Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master F3500 - kłopoty z zapalniczką

16 Sty 2011 14:12 5755 3
  • Poziom 9  
    Witam. Mam kłopot. Stoję aktualnie na pauzie we Francji. Ujeżdżam nową masterkę. Wczoraj niestety nagle przestała działać mi zapalniczka, najgorsze jest to, że jest mi ona potrzebna do navi i potrzebuję szybkiej pomocy. Co mogło być przyczyną i jak najszybciej sobie z tym poradzić. Podłączyłem do niej ładowarkę do laptopa, on trochę się grzeje, może to być przyczyną. Panowie fachowcy pomóżcie z łaski swojej. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    Sama ładowarka może spowodować przegrzanie i w końcu przepalenie bezpiecznika a w efekcie zanik prądu. Sprawdż przede wszystkim bezpiecznik od zapalniczki i najwyżej zapodaj o 5A większy. Natomiast drugą sprawą jest sama wtyczka, którą wkładałeś jak Ci prądy siadły. Chodzi o to ja kiedyś się z tym problemem szarpałem a okazało się że wtyczka miała w środku metalowy bolec (wiadomo), ale wolół była też metalowa nakrętka i po nierównomiernym wsuwaniu (delikatny luz wtyki na boki) dochodziło mi do zwarcia i upalało bezpiecznik. Pozdrawiam i miłego "ujeżdżania" :)
  • Poziom 9  
    Już kombinuję, zaraz zobaczymy.....kurcze najgorsze, że nie mam tu teraz bezpieczników.....kupi się po trasie. Dzięki bardzo za wiadomość

Dodano po 5 [godziny] 25 [minuty]:

Super, pomogło dzięki kolego. Masz u mnie wielkie piwo!!!!!
  • Poziom 1  
    Mógłbyś podpowiedzieć, który to bezpiecznik był?