Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy komuś powiodła sie instalacja XP na Asus: n61vg

wiktor008 17 Sty 2011 21:21 1431 4
  • #1 17 Sty 2011 21:21
    wiktor008
    Użytkownik obserwowany

Witam..
    W internecie czytam morze problemów (jak nie ocean) z zainstalowaniem najdoskonalszego systemu Windows jaki powstał (XP) zamist tych śmieci: Vista i Win7.. A to ze sterownikami pod nowoczesne kontrolery dysków SATA a to ze sterownikami do urządzeń podstawowych jak karta dźwięku czy grafiki i w ogóle..! -masa błędów i walka na wiele dni by stary dobry system zainstlować na tych niedoskonałych i bezużytecznych "windowsach" nowej generacji.. Mam laptopa: Assus: N61VG (spora maszyna) i Vista która jest zainstalowana zwyczajnie mnie irytuje przy każdym włączaniu czy próbie robienia czegokolwiek - już rok sie nie mogę przyzwyczaić do tego badziewia..Ostatnio wyłażą też jakieś błędy z FancyStart - komputer chce sterowników - podaje mu ścieżkę a on ich i tak nie instaluje.. Dla mnie ten windows to do śmieci się na daje i nie warty jest nawet złamanej złotówki.. Jednak jak widzę problemy z przeinstalowaniem to zastanawia mnie czy komukolwiek się udało dobrze zainstalować i wszystkie urządzenia działają poczciwego XP na tym laptopie..? (rgb może coś tu komuś mówi); Na razie się nawet za to nie zabieram.. A tak a propos tematu to może ktoś ma jakąś orentację do którego roku instalowano w laptopach XP jeszcze..? ten już po poprawkach (SP2 oczywiście bo SP3 to nieporozumienie też było);
    Ponadto uważam ze klient powinien mieć w sklepie wybór z jakim systemem operacyjnym windows chce komputer zakupić.. Wciskanie na siłe nowych windowsó przez firme Microsoft to gorzej niż monopolistyczne praktyki - i jeszcze barany sterowników do poprzednich wersji XP na nowy sprzęt nie dają.. Do czego ten świat z mierza..? do d**y!!

0 4
  • #2 17 Sty 2011 21:37
    peres12
    Poziom 17  

Kolego zainstaluj xp a sterowniki pomoże się tobie znaleźć nawet widziałem u nas na forum gdzieś się przewinęły. Ja miałem 7 i od razu przeinstalowałem na xp.Całkiem inaczej :)

0
  • #3 18 Sty 2011 12:27
    wiktor008
    Użytkownik obserwowany

No otóż to.. Windowsa 7 wiem z wieści które do mnie docierają że jeszcze gorszy.. (Choć może to ma dobre że wirtualna maszyna windows XP jest do niego przygotowana); Ja na prawdę nie rozumiem co ludzie widzą w tych nowych widnowsach - to tylko pamięć pożera zamulając komputer - te oczojebne grafiko-tryskowe bajery i sztuczki które u mnie wywołują kwasy żołądka..
    Ale z tego co czytam to można mieć niezłą kichę bo sterowników nie ma lub nie ma wszystkich a te co są mogą dobrze nie obsługiwać nowych podzespołów komputera typu laptop.. Szukałem i nie znalazłem konkretnie do swojego modelu - tematu z udaną instalacją by wszystko działało.. Nie chce by potem się okazało że sieci nie będzie mi wykrywał albo usb będzie niewidoczne albo kamerka do rozmów video czy szereg innych jeszcze bardziej skomplikowanych rzeczy.. Jeśli taki temat już był i krok po kroku komuś z takim samym sprzętem jak mój pomogli dobrać sterowniki w sposób zadowalający to bardzo proszę o link do tematu..

0
  • #4 22 Sty 2011 17:17
    azotom
    Poziom 9  

Z doświadczenia wiem, że takie zmiany nie mają większego sensu. Oczywiście do każdego nowego laptopa da się wgrać Windowsa Xp nawet jeżeli producent tego nie przewidział ale wtedy będzie to "na siłę" i np. bluetootha może się nie dać wtedy uruchomić itp. Osobiście system Vista uważam za porażkę ale w przypadku Win7, jeżeli powyłączamy wszystkie bajery to wszystko działa tak jak należy. Do Twojego laptopa będzie to najbardziej optymalne rozwiązanie. Aha i najlepiej wgrać nowego czystego Win7 a potem tylko dograć najbardziej potrzebne oprogramowanie do danego laptopa. Systemy, które są od razu zainstalowane po zakupie są tak zamulone, że szkoda gadać.

0
  • #5 22 Sty 2011 21:06
    dono42n
    Poziom 17  

Drogi użytkowniku: sterowniki do twojej maszyny na pewno są dla systemu XP. Możesz spisać sobie jakie bebechy twoje monstrum i poszukać sterowników u producentów podzespołów - np. na stronie Intela - do płyty głównej itp. Myślę, że to jest dobry krok!

Nadmienię, że nie wiem skąd u ciebie taka niechęć do systemu win7 - moim zdaniem (a wiem to z doświadczenia) sam przesiadłem się z XP na 7 i powiem, że nie żałuje - szybciej się uruchamia i wcale nie pożera ton pamięci i innych zasobów - np. aktualnie wykorzystanie pamięci mam na poziomie 621 MB

pozdrawiam,
    Dominik

0