Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeWalt D25113-B młotowiertarka (moc 3J ) włącznik

krzych1-b 16 Sty 2011 14:09 4238 12
  • #1 16 Sty 2011 14:09
    krzych1-b
    Poziom 21  

Witam . Wiertarka upadła mi na ziemię i przestała pracować . W servisie powiedzieli mi , że padł włącznik .Koszt naprawy przekracza jej wartość więc postanowiłem naprawić włącznik.
    Po rozebraniu ,okazało się ,że ma w sobie pytkę z dwoma elementami .sprawdziłem diodę smd i jest dobra , natomiast drugi element wygląda mi chyba na tyrystor ( SOT 323?) - posiada oznaczenie F SO8 32ND 1407 i nie mogę znaleźć co to w ogóle jest?
    Czy ktoś z was rozbierał taki włącznik i co to jest za element?( gdzie mogę go kupić) I czy można gdzieś dostać zamiennik takiego włącznika ( ew. czy można dopasować od innej młotowiertarki?) . Proszę o pilne podpowiedzi .
    Dodam tylko ,że regulację prędkości obrotów, ma w samym przycisku.

0 12
  • #2 16 Sty 2011 15:58
    ffff
    Poziom 16  

Witam taki włącznik tanio kupisz na wolumenie 30pln polecam też serwis Młynarska róg Prym.1000lecia tam też nie mają zabójczych cen.

0
  • #3 17 Sty 2011 19:00
    ElDiablo1212
    Poziom 17  

Odpuść sobie naprawianie tego wylacznika wątpliwe ze go naprawisz a jak uda się to i tak długo nie podziała. A wyłącznik którym zastąpisz stary na allegro kupisz w granicach 25zł.

0
  • #4 17 Sty 2011 21:04
    ja-kenaj
    Poziom 26  

Prawdopodobnie nie jest to wina wyłacznika. Powinieneś przed jego rozebraniem trochę pomyśleć. Maszyna spadła, więc uszkodzenie mechaniczne. Sprawdź czy szczotki kontaktują. Jeśli pracowała przed upadkiem - to nie tyrystor.

0
  • #5 17 Sty 2011 21:51
    krzych1-b
    Poziom 21  

Rozebrałem ,bo byłem ciekawy jak jest zbudowany .Nic szczególnego w środku ( dwa styki na sprężynkach zwierają i rozwierają obwód) po za właśnie tą płytką ,ale jej nie udało mi się zdemontować .Wyłącznik złożyłem i dalej lipa.
    Tak jak piszecie trzeba zakupić nowy .
    Dziwi mnie fakt ,że w servisie stwierdzili wadę wyłącznika.
    Żeby było śmieszniej , kolega ma taką samą młotowiertarkę i również mu spadła i stwierdzili wyłącznik .Czy to nie dziwne? Szczotki obejrzałem i na oko wydają się dobre.
    Ciekawi mnie co jeszcze ?

P.S.
    Koledzy ,a tu nie ma w niej jakiegoś bezpiecznika wstrząsowego ?

0
  • #6 18 Sty 2011 22:43
    ElDiablo1212
    Poziom 17  

No jasne wyłącznik wstrząsowy i jeszcze przy młotku którym kujesz?? To podczas kucia by ci tez rozłączało. Możesz jeszcze nią tak pizdną ze wycinki z komutatora wylecą i zadziałają jak wyłącznik bezpieczeństwa.
    Moja rada sprawdź czy owy sprzęt działa bez tego wylacznika podłącz go na ostro pod 230 !!
    Jak będzie ok to znaczy ze albo wyłącznik albo przewód.

0
  • #7 21 Sty 2011 22:55
    krzych1-b
    Poziom 21  

Zasugerowałem się CELMĄ ,która posiada wyłącznik termiczny.
    Czy ktoś z kolegów pomoże mi w odszyfrowaniu wyżej wymienionego tyrystora ? (wygląd ma podobny do triaka BT 137S-600D)

P.S. Może ktoś ma oryginalny, używany ,sprawny taki wyłącznik do odstąpienia ?
    Przymierzałem kilka podobnych , ale nie bardzo podchodzą mi do obudowy
    P.S.2 Ta wiertarka jednak ma bezpieczniki - na szczotkach

0
  • #9 22 Sty 2011 11:02
    ElDiablo1212
    Poziom 17  

Poszukam takiego wyłącznika. Kiedyś posiadałem taki ale raczej już dawno został opchnięty.

0
  • #10 30 Sty 2011 12:10
    maly609
    Poziom 8  

Jak dobrze mi się wydaje, to mam taki wyłącznik w 100% sprawny.

0
  • #11 30 Sty 2011 16:57
    krzych1-b
    Poziom 21  

maly609 jak możesz wrzucić zdjęcie , to byłbym wdzięczny .Mój aparat zabrały dzieci na ferie i jeszcze nie wrócił :D
    P.S. Podaj cenę lub co chcesz w zamian , dogadamy sprawę na PW

P.S. Piotr Pajkert fajna stronka , jedyny który by można dopasować ,to od Makity.

P.S.2 Przepraszam ,że dopiero teraz piszę ,ale niedawno dostałem od kolegi wyłącznik przypominający DeWaltowski-[ 6(6) /250 -5E4 typ1].
    Ma on symbol FA2-6 /1BEK 6(6)A 250 V-5E4 (chyba od Makity)
    Mam do kolegów gorącą prośbę o pomoc fachową (krok po kroku) w jego adaptacji .
    Problem polega na tym , że nie mam możliwości przesłania zdjęć podłączenia tych wyłączników. Jedyne co zapisałem ,to kolory kabli idących z wiertarki do oryginalnego wyłącznika: M1* -biały ,M2-niebieski ,3-czerwony , 4-żółty 6-fioletowy, 7-czarny M1 i 1 to wiem, bo tu idzie kabel sieciowy i kondensator. ---No i się pogubiłem całkowicie.
    Nie jestem orłem w elektryce ,ale wiele rzeczy już sobie naprawiłem ,dzięki wiedzy kolegów z elektrody.
    A tak nawiasem ,TO WESOŁYCH ŚWIĄT I MOKREGO DYNGUSA!!! ( aby nie w elektronikę)

0
  • #12 27 Lip 2011 09:13
    krzych1-b
    Poziom 21  

Zaadoptowałem ten wyłącznik i działa -koszt ok.25zł plus robota z zaprzyjaźnionym elektrykiem(zgrzewka piwa :morning:

0
  • #13 27 Lip 2011 10:49
    retrofood
    Moderator

Czyli temat zamykam.

0