Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka problemów konstrukcyjnych.

17 Sty 2011 20:38 885 4
  • Poziom 24  
    Witam. Mam mały problemik. Chcę zbudować ramię robota. I będe miał kilka pytań.

Po pierwsze jak połączyć śrubę z czymś okrągłym
    Kilka problemów konstrukcyjnych.

Ma ktoś jakiś pomysł jak podłączyć tak silnik?

Dodano po 2 [minuty]:

Oczywiście środek silniczka musi być prawie idealnie na środku śruby.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Cytat:
    ... Mam mały problemik. ..

Raczej nie mały. Słyszałeś o momencie rozruchowym i nominalnym silnika? A co w przypadku przeciążeń (pomijam zupełnie fakt, że to nie ruszy)?

Pzdr.
  • Poziom 24  
    Witam. Albo weź gotowe z mechanizmu wysuwu szuflady z CD-ROMU o ile odpowiadała by ci wielkość i skok. Pozdrawiam.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    mimor555 napisał:
    Witam. Mam mały problemik. Chcę zbudować ramię robota. I będe miał kilka pytań. Po pierwsze jak połączyć śrubę z czymś okrągłym

Wywiercić w śrubie otwór (by było centrycznie mocując śrubę w uchwycie wiertarki a wiertło w imadle stolikowym. W otwór wlutować na lut twardy (ew. wkleić na klej epoksydowy) trzpień, koniec trzpienia połączyć z osią silnika przy pomocu sprzegła z rurki wentyla rowerowego.

Abstrahuję od sensu łączenia śruby M20 z osią silnika z zabawki - choćby problem wyważenia i łożyskowania (taki silnik może się rozkręcić do kilku tysięcy obrotów na minutę).
  • Poziom 24  
    Dobrym sposobem było by przewiercenie śruby na precyzyjnej wiertarce/tokarce.

Oczywiście ta śruba z obrazka to przykładowa śruba :) Ja chciałbym zastosować coś cieńszego np fi 4 lub 6. Mam nadzieję że silnik z zabawki podniesie takie ramie. Przecież przez śrubę i nakrętkę zrobi się przełożenie... a zarazem pewna dokładność...