kontrolka swieci.