Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

N95-2 - kilka znaczących problemów w użytkowaniu.

Adrian_1591 17 Sty 2011 12:37 3110 29
  • #1 17 Sty 2011 12:37
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Witam.
    Posiadam Nokię N95 8Gb z softem wersji v35.0.001.
    PC ma zmieniony na 0550378 (nie "brandowany" ).
    Mianowicie dzieją się takie rzeczy:
    :arrow: Podczas rozmów przerywa - osoba z którą rozmawiam ledwo mnie słyszy - po prostu przerywa. Działa to w obie strony - też nie wszystko słyszę,lecz w odbiorze jest dużo mniejszy problem - zasięg pełny. Kwestia taśmy odpada-slider w różnych pozycjach-dalej to samo. Dyktafon działa w porządku.

:arrow: Nie jestem pewien,czy nie jest to uszkodzenie elementów wzmacniacza,ale; jakiego Jack'a bym nie podłaczył,czy to zestaw słuchawkowy,słuchawki,przewód TV, zwykły jack,który nie jest "drugą stroną" podłączony do czego kolwiek to wszystko jest wykrywane jako Zestaw Słuchawkowy. Co zabawniejsze-i on nie działa. Wszystko wygląda jakby nie było masy na gnieździe. Dźwięk w słuchawkach/na zewnętrznym wzmacniaczu audio jest taki jakby nie było masy-dźwięk " a'la karaoke". Jak na razie jadę na własnej przejściówce,która ciągnie masę z USB dzięki której mogę używać zwykłych słuchawek i działa wspaniale,mimo,ze czyta dalej jako zestaw słuchawkowy.

:arrow: Podczas nagrywania filmów po jakimś czasie (różnie - czasami kilkanaście/kilkadziesiąt sekund) film sie przycina (widać to przy nagrywaniu w trakcie jak i odtwarzaniu). Zauważyłem przy tym,że czerwona lampka od nagrywania gaśnie na moment.

:arrow: Długo ładuje się galeria - nie ważne,czy jest jedno zdjęcie,czy trzysta - zawsze tyle samo czasu. Około pół minuty. Koledze który ma ten sam model zajmuje około 5-10 sekund :/

:arrow: Sporo czasu ładuje się powiedzmy "funkcja SMS". Gdy ktoś napisze do mnie i nacisnę "otwórz" ukazanie wiadomości nie zajmuje chwilę (kilka sekund) a kilkanaście - tego wcześniej nie było. Też przy próbie napisania SMS ,zanim otworzy się kreator wiadomości mija trochę czasu.

Jak na razie nie przypominam sobie,aby było jeszcze coś.
    Ogólnie moim głównym pytaniem jest to,czy może tym wszystkim być wina softu.
    Jak by pomyśleć wszytko wygląda jakby telefon miał problemy z zarządzaniem procesora-"sprzęt się nie wyrabia" z przetwarzaniem danych.
    Co do gniazda Jack nie jestem pewien. O ile urządzenie podłączane jest rozpoznawane elektronicznie,to może telefon przez winę softu nie jest w stanie rozpoznać do końca co to jest podłączane przez co dzieją się takie rzeczy. Przypominam,ze konfiguracja styków na gnieździe zmienia się w zależności czy podłączamy zestaw słuchawkowy,czy coś "analogicznego".
    Telefon mam nie brandowany - tj. nie oznaczany jakąkolwiek siecią.
    PC zmieniałem,ponieważ po aktualizacji był po angielsku (kupiłem jako używany).
    Telefon jest na i w 100% oryginalny.
    Pozdrawiam ;)

0 29
  • #2 17 Sty 2011 19:27
    *HaKeR*
    Poziom 26  

Owszem może to być wina softu dlatego zacznij od tego. Później trzeba by było rozebrać telefon i sprawdzić czy przypadkiem nie był zawilgocony.

0
  • #3 17 Sty 2011 19:32
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Witam.
    To jest mój telefon,a nie kolegi, więc mam prawo powiedzieć,iż nie był ;)
    Nawet tester zalania jest biały.
    Czy zmiana ProductCode i aktualizacja po tym może pomóc :?:

0
  • #4 17 Sty 2011 20:40
    *HaKeR*
    Poziom 26  

Może a nie musi. Jak nie zrobisz to nie będziesz wiedział.

0
  • #5 17 Sty 2011 21:22
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Nie rozumiesz - ja o ten telefon staram się dbać, także wszędzie gdzie wiem,ze będzie narażony na zapylenie,albo na zamoczenie,to albo dobrze go odpowiednio zabezpieczam,albo w ogóle nie zabieram ze sobą.
    A co sądzisz o gnieździe Jack (o tym co się dzieje) :?:

0
  • #6 17 Sty 2011 21:26
    *HaKeR*
    Poziom 26  

Jeśli chodzi o gniazdo to raczej nie wina softu. Wgraj najnowszy soft Phoenixem i wtedy sprawdź czy coś to pomogło.

