Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw na STX Na wesela.Czy ktos ma cos podobnego?Sugestie?

17 Sty 2011 21:49 4468 14
  • Poziom 10  
    Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów

Jest to mój pierwszy post.

Potrzebuje rady czy taki zestaw ma szanse na weselach.

2x Sub basy na głośniku STX GDN-38-1000-8-se

2x nadstawka na (2x GDE-25-300-8 se + D-500-Ti lub D-800-8-Ti)
    Dodam ze kolumny robię sam
    Głównie na temat paczek chciałbym wasze opinie usłyszeć.
    Projektowałem je BassBox 6 Pro

Do tego myślałem nad Mikserem BEHRINGER xenyx 1222 FX

Mikrofony AKG LUB Shure

Końcówki mocy t amp

Keyboard Yamaha Psr 1500

Pozdrawiam
  • IGE-XAO
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Osobiście bym zmienił te 2 x 38-1000 na pojedynczego GDN-46-900. Lepiej basem zagra. I spokojnie napędzisz go jakąś niezbyt mocną końcówką pracującą w mostku, np. T.AMP E800.

Co do nadstawek to może zastanów się nad GDN-30-400-8-SE? Kolumny wyjdą trochę większe, ale masz też większą skuteczność i gotowy projekt zwrotnicy, co jest dość istotne ;)
  • IGE-XAO
  • Poziom 10  
    Tak tez się zastanawiałem nad tym 46-900.

Ale subbasy Miały by być po po jednym na stronę głośniku GDN38-1000

A co do nadstawek tez się zastanawiałem nad tym co proponujesz ale wtedy driver trzeba by zwiększyć na D-1000-Ti

Dodano po 4 [minuty]:

Ale troszkę też o koszty chodzi. chociaż w sumie co do całości koszt się nie zwiększy dużo
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Cytat:
    Osobiście bym zmienił te 2 x 38-1000 na pojedynczego GDN-46-900. Lepiej basem zagra. I spokojnie napędzisz go jakąś niezbyt mocną końcówką pracującą w mostku, np. T.AMP E800.

Skąd kolega wie, porównywał bezpośrednio dwa głośniki? Po pierwsze, to podobno ten 18" został już wycofany z produkcji (napisz do STX-a), a po drugie, to wcale nie napędzisz go t.ampem E800, bo to nie jest wzmacniacz nadający się do basu.

Co do nadstawek, to zrób PA-600, a jeśli chcesz koniecznie 2x12", to PA-1000. Koszty nie zwiększą się znacznie (a w pierwszym wypadku się zmniejszą), a masz do tego gotowe zwrotnice. Chyba, że umiesz zaprojektować, to wtedy się możesz na to "porywać"...

Co do samego głośnika GDN 38-1000, mam go osobiście w oryginalnej konstrukcji STX-a. I powiem Ci, że na wesela, to może być dobry, bo jest szybki, dynamiczny, efektywny, ogólnie brzmi nawet ciekawie (jak za tą kasę). Nie schodzi jednak zbyt nisko, mechanicznie nie jest rewelacyjny i ogólnie do muzyki dyskotekowej wolałbym coś innego... Żeby go w pełni wykorzystać, nie będzie przesadą koniec 1 kW, aczkolwiek musisz go odciąć filtrem subsonicznym, bo tak jak mówię, wytrzymałość mechaniczna się kłania. No i jest on 8 Ohm, więc trochę ciężko napędzić... (W wypadku 2 szt, albo "spawarka", która pracuje poprawnie przy 4 ohm w mostku, albo dwa oddzielne końce w mostku, po jednym na głośnik).

