Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uszkodzony Philips DVDR7250H/05 problem z wgraniem firmware

16 Sty 2011 15:05 1212 2
  • Poziom 15  
    Witam.
    Mam nagrywarkę Philips dvdr7250h/05 i jest z nią taki problem : po włączeniu zasilania pojawia się na wyświetlaczu napis STARTING , słychać pracujący silnik dysku twardego i już nic się nie zmienia , nie reaguje na żadne przyciski.Próbowałem wywołać test trzymając przycisk play i włączając nagrywarkę do sieci ale nici z tego , wyświetla się tylko napis STARTING.
    Wymontowałem z niej napęd dvd i podłączyłem pod PC-ta, został wykryty i prawidłowo czyta płyty dvd i cd. Podobnie podłączyłem dysk (160gb) i sprawdziłem go HD Tune i jest czysty , żadnych bad sectorów.
    Ściągnąłem z sieci z strony Philipsa firmware do tego modelu (int_5300), wypaliłem obraz na płycie korzystając z programu nero.
    Postępując według pomocnego opisu tomaj74 dotyczącego tych nagrywarek trzymając next i rec w momencie włączenia do sieci wszedłem w tryb wgrywania firmware.Po pewnym czasie jako któryś z kolei wyświetlił się na wyświetlaczu napis Verify Re , po dłuższej chwili Re Bad Fille i następnie Error Dowl.
    Wypaliłem obraz na innym nośniku i nic - zmieniłem nagrywarkę i ponowna próba i to samo.Prędkości zapisu x8 i x4.
    Nie wiem jak to ,,przeskoczyć'' , proszę o pomoc, może ktoś pomoże.
  • Poziom 37  
    Nagrywarka musi być sprawna aby wgrać firmware czyli najpierw musisz ją naprawić potem można wgrywać firmware inaczej się nie da a możesz uszkodzić jeszcze bardziej.
  • Poziom 15  
    Witam.
    Przypuszczam że od strony elektroniki nagrywarka jest sprawna a to że nie działa jest związane z jakimś błędem w firmware.
    Nie wiem czy na dysku mają być i są zapisane jakieś informacje sprawdzałem go tak jak pisałem wyżej pod względem bad-sectorów.Nie mogłem też wywołać formatowania dysku w nagrywarce.