Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wgrywamy nowy soft do Siemensa SX1

buco 21 Paź 2006 12:40 5845 0
 • Poradnik jak go wgrac

  Jak wgrac nowy soft do fona?????????, skąd go wziąć to inna sprawa. Jest przecie GOOGLE. Krótki poradnik jak tego dokonać.

  Co będziemy potrzebowali:
  1. Komputer z portem USB oraz systemem operacyjnym Windows. Najlepiej Win2000 lub WinXP, wolny od wirusów. Ja całość wykonałem na Win2000Pro.
  2. Kabel USB, ten z kompletu, od fona, oraz zainstalowane sterowniki do kabla USB. Kiedys wrzucałem je na forum. Rozpakujcie je wrzućcie do C:WindowsSystem32
  3. No i oczywiście nasz fon SX1 z wyjętą kartą MMC. Z naładowanym akumulatorem na 100%!
  4. WinSWUP z nowszą wersją softu, np. FW12, FW13, FW14 lub FW15. Może być Update, ale nie polecam, nie zawsze chce się instalować.
  5. Trzeźwy umysł, odrobina adrenaliny, wiara w siebie oraz wiara w ciągły dopływ prądu do naszego zestawu.
  Dla tych, którzy maja ważne dane na dysku C: (Kontakty, Terminy, Alarmy itp.) i nie chcą ich stracić radze wykonać backup systemu na kartę MMC (dysk E:). Wejdź w Menu --> Ustawienia --> Dodatki ---> Pamięć --> Opcje i tam znajdziesz Kopia bezp. Możesz użyć również aplikacji, które znajdziesz w dziale Symbian tego forum.
  Jeżeli masz w kompie modem, wyjmij kabel telefoniczny z kompa, KONIECZNIE. Odłącz również połączenie sieci komputerowej, o ile takowe posiadasz
  Przerażeni? Wierzę. Nie ma czego się obawiać, robiło to tysiące ludzi przed Wami i im się udawało.
  Wszystko przygotowane? ZACZYNAMY
  1. Wyłączamy telefon, podłaczamy kabel do komputera, drugi koniec kabla do SXa.
  2. Uruchamiamy WinSWUPa lub Update`a, czy co tam mamy.
  3. Czekamy aż prog sie uruchomi, jeżeli nie mamy zainstalowanych sterowników USB, system bedzie chciał je zainstalowac, zróbcie to ręcznie.
  4. W WinSWUPie wchodzimy w Serial Config i upewniamy się, że mamy włączony USB Only oraz USB0. Pozostałe proszę wyłączyć.
  5. W wyłączonym SXie naciskamy joystick i cały czas go trzymając wcisnięty (joystick oczywiście) włączamy fona (naciskamy czerwoną słuchawkę).
  6. Naciskamy OK w WinSWUPie, w Update`cie Dalej.
  7. Rozpocznie sie proces instalowania nowego softu w fonie. Przy korzystaniu z Update`a postępujemy zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie. Całość zajmie około 15 minut.
  Co może pójść nie tak? Nie wiem... wszelkie pytania na ten temat tylko na forum. Inni moga miec podobne problemy i chetnie skorzystają z podpowiedzi. Nie bójmy sie pytać, nie ma głupich pytań. Nie wszyscy, wszystko wiedzą, ja sam ciągle się uczę. Swojego SXa mam od dwóch i pół miesiąca.
  _________________
  Pozdrawiam


  Fajne! Ranking DIY
 • SterControl