0
  • #7 17 Sty 2011 21:41
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Co do gniazda to było tak:
    Telefon był podłączony do ładowania pod oryginalną łądowarkę samochodową która była zasilana akumulatorem żelowym.
    Do tego samego akumulatora był podłączone mały wzmacniacz audio (samochodowy) który był połaczony z nokią.
    Można by powiedzieć,że wzmacniacz wykończył nokie,ale później wzmacniał dźwięk innych urządzeń i też tej samej nokii (ale już przez przelotkę która zapewnia masę) i nokii nic nie było/nie jest.

0
  • #8 17 Sty 2011 23:43
    *HaKeR*
    Poziom 26  

Rozbierz telefon może po prostu odlutował się styk gniazda od płyty głównej.

0
  • #9 17 Sty 2011 23:47
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Ruszałem wtyczką w gnieździe,tak,żeby gniazdem ewentualnie poruszać i bez zmian.
    Tak chociaż by styk dotknął płyty głównej.

0
  • #10 18 Sty 2011 01:42
    Hesar
    Poziom 18  

Odnośnie problemów podczas nagrywania filmów: należy przeprowadzić defragmentacje pamięci masowej z poziomu komputera. Można użyć do tego programu MyDefrag, który ma przykładowy skrypt "Napędy pamięci flash"

0
  • #11 18 Sty 2011 15:28
    tom-bit
    Poziom 11  

A wyświetlacz kolega ma oryginalny ?
    czy cos było wymieniane ?

0
  • #12 18 Sty 2011 18:49
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Witam.
    Defragmentacje robiłem w sumie dwa razy (nie dzisiaj,ani wczoraj,tylko kiedyś jak pomyślałem,ze to wina pamięci) i nic to nie daje.
    Wszystko w Nokii jest oryginalne (co do wyświetlacza-zauważył bym,że jest podróbka,bo chinczyki mają straszną jakość obrazu :/
    Tam po prostu wyłącza się na chwilę,co chwilę aparat,bo dioda gasnie,a w tym momencie obraz na ekranie zamarza.

0
  • #13 18 Sty 2011 23:13
    Hesar
    Poziom 18  

Spróbuj zrobić raz jeszcze, ewentualnie przez wszystkich polecany format. Zapewniam cię że to wina pamięci, miałem identyczną sytuację.

0
  • #14 18 Sty 2011 23:16
    Adrian_1591
    Poziom 28  

No to mamy następny problem,ponieważ formatowanie pomaga tylko na jakiś czas :/
    Już kiedyś formatowałem i dało efekt tylko na kilka tygodni.
    Na razie priorytetem jest przerywanie w rozmowach.
    Macie jakieś pomysły :?:

0
  • #15 19 Sty 2011 18:00
    Temple One
    Poziom 19  

Co do przerwyania- miałem niedawno podobny problem, tyle, że nikt mnie nie słyszał czasami, albo przerywało. Pomogło odkręcenie dolnej części obudowy i podgięcie blaszek mikrofonu oraz przemycie styków. To samo mi pomogło z anteną GPS, która znajduje się w tej części obudowy. Co do 'zamulania'- jakie masz programy zainstalowane? Może jakiś proces zżera Ci procesor? Nie wiem, sprawdź procesy, może coś tam siedzi, przeskanuj fona jakimś mobilnym AV.

0
  • #16 19 Sty 2011 20:38
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Witam
    Nawet Kaspersky'ego miałem na próbę ,RAM wolny,procesor odciążony.
    Co do przerywania-dzięki wielkie - na pewno sprawdzę ;)

Dodano po 45 [minuty]:

Niestety bez zmian.
    Styki czyściutkie, nóżki delikatnie poodginałem,telefon złozyłem,na próbę dyktafon na 10 minut (jakaś tam muzyka w tle) i wszystko okey.
    Po chwili zadzwonił do mnie znajomy. Po max 8 minutach nasza rozmowa się zakończyła,bo nie słyszał mnie,ponadto ja jego też,ale tylko chwilowo.

0
  • #17 19 Sty 2011 21:27
    *HaKeR*
    Poziom 26  

Spróbuj jeszcze podgiąć styki od anteny może też dobrze nie łączą i czasem urywa zasięg.

