Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prosty system na Integrze 32

popek38 16 Jan 2011 17:14 4827 8
Optex
 • #1
  popek38
  Level 2  
  Cześć, próbowałem właśnie złożyć prosty system alarmowy w mieszkaniu, oparty na Integrze 32, ma się składać z jednej partycji i strefy, całość uzbrojona lub nie ( jedna czujka na wyj/wej, magnetyczno/wibracyjna na drzwi )

  Całość wykonałem jak na załączonym na schemacie:

  Prosty system na Integrze 32

  ( 4 x PIR, 1 x Wibr/Magn, 1 Manipulator i 1 sygn. Akustyczny )

  Po skręceniu i uruchomieniu DloadX, czujki są w ciągłym stanie "naruszenie" - nie komunikują swojej aktywności diodą tak jak to jest w instrukcji, Zakładam że coś źle podłączyłem, dlatego potrzebuję pomocy w weryfikacji schematu.

  Wyjścia OUT 3-7 - zaprogramowałem jako "41. Zasilanie"
  Wejścia Z 1-5 - zaprogramowałem jako "Zwykłe" - mają po prostu wyzwalać Alarm po uzbrojeniu, a rozbrojone powinny informować o wykryciu ruchu diodą bez wyzwalania reakcji,
  Wejście 8 jako sabotaż

  Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu.
 • Optex
 • #2
  _Marian_
  Level 14  
  Określiłeś w programie parametryzację dla każdej czujki?
 • #3
  Anonymous
  Level 1  
 • Optex
 • #4
  popek38
  Level 2  
  Tak ustawiałem parametry czujek:

  Prosty system na Integrze 32

  Dodano po 6 [minuty]:

  Sharp, wszystkie OUTy dla czujek na jedno wyjście wysokoprądowe OUT2 ?
  Czujki w/g instrukcji właśnie tak podłącza się w EOLu to jest wycięte z instrukcji doszkicowane tylko + i _ dla zasilania LED:

  Prosty system na Integrze 32

  chyba że źle rozumiem ten schemat,

  Linia wejścia i wyjścia to Z5 czujka magnetyczno/wibracyjna na drzwi,
  Zewnętrzengo sygnalizatora nie będzie.
  a OUT8 to zasilanie dla dwóch czujek dla oświetlenia awaryjnego LED właśnie ( AquaLuna),

  No i świecenie Lun jeszcze nie oprogramowywałem, docelowo będę chciał żeby świeciły przy awarii zasilania, w wybranych godzinach.
 • #5
  Anonymous
  Level 1  
 • #6
  inelsal
  Level 2  
  Instrukcja!!!!!!
  Przy powyższym połączeniu czujki nie są zasilane (-)czujki do com (+) do OUTa niskoprądowego typu OC który w stanie aktywnym podaje masę czyli com centrali. Zgodnie z instr zasilane powinny być z któregoś wyjścia wsokoprądowego np OUT4
  Parametr 2EOL pozwala na kontrolę sabotażu każdej czujki oddzielnie, w tym połączeniu w przypadku awarii sabotażowej podejrzane są wszystkie elementy włączone w linię Z8 (jak określić który)
  To podstawowe błędy, pozostałe jak i sposób oprogramowania, można określić po prawidłowym okablowaniu systemu zgodnie z opisem w instrukcji
 • #7
  humek
  Level 32  
  Wszystkie +12V połącz razem -to zasilania czujników i podłącz pod np. OUT2 który zaprogramuj jako wyjście zasilające.Out3 do Out 8 są wyjściami które zwierają/rozwierają do masy zależnie od ich zaprogramowania i tam nigdy nie będziesz miał napięcia .Obciążalność ich jest jedynie 50mA.
 • #8
  Ison
  Level 12  
  Może niech kolega Popek 38 określi dokładnie z której centrali chce korzystać bo pokazuje raz schemat połączeń do centrali Integra 32 a następnie Integry 64. Kolega Inelsal proponuje podłączenie zasilań do OUT 4 gdzie centrala Integra 32 ma tylko 2 wyjścia wysokoprądowe.
 • #9
  serg17
  Level 13  
  Zasilanie do czujek tylko z OUT2 wysokoprądowego; olej linię sabotażową dla czujek (ustaw 2eol - dzisiaj standard i duże ułatwienie) i zostaw dla tampera syreny i obudowy ewentualne 1-2 wejścia. Nie zapomnij sparametryzować rezystancji oporników bo nie będzie trybić. Tak czy inaczej, czytaj instrukcję.