Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piaggio NRG Sport Series gwizd w silniku

nokia12312 16 Jan 2011 18:13 1431 3
 • #1
  nokia12312
  Level 10  
  Witam!
  Mam mały problem w swoim Piaggio otóż po odpaleniu skutera pojawia się dziwny gwizd w silniku dokładnie w przekładni. ale po pociągnięciu kopniaka do góry przestaje ale gdy puszczę to po kilku sekundach pojawia się ten sam problem co to może być??

  Z góry dziękuję za odpowiedzi
 • #2
  jack63
  Level 43  
  Psiknij WD40 na wałek rozrusznika nożnego w miejscu jego łożyskowania w deklu. Ma sie poruszać bez zacięć. Jak to nie pomoże trzeba zdjąc dekiel i sprawdzić sprężynę powrotna kopnika i mechanizm sprzęgła jednokierunkwego.
 • #3
  nokia12312
  Level 10  
  jack63 wrote:
  Psiknij WD40 na wałek rozrusznika nożnego w miejscu jego łożyskowania w deklu. Ma sie poruszać bez zacięć. Jak to nie pomoże trzeba zdjąc dekiel i sprawdzić sprężynę powrotna kopnika i mechanizm sprzęgła jednokierunkwego.  Psiknąłem, ale nie dało to skutku, dalej jest ten dziwny gwizd. Muszę zdjąć dekiel, z czym też jest problem gdyż klucz obraca się na śrubie, ponieważ nie są założone te oryginalne śruby na klucz ampulowy, tylko zwykłe. Jakoś się z tym uporam i będę informował na bieżąco.

  Czy może coś się zepsuć od tego? Nawet boję się odpalać, żeby coś innego się nie uszkodziło.
 • Helpful post
  #4
  Jarosx9
  Level 35  
  Zapewne skończyła się sprężyna w środku i jak opada dźwignia kopniaka to jego zębatka przyciera lekko zębami, stąd pewnie "gwizd". Przynajmniej przerabiałem podobny temat w jakimś skuterze.