Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogólne pytanie odnosnie lodówek z 2-ma agregatami

15 Paź 2004 08:22 2506 3
  • Poziom 12  
    Witam!
    Mam lodówkę Amica AK312 ostatnio "wariowała" wezwany fachowiec, coś naprawił (nie było mnie w domu podczas wizyty fachowca) koszt 150zł.
    Teraz lodówka pracuje "raczej" normalnie a dokładniej:
    - regulacja temp. jest ustawiona na 1, czyli najsłabsze chłodzenie
    A agregat chodzi bardzo długo, wyłącza się na krótkie okresy czasu, w lodówce jest bardzo zimno (dużo niższa temp. niż miałem na ustawieniu na 4-kę przed naprawą). Na tylniej ściance jest zamarznięty szron/krople wody, a po otwarciu drzwiczek natychmiast zaszraniają się szklane pólki, butelki itp. (efekt niskiej temp.)
    Mam takie pytania do osób zajmujących się serwisowaniem lodówek lub dobrze znających się na tym sprzęcie:
    1. Ile czasu powinien (oczywiscie mniej więcej) pracować agregat i jakie powinien mieć przerwy w pracy (przy standardowych ustawieniach)?
    2. Jaka powinna być temp. wewnątrz chłodziarki na górnej i dolnej półce?
    3. Jaką powinien mieć temp. agregat? (Nie chodzi mi o dokładną temp., ale czy można go spokojnie dotknąć i trzymać i powinien być ciepły, czy może być bardzo ciepły, a wręcz prawie tak gorący że nie można go dłużej trzymać ręką?)

pozdrawiam i dziękuję za ew. informacje
    Piotrek W.
  • Poziom 14  
    Witam!

Na wstepie: fachowiec to pewnie taki koles z programu USTERKA :?

ad. 1. tu oczywiscie - jak napisales - mniej wiecej 20 minut pracy i 50 minnut postoju. To oczywiscie zalezy od wielu czynnikow ale niewazne..

ad. 2. to oczywiscie zalezy od nastawy. Ludzie najczesciej maja ok. 4 st C a roznica pomiedzy polka dolna i gorna moze byc od 1 do 2 stopni.

ad. 3. temperatura czaszy sprezarki zalezy od tego jak dlugo pracuje..moze byc nawet ponad 100 stopni wiec juz nie potrzymasz

Jak widac wszystko zalezy. Moze bede potrafil odpowiedziec na bardziej szczegolowe pytania, pozdro
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Czołem!.Robiłem pomiary różnych lodówek i dla mnie to przy normalnym załadowaniu i nastawie to praca/postój to 1/2 - 1/3,temp w chłodz. 3-4*C,histereza 2-4*C(nie dotyczy ukł. z wentylatorem).
    ps.układ pomiarowy rejestrował otwieranie dzrzwi i dokładanie produktów.Wiedziałem czy ktoś "podjada w nocy"
    pozdrawiam TFX