Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opis elektrycznego podgrzewacza LPG

nepek59 09 Sty 2006 13:55 2180 0
 • Odpalanie z LPG silników gaźnikowych na mrozie

  Podczas zimy przy minusowych temperaturach możemy do odpalania silników gaźnikowych z gazu zastosować podgzewacz gazu. Podgrzewacz montujemy między parownikiem a gażnikiem, włanczając go w gumową rurę doprowadzającą gaz do gaźnika. Przewody zasilające pociągniemy:
  + bezpośrednio z akumulatora
  - ciągniemy kabelek do środka kabiny, łącząc go z wyłącznikiem zamontowanym gdzieś w środkuauta i połonczonego z - blachy. W układ nie zapomnijcie wmontować
  lampki kontrolnej sygnalizującej działanie podgrzewacza.
  >Teraz budowa podgrzewacza:
  1. rurka ceramiczna Φwew około 16mm l-120140mm na którą nawijamy drut oporowy o mocy okolo 100 W i zalewamy żywicą termoodporną izolujemy np. watą szklaną i taśmą termoodporną wyprowadzając przewody na wierzch i podłanczamy poprzez kostkę do układu elektrycznego.
  >W środek rurki ceramicznej wkładamy rurkę mosiężną lub miedzianą, dłuższą od ceramicznej o 40mm aby na wystające końce nałożyć gumowy wąż od gazu. Tak wykonana instalacja powinna być szczelna a przez to bezpieczna. Teraz pozostaje sprawdzenie działania, czyli w jakim czasie nam to się nagrzeje, aby wiedzieć kiedy wyłączyć chyba że wmontujemy w układ termik który odetnie zasilanie po osiągnięciu danej temperatury.
  Ja przez 9 lat jeździłem na takim podgrzewaczu F 125 ME. Zawsze paliłem z gazu, przy - 16/20°C zawsze odpalał co na benzynie nie zawsze się udawało. Trzeba pamiętać o umiejętnym operowaniu ręcznym ssaniem, czyli linkę wyciągamy minimalnie operując pedałem gazu. Po zapaleniu dopiero po chwili zmniejszamy pedał gazu wyciągając linkę ssania ustalamy obroty na 1200-1500 to zależy od stanu silnika. UWAGA- po zagrzaniu silnika wyłącz podgrzewacz, poto jest lampka kontrolna.
  POWODZENIA.

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  nepek59
  Poziom 13  
  Offline 
  Specjalizuje się w: metrologia, metalografia, radiografia
  nepek59 napisał 75 postów o ocenie 6, pomógł 5 razy. Mieszka w mieście Wieluń. Jest z nami od 2004 roku.