Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra 2 16 8v problem z zbyt duzym spalaniem

17 Sty 2011 19:29 1890 4
  • Poziom 2  
    Witam posiadam opla astre 2 z 1998 roku i w zwiasku z tym mam pytanie czym moze byc spowodowane duze spalanie mojego autka a ostatnio to naprawde spala jak smok ok 14 litrow , i do tego czuje jakies szarpania. Prosze o pomoc
  • Poziom 9  
    Sprawdź świece, czy nie są przepalone, najlepiej wykręć wszystkie i po kolei( pamiętająć później o nie za mocnym zakręceniu), następnie przewody wysokiego napięcia ( w nocy na zapalonym silniku będzie widać przeskok iskier). Jeśli to nie pomoże to napisz.
  • Poziom 2  
    superservice napisał:
    Sprawdź świece, czy nie są przepalone, najlepiej wykręć wszystkie i po kolei( pamiętająć później o nie za mocnym zakręceniu), następnie przewody wysokiego napięcia ( w nocy na zapalonym silniku będzie widać przeskok iskier). Jeśli to nie pomoże to napisz.
    wtam swiece i kable wysokiego napiecia sa ok ,a co do tego szarpania to sie dzieje jesli jade rowna predkoscia tak ok 80 , ale jesli dodam gazu to szarpanie ustaje i do tego tlumnika wydostaje sie czarny nagar ale tylko na wolnych obrotach i jesli autko pracuje dluzej
  • Poziom 15  
    Sonda lambda do sprawdzenia. Czarny dym i wysokie spalanie to zbyt bogata mieszanka.
  • Poziom 2  
    szakkkalll napisał:
    Sonda lambda do sprawdzenia. Czarny dym i wysokie spalanie to zbyt bogata mieszanka.
    no to teraz zaczynam rozumiec problem lecz jak ustawic mieszanke paliwa zeby byla odpowiednia ,a jeszcze jedno od czasu do czasu na wysokich obrotach i na chwile zapala mi sie kontrolka z silnikiem