Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Demontaż klawiatury w notebooku Asus A6RP

17 Sty 2011 16:57 5036 6
  • Poziom 28  
    Mam problem z rozebraniem tego laptopa, gdyż odkręciłem już wszystko i blokuje mi go jedna jedyna śrubka. Łepek tej śrubki znajduje się pod klawiaturą i nie mogę się do niego dostać.

Klawiatury nie mogę wyjąć, bo widzę, że zachodzi pod tę srebrną część górnej części obudowy.

Może ktoś ma pomysł jak wyjąc te klawiaturę? Laptop się "rozdziawił", ale ta jedna głupia śrubka powoduje, że nie mogę rozdzielić spodniej części od wierzchniej.

To mój pierwszy problem z rozebraniem laptopa, gdyż z reguły szło gładko i nie miałem taich problemów. Zawsze udawało się wyjąć osobno klawiaturę, panel z przyciskami itp, a potem odchodził cały dół od góry.
  • Poziom 33  
    W górnej częśći klawiatury znajdują sie 3 zaczepy, wystarczy pokolei czymś płaskim je odpychac od klawiatury i pokolei podnosić :)
  • Poziom 28  
    Mówisz o tych miejscach:

?

Gdy tam próbuję podnosić, to podnoszę tę miekką warstwę, na której są przyciski. Boję się, że wyłamię przycisk jakiś.
  • Poziom 33  
    Tak , to te miejsca . a ile śrubek od klawiatury wykręciłeś? powinny być 2
  • Poziom 28  
    Nie wiem, które to były śrubki od klawiatury, ale od spodu laptopa wykręciłem dosłownie wszystkie możliwe (po wyjęciu dysku, baterii, wszystkich klapek). Wyjąłęm też napęd DVD.

Dodano po 5 [minuty]:

Śrubki oznaczone jako K> są odkręcone.
  • Poziom 33  
    No to w tym układzie jeszcze nie była od nowości otwierana więc dlatego dobrze trzyma. Spróbuj podważac nożykiem introligatorskim a płaskim śrubokrętem odblokuj zaczepy...
  • Poziom 28  
    Ufff.. Wyszła! :D Dzięki za pomoc!