Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prosty system na Integrze 32

popek38 16 Jan 2011 17:14 4827 8
Optex
  • #1
    popek38
    Level 2  
    Cześć, próbowałem właśnie złożyć prosty system alarmowy w mieszkaniu, oparty na Integrze 32, ma się składać z jednej partycji i strefy, całość uzbrojona lub nie ( jedna czujka na wyj/wej, magnetyczno/wibracyjna na drzwi )

    Całość wykonałem jak na załączonym na schemacie:

    Prosty system na Integrze 32

    ( 4 x PIR, 1 x Wibr/Magn, 1 Manipulator i 1 sygn. Akustyczny )

    Po skręceniu i uruchomieniu DloadX, czujki są w ciągłym stanie "naruszenie" - nie komunikują swojej aktywności diodą tak jak to jest w instrukcji, Zakładam że coś źle podłączyłem, dlatego potrzebuję pomocy w weryfikacji schematu.

    Wyjścia OUT 3-7 - zaprogramowałem jako "41. Zasilanie"
    Wejścia Z 1-5 - zaprogramowałem jako "Zwykłe" - mają po prostu wyzwalać Alarm po uzbrojeniu, a rozbrojone powinny informować o wykryciu ruchu diodą bez wyzwalania reakcji,
    Wejście 8 jako sabotaż

    Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu.
  • Optex
  • #2
    _Marian_
    Level 14  
    Określiłeś w programie parametryzację dla każdej czujki?
  • #3
    Anonymous
    Level 1  
  • Optex
  • #4
    popek38
    Level 2  
    Tak ustawiałem parametry czujek:

    Prosty system na Integrze 32

    Dodano po 6 [minuty]:

    Sharp, wszystkie OUTy dla czujek na jedno wyjście wysokoprądowe OUT2 ?
    Czujki w/g instrukcji właśnie tak podłącza się w EOLu to jest wycięte z instrukcji doszkicowane tylko + i _ dla zasilania LED:

    Prosty system na Integrze 32

    chyba że źle rozumiem ten schemat,

    Linia wejścia i wyjścia to Z5 czujka magnetyczno/wibracyjna na drzwi,
    Zewnętrzengo sygnalizatora nie będzie.
    a OUT8 to zasilanie dla dwóch czujek dla oświetlenia awaryjnego LED właśnie ( AquaLuna),

    No i świecenie Lun jeszcze nie oprogramowywałem, docelowo będę chciał żeby świeciły przy awarii zasilania, w wybranych godzinach.
  • #5
    Anonymous
    Level 1  
  • #6
    inelsal
    Level 2  
    Instrukcja!!!!!!
    Przy powyższym połączeniu czujki nie są zasilane (-)czujki do com (+) do OUTa niskoprądowego typu OC który w stanie aktywnym podaje masę czyli com centrali. Zgodnie z instr zasilane powinny być z któregoś wyjścia wsokoprądowego np OUT4
    Parametr 2EOL pozwala na kontrolę sabotażu każdej czujki oddzielnie, w tym połączeniu w przypadku awarii sabotażowej podejrzane są wszystkie elementy włączone w linię Z8 (jak określić który)
    To podstawowe błędy, pozostałe jak i sposób oprogramowania, można określić po prawidłowym okablowaniu systemu zgodnie z opisem w instrukcji
  • #7
    humek
    Level 32  
    Wszystkie +12V połącz razem -to zasilania czujników i podłącz pod np. OUT2 który zaprogramuj jako wyjście zasilające.Out3 do Out 8 są wyjściami które zwierają/rozwierają do masy zależnie od ich zaprogramowania i tam nigdy nie będziesz miał napięcia .Obciążalność ich jest jedynie 50mA.
  • #8
    Ison
    Level 12  
    Może niech kolega Popek 38 określi dokładnie z której centrali chce korzystać bo pokazuje raz schemat połączeń do centrali Integra 32 a następnie Integry 64. Kolega Inelsal proponuje podłączenie zasilań do OUT 4 gdzie centrala Integra 32 ma tylko 2 wyjścia wysokoprądowe.
  • #9
    serg17
    Level 13  
    Zasilanie do czujek tylko z OUT2 wysokoprądowego; olej linię sabotażową dla czujek (ustaw 2eol - dzisiaj standard i duże ułatwienie) i zostaw dla tampera syreny i obudowy ewentualne 1-2 wejścia. Nie zapomnij sparametryzować rezystancji oporników bo nie będzie trybić. Tak czy inaczej, czytaj instrukcję.