Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra f, kontrolki się zapalają brak rozruchu silnika

16 Sty 2011 15:20 3006 7
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z astrą f z 1994r 1.4. Po przekręceniu kluczyka kontrolki wszystkie się świecą, lecz czasem gdy przekręcam dalej na rozruch brak reakcji silnika, trzeba kilka razy cofnąć kluczyk i próbować dalej aby odpalił. Sprawdziłem kable przy rozruszniku cewkę czy daje iskrę i dalej nie mam pomysłu co może to powodować.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Gdy przekręcasz na rozruch to dochodzi do rozrusznika +50 ?? Jak nie to sprawdz instalacje a jeśli będzie ok to kostka stacyjki do wymiany ...
  • Poziom 9  
    Dodam że nie dzieje się to za każdym razem, raz na kilkadziesiąt udanych odpaleń samochodu więc ciężko utrafić ten moment żeby zmierzyć kiedy akurat przekręcę kluczyk i nie będzie żadnej reakcji silnika.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Od stacyjki wychodzi kabel do rorusznika podłącz do niego kontrolke tak aby była widoczna i jej nie demontuj do czasu kiedy nic nie będzie się działo przy odpalaniu ... jeśli przy rozruchu nie będzie świeciła to kostka do wymiany.
  • Moderator Samochody
    Rozrusznik pewnie valeo i pewnie lamelki komutatora wystają.
  • Poziom 9  
    na rozrusznik nie obstawiam, 3 miesiące temu zakładany nowy
  • Użytkownik usunął konto