Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hydrofor - woda uciekła do studni

16 Sty 2011 16:50 8389 13
  • Poziom 9  
    Witam, mam mały problem, hydrofor nie chce napompować wody. Wszystka woda jaka w nim była spłynęła z powrotem do studni. Nie wiem w czym problem, czy w tzw. smoku w studni czy w zaworze zwrotnym przed zbiornikiem. Czy jeśli byłby uszkodzony smok w studni to zawór zwrotny przed zbiornikiem nie powinien zatrzymać w nim wody? A jeżeli zalewałem pompę to woda też uciekała do studni. W czym leży przyczyna tego ???
  • Poziom 24  
    Jeśli masz smok w studni i zawór zwrotny pomiędzy pompą a zbiornikiem i woda ze zbiornika ucieka do studni to przepuszczają niestety oba zawory, zwrotny i "smok".
  • Poziom 9  
    No tak, a zawór zwrotny miedzy pompą, a zbiornikiem? Czy nie powinien utrzymać wody w zbiorniku?
  • Poziom 24  
    Powinien, i "smok" też powinien.
  • Poziom 9  
    Zdzicho napisał:
    Jeśli masz smok w studni i zawór zwrotny pomiędzy pompą a zbiornikiem i woda ze zbiornika ucieka do studni to przepuszczają niestety oba zawory, zwrotny i "smok".

O już mnie wyprzedziłeś. :D Ale tak oba na raz??
  • Moderator Samochody
    Pod warunkiem że pomiędzy zbiornikiem a pompą zawór zwrotny (odciążający) faktycznie jest. Może się okazać że to sama obudowa. A zawór w "smoku" to kawałek gumowego grzybka z metalowym wkładem.
  • Poziom 9  
    robokop napisał:
    Pod warunkiem że pomiędzy zbiornikiem a pompą zawór zwrotny (odciążający) faktycznie jest. Może się okazać że to sama obudowa. A zawór w "smoku" to kawałek gumowego grzybka z metalowym wkładem.

Jest, jest. Nawet go odkręciłem od góry i jest jakiś "grzybek", podkładka/?/ i guma na dnie tego zaworu była to ja wyciągnąłem . jest w 3 częściach, tylko nie wiem za bardzo jak wyglada dobry :D
  • Poziom 9  
    A można wymienić sam środek tego zaworu, czy trzeba z obudową? Nawet kupić cały i odkręcić środek od góry i wymienić?
  • Poziom 9  
    Jeżeli jest możliwość wymiany całego zaworu,(lub wymiana na inny) to zalecam to zrobić. Wymiana uszczelki lub sprężyny czasem kosztuje wiele nerw i czasu, aefekt żaden.
  • Poziom 9  
    Czyli zawór zwrotny na 100% do wymiany, a ten "smok" w studni też na pewno ? :(
  • Poziom 9  
    I już wszystko OK.! Oba zawory wymienione i wszystko gra. Dziekuje wszystkim za pomoc,
    Pozdrawiam.