Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki triak w pralce awo 4113

mj_sup 17 Sty 2011 20:47 3221 4
  • #1 17 Sty 2011 20:47
    mj_sup
    Poziom 16  

witam
    jak w temacie jaki jest triak w pralce AWO bo mój poprzednik troszkę w tej pralce namieszał i dał triaka btb 16 700bw nie wiem czy taki ma być
    w pralce wyskoczył błąd f23 czyli grzałka ma przebicie do masy a gość zaczął kombinować i nawet wymienił triaka od silnika i nie wiem czy na dobrego bo jak zaczął mieszać w niej to klientka mówiła ze wyskakiwały różne błędy f06 f 16 f08
    na początku poskładałem wszystko do kupy popodłańczałem kabelki które rozłączył mój poprzednik nie podłączałem tylko grzałki bo sprawdziłem i rzeczywiście ma przebicie do masy ale i tak wyskakuje błąd f02i załańcza sie pompka czujnika od zalania nie ma na spodzie
    dokładnie nie spisałem modelu ale na pewno jest to AWO/D tylko nie wiem czy 4113 czy 4313 a wiedz nie wiem czy triaki są jednakowe w tych modelach
    pozdrawiam

0 4
  • Pomocny post
    #2 17 Sty 2011 20:54
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Oryginalnie triak silnika jest taki jak napisałeś: BTB 16 / 700 (16A / 700V, nie izolowana bramka).

Bierz miernik i mierz grzałkę (przejście oraz upływność).

0
  • #3 17 Sty 2011 21:30
    mj_sup
    Poziom 16  

grzałka ma przebicie do masy i nie wiem czy ten błąd f02 nie jest tym spowodowany ze grzałka jest odłączona całkowicie

0
  • #4 18 Sty 2011 08:06
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Moduł kontroluje obecność grzałki. Jak jej nie "widzi" to będzie wyświetlał błąd.

0
  • #5 21 Sty 2011 18:55
    mj_sup
    Poziom 16  

witam
    pralka juz śmiga i nie wyskakują juz co chwile inne błędy a główna przyczyna była uszkodzona grzałka a dokładnie przebicie do masy
    mój poprzednik troszkę namieszał w kabelkach i źle połączyłem hydrostat (rozwalił kostkę i po wypinał kable )i co chwile były różne błędy po zamianie kabli wszystko wróciło do normy
    po wprowadzeniu jej w tryb serwisowy przechodziła cały
    dzięki wszystkim za podpowiedzi
    pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów