Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czarny ekran, Acer Aspire 5740G

17 Sty 2011 02:24 2572 2
  • Poziom 9  
    Sprawa wygląda tak. Niedawno kupiłem laptopa i już drugiego dnia wyskoczył mi error, z którego zdążyłem przeczytać jedynie 'hard', były to 2-3 linijki białego tekstu na czarnym tle. Zaraz po tym komputer się zrestartował. Pojawiło się logo Acera, potem czarny ekran z migającym kursorem i tak już mu zostało. Teoretycznie wszystko działa ok, dysk się kręci, diody świecą itd, ale system się nie ładuje.

Próbowałem już wielu rzeczy, próby przywrócenia systemu też nie działają z tego prostego powodu, że nie dostałem do niego płytki z windowsem, kombinacja alt+f10 i podobne nic nie daja, (funkcja jest włączona w biosie), a nie zdążyłem zrobić recovery disca.

Chciałbym uniknąć wysyłania kompa do serwisu (trochę do niego mam, kupiłem laptopa przez internet, więc straciłbym go na min tydzień) a mam na dysku trochę materiałów do sesji, których nie mam na żadnym innym nośniku. Czego jeszcze próbować, jak jeszcze mogę diagnozować, co mu się stało?

Nie wiem, czy problem jest bardziej softowy czy hardware'owy, ale zakładając że wszystko działa stawiam na soft. (czytałem poradnik z działu hardware o diagnozowaniu usterek, z tego co widzę hdd jest ok, ram też)
  • Poziom 43  
    Excubitor napisał:

Nie wiem, czy problem jest bardziej softowy czy hardware'owy, ale zakładając że wszystko działa stawiam na soft. (czytałem poradnik z działu hardware o diagnozowaniu usterek, z tego co widzę hdd jest ok, ram też)

Jak to oceniłeś?

Komputer spróbuj uruchomić z jakiejś dystrybucji Linuxa.
  • Poziom 9  
    ram na tej zasadzie, że nie wygląda na spalony, przekładałem kości i nic to nie zmieniło. Hdd wnioskuję po tym, że przynajmniej sprawia wrażenie pracującego normalnie. Nie wydaje z siebie dziwnych odgłosów. Jak zaopatrzę się w przejściówkę to jeszcze podepnę go do blaszaka.

Zaraz wygrzebię ubuntu i sprawdzę.

Edit:
    ubuntu działa. Jak w takim razie przywrócić windowsa z systemowej partycji?