Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik od glebogryzarki nie chce zapalać.

djxjano 16 Sty 2011 21:40 5685 6
  • #1 16 Sty 2011 21:40
    djxjano
    Poziom 9  

Mam stary silnik spalinowy od glebogryzarki, który nie chce zapalać.
    Jak już zapali to po około minucie gaśnie i tak w kółko. W dodatku jest to silnik dwusuwowy, jedno cylindrowy, z zapłonem iskrowy, o mocy 3,6 KW. Jest to chyba silnik produkcji węgierskiej.
    Czy da się to jakoś zrobić?
    Mogą być nadal problemy z zapalaniem, tylko żeby nie gasł za raz po odpaleniu.
    Rzeczy zrobione w konserwacji: czyszczenie gaźnika, sprawdzenie simmeringów, sprawdzenie iskry.
    Nie zrobiona jest tylko jedna rzecz - sprawdzenie ustawień zapłonu.
    Ponieważ nie umiem tego wykonać.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

0 6
  • Pomocny post
    #3 17 Sty 2011 11:45
    jack63
    Poziom 41  

Niestety rzeczony temat nie został pozytywnie rozwiązany. Mało jest tam informacji przydatnych djxjano. Choć kto wie?
    Przydałoby się więcej wiedzy o silniku. Zdjęcia. Może jakaś dokumentacja.
    Coś mi się nie zgadza. W temacie z linku autor pisał o pojemności 50 ccm. Tutaj djxjano pisze o 3.6kW mocy. Może to różne silniki.
    Nie wiadomo jaki zapłon ma silnik djxjano, ale jak elektroniczny, to nie wymaga regulacji. Chyba, ze ktoś coś nagrzebał?
    djxjano czy doszedłeś przyczyny gaśnięcia? Zapłon czy paliwo?
    Jak sprawdzałeś iskrę? To ważne!

0
  • #4 17 Sty 2011 11:55
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 17 Sty 2011 12:12
    jack63
    Poziom 41  

Właśnie o to mi chodziło. Rycho T jak zwykle niezawodny!
    Ew. naprawa układu zapłonowego wymaga trochę wiedzy z elektroniki. Przynajmniej solidnych podstaw, umiejętności wykonywania pomiarów elktrycznych i oczywiście miernika(!).
    djxjano napisz jak te sprawy wyglądają w twoim wypadku, aby sie nie skończyło jak w temacie z linku.

0
  • #6 17 Sty 2011 16:08
    djxjano
    Poziom 9  

Aparat zapłonowy chyba identyczny ale sprawdzę, mój jest na pewno nowy, świeca oraz gaźnik też są nowe. Dokumentacji niestety nie posiadam.

0