Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

seicento 900 oświetlenie deski rozdzielczej

grzes41 17 Jan 2011 19:47 28219 3
lampy.pl
 • #1
  grzes41
  Level 10  
  Witam! Proszę o pomoc w temacie wymiany spalonego oświetlenia deski rozdzielczej w seicento. Żaróweczki gasły powoli, ale teraz nie świeci już żadna i nocą nic nie widać. Jeżeli to możliwe poproszę o pomoc krok po kroku. Dziękuję.
 • lampy.pl
 • lampy.pl
 • #3
  jawiczka
  Level 28  
  Na początek z tyłu licznika należy, zdjąć czarną zaślepkę z śruby imbusowej, jeśli jej już nie masz to, od razu odkręć tą śrubę imbusem nr.5
  Następnie odkręć cztery wkręty mocujące dolną część osłony pod kierownicą i kolejne dwie od górnej osłonki.
  Następnie musisz zdecydować czy chcesz sie pomęczyć z dwoma śrubami imbusowymi od mocowania licznika czy też nie, jeśli nie chcesz się z nimi męczyć to trzeba zdjąć zaślepkę z kierownicy lub poduszkę powietrzną w zależności od wyposażenia auta, odkręcić nakrętkę mocującą koło kierownicy, zaznaczyć koło kierownicy z wałkiem żeby w tym samym miejscu ją założyć, wtedy dopiero możesz zdjąć koło kierownicy.
  Następnie musisz się lekko nachylić i poluźnić imbusa od włącznika zespolonego osadzonego pod kołem kierowniczym, zdjąć ten włącznik odłączając od niego trzy złącza.
  Wtedy masz bardzo dobre dojście do dwóch wcześniej wspomnianych imbusów mocujących licznik.
  Delikatnie unieś go do góry gdyż masz tam dwa kołeczki ustalające, z których musisz delikatnie wyszarpnąć do góry, a następnie odhacz linkę prędkościomierza, i kolejne dwa złącza zasilające licznik, w niektórych modelach są trzy złącza zależne jest to od opcji samochodu.
  Kolejnym krokiem jest odkręcenie dwóch wkrętów tylnej obudowy licznika jest ona dość wąska i ma dodatkowo dwa delikatne zaczepy, postaraj się sie nie złamać tych zaczepów i zdjąć tą osłonkę, następnie cztery wkręty mocują licznik do dużej osłony, trzeba je wykręcić i licznik masz już na wierzchu, wymień żaróweczki również tą od kontrolki świateł pozycyjnych i złóż dokładnie odwrotnie.
  Niestety dokładniej nie da się wytłumaczyć, jeśli wyda Ci się to dość skomplikowane to jedź gdzieś do warsztatu, który to opanuje, czas naprawy nie powinien przekroczyć 1,5 godziny.

  Potrzebne narzędzia to:
  1.Imbus nr.5
  2.Wkrętak krzyżowy i płaski (płaski po to jakby ktoś już tam wkręty zmienił)
  3.Nasadka 24 pokrętło i przedłużenie

  Co do ściemniacza to w Seicento go nie ma.
 • #4
  grzes41
  Level 10  
  Serdeczne dzięki Kolego! Zabieram się do roboty i mam chyba duże szanse na sukces (dzięki Twojej pomocy). Pozdrawiam.