Jednak ogólnie, przy tych pieniądzach zastanowiłbym się właśnie nad PA-600, a zaoszczędzone pieniądze dołożyłbym do głośników na doły, już wyższych o kilka klas od STX- B&C. Mógłbyś np. zrobić dwa basy na 15ps76, czy też jeden, na porządnej 18" (np. TBX), na weselu to zrobi miazgę na pewno...
  • Poziom 10  
    Dziękuje wyczerpującą odpowiedz.
    Czyli jak rozumiem te gde-25 sie nie nadaja?Do takich celów?
    Nie zagra to dobrze?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Nadają się, ale mają sporo mniejszą skuteczność od GDN-30-400 (porównywalnie jeden 30-400 zagra tak samo głośno, jak dwa GDN-25), ale co najważniejsze- nie ma do nich sprawdzonego (pomierzonego) schematu zwrotnicy. I to jest główny problem (chyba, że umiesz wykonywać pomiary i zaprojektowanie zwrotnicy, nie stanowi dla Ciebie problemu).
  • Poziom 10  
    Więc robię na gdn-30 nadstawki na wzór pa 1000
    Tylko myślałem nad driverem D-1000 a nie 800?

Bo odnośnie robienia zwrotnic to ma program x-over 3 pro

Ale nie wiem czy tym programem to dobrze bym zgrał te głośniki jakieś dziwne charakterystyki mi wychodzą.

A odnośnie sub bas

To zastanawiam się teraz nad tymi B&C co mi podałeś.

Dodano po 19 [minuty]:

A te dwa do co myślicie?
    B&C 15PS100 4Ohm
    B&C 15NDL76 4Ohm
  • Poziom 28  
    To źle myślisz z tym D-1000, nie kombinuj, tylko zastosuj takie komponenty jak są w oryginalnym PA-1000. Program liczy na podstawie podanych danych, zakłada, że głośnik ma stałą impedancję, zwrotnica obliczona przez program może być jedynie punktem wyjściowym, do dalszego projektowania zwrotnicy "właściwej", nigdy natomiast nie będzie "dobrze brzmiała".

Dlatego powtarzam jeszcze raz, zrób wszystko tak jak na schemacie PA-1000 i masz po kłopocie...

Co do subwooferów, to takie nadstawki będą bardzo efektywne, aby je "dogonić" (oczywiście zakładam, że je w pełni wysterujesz), potrzebował byś na stronę subwoofera 2x15", czyli w sumie musiałbyś zastosować 4 głośniki 15", albo też inne rozwiązanie- po jednym, porządnym 18" na stronę. Jeśli dasz tylko po 1x15", to może być ciężko, aby bas "nie zginął" przy tych, bądź co bądź, głośnych nadstawkach.
  • Poziom 10  
    Czyli kwestia nadstawek jest w pełni załatwiona.

A co do sub basów

Czy to się Nada?
    B&C 18PS76 4Ohm ewentualnie tańsze rozwiązanie GDN-46-1200-8-AE
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Jeśli masz okazję doskładać, to bezapelacyjnie 18PS76, na początek możesz zrobić nawet jedną sztukę, później dorobisz drugą. Głośnik ten dobrze sprawdza się w mobilnych paczkach, i tak jak mówię, basy miałbyś już "pro", bo B&C to nie ta liga co STX...
  • Poziom 10  
    A co jeśli chodzi o 18ps100?

Dodano po 1 [godziny] 33 [minuty]:

Czy to coś zmieni bo chyba jest tylko mocniejszy od ps76?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    No nie tylko to, że jest mocniejszy, ale przede wszystkim ma parametry całkiem inne (jeśli chodzi o aplikację go w obudowę BR, to powiedziałbym, że gorsze- będzie charakteryzował się wolniejszym, miśkowatym basem w stosunku do ps76, ale zejdzie niżej). Jednak myślę, że do grania na weselu, bardziej priorytetową sprawą jest szybkość, jak "mięcho". Dlatego powiem tak- gdybym to ja wybierał (i był na Twoim miejscu, bo ja nie gram live), to wziąłbym PS-76. Albo jeśli chcesz się pakować "jeszcze wyżej", to 1 szt. TBX-a na początek...
  • Poziom 10  
    Oki dziękuję za pomoc.Więc zastosuje 18ps76.

Dziękuje za wyczerpujące informacje.Na ten temat.

Może jeszcze zapytam jakie byś mi zaproponował końcówki do tego zestawu?
  • Poziom 28  
    Na basy T.amp TA 2400, na nadstawki t.amp TA 1050.
  • Poziom 10  
    Oki dziękuje.Bardzo mi pomogłeś.Jak by co to napisze prywatnie.

Zakończam temat.