Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris 2008r-głośność czujników cofania

Dave2010 16 Jan 2011 14:03 8313 10
    Dave2010
    Level 9  
    Witam, Mam pytanie czy ktos kiedykolwiek przerabial temat czujnikow cofania w Yarisie z 2008r. Od nowosci sa one bardzo ciche ledwo je slychac jak pikaja. Czy jest mozliwosc ich podglosnienia?i w jaki sposob?
    Dave2010
    Level 9  
    Gdybym znalazl to na ggogle to bym nie pisal tutaj, chyba logiczne.....
    milejow
    Level 43  
    A jakąś markę te czujniki mają bo nie wydaje mi się, żeby były fabryczne. Może opisz trochę dokładniej system, czy jest wyświetlacz, jak tak to gdzie
    Dave2010
    Level 9  
    Wyświetlacza nie ma, jedyne co widze ze w bagazniku po prawej stronie jest przelacznik i podejrzewam ze wlasnie od wlaczania i wylaczania tych czujnikow aczkolwiek nie sprawdzalem, bo ja jezdze innym autem a kobieta yarisem. Czujniki raczej nie byly dokladane byly w standardzie przy zakupie auta.Autko kupilem od znajomej ktora miala go od nowosci. Jak sprawdze co to za przelacznik i doszukam sie cokolwiek o tych czujnikach dam znac.
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Powiem tak, zakładałem wiele nie oryginalnych czujników i każde miały jakąś prymitywną regulację np: 1 2 3.

Włącz zapłon, wsteczny, przyłóż ucho tam gdzie pikanie jest, dobierz się do buzera i sprawdź czy ma jakąś regulacje.

Pamiętaj, cicho to pojęcie względne ;)
    milejow
    Level 43  
    Montowałem modele z wyświetlaczem z tyłu, buzery były bez regulacji siły głosu i dla niektórych za ciche , dawałem wtedy dodatkowy buzer z przodu, w pobliżu kierowcy. W modelach bez wyświetlacza zawsze dawałem buzer z przodu i było ok.
    Przemo9826
    milejow wrote:
    Montowałem modele z wyświetlaczem z tyłu,

Na pewno? ;)

No widzisz, różne montowaliśmy ;)

Jak był sam buzer, był na tyle głośny że z lenistwa z tyłu montowałem, ale jak był wyświetlacz no to wiadomo trzeba do przodu iść.
    milejow
    Level 43  
    Na pewno, i nadal montuję-AMERVOX
    Toyota Yaris 2008r-głośność czujników cofania
    ALIBABA I
    Level 28  
    kolego sory że wskocze w temat czujnik cofania ,,, czy parkowania,,, słabo pika . temat dwuznaczny , wsteczny włączam pika, o to chodzi ?
    Przemo9826
    Milejow, zwracam honor.
    pawco
    Level 12  
    Witam, a ja mam do Was trochę inne pytanie. nie wie ktoś czemu czujniki nie działają. Są fabryczne auto z 2008r. kupione nie tak dawno i przy jeździe do tyłu i zbliżaniu się do przeszkody zero reakcji. Ani żadnych sygnałów dźwiękowych ani nic na wyświetlaczu się nie pokazuje. Czy poprzedni właściciel mógł je wyłączyć? czy może mają jakąś wadę. Nigdzie na ten temat nic nie mogę znaleźć a wyłącznika do nich też jakoś nigdzie nie zauważyłem.