Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyświetlacz LCD - Konica 3340

rsikon 15 Oct 2004 09:49 1518 5
 • #1
  rsikon
  Level 26  
  Witam,

  czy ktoś z Was próbował już naprawiać wyświetlacze z kserokopiarek Konica 3340?? Uszkodzenie z tego co wiem polega na "odklejeniu się" taśmy łączącej płytkę LCD z płytą elektroniki - w wyniku czeko pojawiają się pionowe, nieaktywne linie na wyświetlaczu.

  W jaki sposób można sprawnie i pewnie usunąć uszkodzenie??

  Radek
  rsikon2tlen.pl
  gg4164232
 • #2
  Goshky
  Level 20  
  Tej Konici nie widziałem ale spotkałem się w organizerach SHARPa z takimi cienkimi taśmami łączącymi odchylany wyświetlacz z resztą.
  Taśmy te mają na końcach jakiś termotopliwy klej przewodzący i do płyt i wyświetlaczy mocuje się je termicznie.
  W Sharpie jest taki spocjalny przyrząd - grot do lutownicy z odpowiednim rowkiem, w który wkłada się kawałek specjalnej odpornej na temp. gumki i tym na gorąco dociska na kilka sekund taśmę do ścieżek.
  Gumka jest po to aby nie przepalić taśmy bo jest ona bardzo delikatna. Kiedyś próbowałem przykleić taką taśmę w kalkulatorze do wyświetlacza samą lutownicą i zrobiłem dziurę, ale to był sprzęt za kilkanaście zł więc nie problem.
 • #3
  CoPinG
  Level 14  
  grunt to mieć wszystkie kontakty, miałek ostatnio problem z podobnym wyświetlaczem w konice 4355, i canonie 6050. po rozebraniu i złożeniu do tej pory chodzą .
 • #4
  Erni1
  Level 20  
  Raczej sprawa nie do zrobienia, miałem kilka takich przypadków i pomagało jedynie podłożenie kawałka gumu pod miejsce połączenia płytki z taśmą
 • #6
  ketrabchud
  Level 14  
  nie do naprawienia