0
  • #18 19 Sty 2011 22:28
    Hesar
    Poziom 18  

Czy masz zdjętego simlocka, czy używasz czegoś w stylu turbo sim ? Jeśli tak to zmień typ sieci na 'tylko gsm'

0
  • #19 19 Sty 2011 22:39
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Telefon jest nie brandowany,tak więc nie powinno być kiedykolwiek na nim simlocka. (oczywiście obecnie nie ma).
    To jest moja druga karta-teraz mam Play,kiedyś miałem Erę.
    Przez kilka dni miałem kartę SIM z Play OnLine która była TYLKO do internetu i też wszystko było oki.

0
  • #21 20 Sty 2011 21:25
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Karta działa wyśmienicie na innym telefonie.
    Jutro oddaję nokie do przeflashowania. Zobaczymy,co to da...

0
  • #22 21 Sty 2011 01:01
    kendzierz1
    Poziom 19  

Co do przerywania rozmów to może masz ustawione 3G (tryb podwójny) ...

0
  • #23 21 Sty 2011 01:05
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Bo mam ustawione 3G ,ale co to ma do rzeczy :?:
    Gdyby to było "szkodliwe" to by tego nie było... (bynajmniej tak myślę :D )

0
  • #24 21 Sty 2011 01:10
    kendzierz1
    Poziom 19  

Zmień na GSM i będziesz OK... MENU>>USTAWIENIA>>SIEC >> GSM (jakoś tak, bo nie mam akurat żadnej Nokii), 3G dobrze działa w dużych miastach, poza już gorzej, no chyba że używasz Internetu z komórki albo Video rozmów to nie zmieniaj, dodatkowo bateria w GSM-ie trochę dłużej będzie "żyła"...

0
  • #25 21 Sty 2011 01:17
    Adrian_1591
    Poziom 28  

A więc tak. Obecnie z netu nie korzystam ,aczkolwiek zdarzało się i to dosyć długo ciągnąłem po HSDPA.
    Co do baterii-wiem,że dłużej trzyma na GSM.
    Zasięg - cały czas wydaje się być pełny (ew. -2kreski)

0
  • #26 21 Sty 2011 15:43
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Przełączenie na tryb GSM nic nie dało.

0
  • #27 21 Sty 2011 17:29
    bartasbdg
    Poziom 9  

w tym wypadku wiele ci nie pomoze , troche telefonow juz mialem i wyglada mi to na zalanie / zawilgocenie . wystarczy kilka kropel w zlym miejscu lub nagla zmiana temperatury .

dodatkowo skoro dziala ci dyktafon a rozmowy przerywaja to szukalbym przyczyn w zasiegu co potwierdza tylko przypuszczenia o zawilgoceniu

0
  • #28 23 Sty 2011 20:24
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Po przeflashowaniu szybciej ładuje się galeria (zauważalnie krócej) .Ogólnie jest różnica w funkcjonowaniu.
    Druga sprawa.
    Koledze który mieszka we Francji spolszczałem taki sam telefon jak zrobiłem to u siebie,to znaczy:
    Miał starszą wersje softu-coś około V31. Zmieniłem mu PC na "0550378" POLAND (Black) i dokonałem aktualizacji przez NSU do wersji V35.0.001.
    Teraz pytanie:
    Czy to wszystko (zamulanie w galerii ,SMS itp) jest spowodowane aktualizacją na innym PC niż system działał dotychczas,czy ogólnie ten PC jest "wadliwy" :?:

0
  • #29 24 Sty 2011 18:10
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Co dziwniejszego zauważyłem - nawet wysłanie SMS'a zajmuje o niebo mniej czasu.
    Wcześniej tak samo długą wiadomość (jedno zdanie) wysyłało około pół minuty(najpierw okienko" Wysyłanie wiadomości" z paskiem u dołu widniał dosyć długo,po czym znaczek wysyłania ukazywał się przez około 10 sekund,dopiero po tym wszystkim wiadomość została rzeczywiście wysłana.
    Obecnie od momentu wybrania "wyślij" do rzeczywistego wysłania wiadomości mija około... 5 sekund :) :D
    Co do przerywania w rozmowach-jak na razie nie zdarzyło mi się to,ale nie chce zapeszać, ponieważ tak naprawdę nie rozmawiałem dłużej niż 3-4 minuty, więc sprawa nie jest jeszcze pewna.

0
  • #30 26 Sty 2011 18:16
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Rozmawiałem około 8 minut i bez problemów ;)
    Ma ktoś pomysł co do tego gniazda jack :?:
    Mogła upalić się ścieżka ,czy raczej układ :?:
    Przypomniała mi się jedna sprawa co do wzmacniacza - bardzo możliwe,że chwilowo był pozbawiony minusa z akumulatora,przez co minus ciągnął z masy jacka, który zaś go miał z telefonu,a że telefon był podłączony do ładowania to ścieżki w telefonie robiły za minus dla wzmacniacza.
    Wzmacniacz pobierał minimalną energię, lecz to chyba wystarczało.

0