Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys WRP400 odblokowanie

17 Sty 2011 15:40 5214 15
  • Poziom 9  
    Witam,
    Dostałem dziś nowy router z wymiany gwarancyjnej LINKSYS WRP400 z wbudowana bramka VOIP, który jest zablokowany na sieć tlenofon.
    Po wejściu w zakładkę VOIP i kliknięciu w Admin login wyskakuje strona 403 forbidden, jednak w zakładce firmware upgrade mogę wejść i zrobić aktualizację bo login i hasło jest admin (chyba nie zablokowali).
    Ściągnąłem ze strony LINKSYSA firmware i wgrałem ale zakładka VOIP nadal po kliknięciu na admin login przenosi do strony 403 forbidden.
    Czy ktoś może wie jak odblokować dostęp do VOIP? czy muszę mieć jakiś specjalny firmware ? czy sama aktualizacja oprogramowania nic nie da.
  • Poziom 9  
    Tylko ze ja mogę wejść w zakładkę aktualizacji i wgrać nowy firmware. Wygląda na to ze nie założyli na to hasła w serwisie i zostawili admin/admin. Tylko ze jak zrobiłem aktualizacje na tą samą wersje co jest aktualnie to i tak nie mogę wejść w zakładkę VOIP jako admin. Dlatego się pytam czy da się coś zrobić jak mogę wgrywać firmware
  • Poziom 11  
    jest w roterze opcja back na 3 sposoby i mozna przejrzec je notatnikiem , u siebie znalazłem podstawowe hasło do zawansowanych ustawień przez Linksys >> password
    ale > admistracja i backup 3 sposoby
  • Poziom 10  
    A czy mógłby kolega bardziej rozwinąć wątek tego pliku konfiguracyjnego i możliwości odszukania w nim hasła ?
    Zapisałem konfigurację do pliku cfg, ale plik wygląda na zaszyfrowany, tzn. brak w nim jakichkolwiek czytelnych ciągów.
  • Poziom 13  
    Ja także jestem ciekaw tego sposobu.
  • Poziom 9  
    Też jestem ciekaw tego sposobu
  • Poziom 9  
    moze ktos wie czy ruszylo sie cos w sprawie odblokowania tego urzadzenia ?
  • Poziom 13  
    Z tego co wiem, to nie, ale możesz naciskać na operatora o aktualizację firmware. W Tlenofonie jest teraz 2.00.20 m.in. z obsługą modemów 3G.
  • Poziom 9  
    mam najnowsza wersje bo juz 3 router z gwarancji jest i teraz moge sam aktualizowac a wczesniej sie nie dalo
    Moze ma ktos zgrany flasherem caly rom od niego? bo to jest jedyna opcja zeby zgrac z odblokowanego i wgrac w zablokowany
  • Poziom 9  
    Witam. Może pomogę-znalazłem na necie jak zlikwidować hasło w zakładce voice w WRP400, u mnie pomogło

1. Z aparatu tel. podłączonego do PHONE1 należy wpisać [****73738#]
    2. Następnie automat powinien zgłosić po ang. wejście do MENU
    3. Wybieramy [1#1#], będzie informacja option successfull...
    4. Rozłączamy się i czekamy kilkanaście sekund.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    niestety mi po wpisaniu pierwszej sekwencji prosi o podanie hasła i nie przyjmuje żadnego

znalazłem dość skomplikowany sposób na odblokowanie routera na stronie:
    https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?pid=67961
    oraz na : http://www.nslu2-linux.org/wiki/WRP400/HomePage

mój angielski a szczególnie techniczny angielski nie jest perfekcyjny więc mam prośbę aby ktoś mnie upewnił czy jeśli w opisany tam sposób zmienię hasło to będę mógł użyć go do upgrade firmware do najnowszej wersji??
    w skrócie wygląda to tak :
    "1) Solder on a SerialPort.
    Boot the device to userspace as normal.
    2) Access the following secret URL to unlock the console:
    http://192.168.15.1/CgiCommand.htm?command=TftpOn&user=admin&pass=admin
    (replace 192.168.15.1 with the IP address of your wrp400, and use the correct admin password if you've changed it from the default)
    Reboot the device with a console attached to the SerialPort.
    Note that the u-boot console is now unlocked and you can hit Ctrl-C on the serial console during the 1 second u-boot autoboot delay.
    3)At the U-Boot console, type:

setenv shadow_data admin:XkRnx5gdf6RdQ:0:0:99999:7:::
    setenv sync_to_pt enable
    reset
    "
  • Poziom 9  
    Witam,

Możesz dokładniej to opisać? Na razie włączyłem te TFTP.

Jak podłączyć się z SerialPort?

Pozdrawiam!
  • Poziom 9  
    ja tego jeszcze nie wykonałem, nadal czekam na serwis FreecoNet, bo jakiś magik ma mi się łaczyć z komputerem i próbować go odblokować, ale nigdy nie zgrywamy się czasowo bo ja jestem poza domem w czasie jak oni pracują:(,

co do portu serial to trzeba go wlutować do pinów jak obrazku
    http://www.nslu2-linux.org/wiki/WRP400/SerialPort
  • Poziom 11  
    Witam.Temat odkopuję , mam akurat takiego voipa do oblokowania.Mam tylko problem z podpięciem pinów do wtyczki RS232.Jakby ktoś mógł podrzucić zdjęcie pod które piny podlutować i skąd wziąść napięcie 3,3v.Ok, podpiąłem napięcie z innego zasilacza , ale dalej jest brak komunikacji z hyperterminalem.Nie pojawia mi się linia konsoli u-boot.
  • Poziom 11  
    Domyślnie Konta użytkowników i administratorów nie ma hasła. Jeśli ITSP ustawić hasło dla konta albo i nie wiem co to jest, trzeba skontaktować się z ISP. Jeśli hasło dla konta użytkownika został skonfigurowany po otrzymaniu WRP400 można przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych użytkownik, który zachowuje żadnej provisioning wypełniony przez ISP. Jeżeli konieczne jest konto administratora, aby zresetować, trzeba wykonywać pełnego resetu fabrycznego kasujące również wszelkie provisioning.
    Aby zresetować WRP400 do ustawień fabrycznych, należy wykonać następujące czynności:
    1. Podłącz telefon analogowy do WRP400 i uzyskać dostęp do IVR naciskając ****.
    2. Naciśnij odpowiedni kod, aby zresetować urządzenie:
    • Naciśnij 877778 #, aby zresetować urządzenie do ustawień domyślnych, ponieważ wysyłane z ISP. Spowoduje to zresetowanie hasła konta użytkownika do domyślnej wartości puste.
    • Naciśnij 73738 #, aby wykonać pełne reset urządzenia do ustawień fabrycznych. Hasło konta administratora zostaną przywrócone do domyślnej wartości puste.
    3. Naciśnij 1, aby potwierdzić operację, lub naciśnij *, aby anulować operację.
    4. Zaloguj się do urządzenia, korzystając z konta użytkownika lub administratora bez hasła i rekonfiguracji urządzenia w razie potrzeby.