Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nietypowe porównanie Alpine cde120r Clarion cz200e czy Canva

kora04 17 Jan 2011 23:23 5200 11
    kora04
    Level 9  
    Może najpierw przedstawie sprzęt jaki posiadam w moim coupe :
    Wzmacniacz Helix DB Four czterokanałowy
    Subwoofer JL AuDio 12w3v2 w obudowie band pass
    Głośniki przód 165mm Hertz DCX 165
    Głośniki tył Seria 6x9 LG
    Tweetery w podszybiu Lanzar
    Radio Blapunkt Valencia MP34 + pilot Blaupunkt na kierownicy
    Okablowanie Dietz 20mm

Chciałbym zmienić radio bo to jest już wiekowe, nie ma usb, wyjścia rca i już mi się po prostu znudziło. Potrzebuje radia koniecznie z tym czego temu brakuje za max 400zł. Z pilota na kierownicy chyba będe musiał zrezygnować bo już raczej nie będzie działał z innym radiem prawda ??
    Radio musi być nowe. Wziąłem pod uwagę te 3 modele:
    - Alpine cde120r - fajny wygląd, 1 wyjscie rca, wygodne przyciski, dobra jakosc dzwieku - koszt ok 400zł
    - Clarion cz200e - dobra jakosc dzwieku,fajny wygląd, usb z tyłu radia na kablu, 2 wyjscia rca, ale przyciski niezbyt wygodne (sprawdzalem w Media Markt'cie)
    No i na koniec znalazłem na allegro Radio Canva 6200 które wiem że jest z Chin ale ogrom funkcji jaki posiada za taką cenę przebija wszystko! Ma 1x rca, usb, mmc,ekran dotykowy,tuner tv,kolorowy lcd i mozna na nim ogladac teledyski, głównie to za nim przemawia i ta cena- ok 280zł za nowe radio! oglądałem jeszcze dodatkowo test Autoświata i wypadło w nim całkiem dobrze. Oto link http://www.auto-swiat.pl/9-wielki-test-tanich...arzaczy-boschman-kontra-canva-dalco-i-dibeisi

Mam już całkiem dobry zestaw ale wiem że radio trochę odstaje od niego i chciałbym je zmienić. Nie wiem tylko co wybrać, czy warto dopłacać do alpine, za clarionem przemawiaja usb z tylu i 2 wyjscia rca co przyda sie przy moim 4 kanałowym wzmaku ale za to alpine lepiej wyglada i jest wygodniejsze. Co wybrać ?? A może wybrac jednak najtanszą ale najbogatsza w funkcje Canve?

Pozdrawiam[/b]
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kora04
    Level 9  
    a powiedz mi jak to jest z tym pilotem? Da radę żeby go jakoś skonfigurować żeby działał z innym radiem ? To jest model Blaupunkt rc10.
    milejow
    Level 43  
    Tak, z innym blaupunktem
    kora04
    Level 9  
    Nikt inny nie wyrazi swojej opinii?? Już prawie się przekonałem do Clariona gdyby nie ten słabej jakości panel...
    adamek282008
    Level 9  
    powalla wrote:
    Tanie radio kupuje się oczami ...grają identycznie. Co do wynalazków z Chin > https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1871078.html]
    No niezupełnie... Bez wątpienia firmowy chińczyk wydobędzie z siebie więcej dźwięku niż chińczyk no name...
    Parę lat temu zakupiłem wynalazek o nazwie pei...ing, które posiadało wszystkie bajery z tym, że producent zapomniał o czymś takim jak dźwięk a utwory z karty pamięci kończyły się kiedy chciały...;p To coś nie grało z resztą jego żywot trwał ledwo pół roku. Po jakimś czasie znajomy kupił o wiele taniej nowe radio także nieznanego producenta, po włączeniu w moim aucie wszystko grało o wiele lepiej i głośniej wydawało to z siebie muzykę o wiele barwniej no zachwycony byłem:) (wtedy to było fajne:)
    Aktualnie brat posiada jakiś niski model alpine cde nowe ok 250-300 zł nowe i nie ma z dawnym piździngiem absolutnie żadnego porównania, wprost rewelacja wśród niskobudżetowych firmowych skośnookich grajków.
    kora04 radzę ci omijaj takie rzeczy jak radio wymienione przez ciebie jako 3 z resztą te przedstawione wcześniej też z pewnością nie są warte swojej ceny...
    kora04
    Level 9  
    Znalazłem jeszcze LG LCF600URU ok350zł , bo zależy mi na wyjsciu 2x RCA. No i panel bardziej mi się podoba. Czy tą firmę można porównać do Clariona , bo robi ona nie tylko car audio?
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Tej firmy nie można porównać do Clarion-a
    adamek282008
    Level 9  
    Jeśli jesteś tak bardzo przekonany w tym, że radio ma być nowe, zależy ci na wyjściach rca to lepiej kup już coś takiego ALPINE CDE-9871R (jest na alle) za 267 zł) zagra raczej tak samo jak te które wymieniłeś wcześniej a kosztuje o wiele mniej... 100 zł więcej ci tu nie zagra...
    kora04
    Level 9  
    Chyba nie przeczytałeś mojego pierwszego posta - radio musi mieć USB , poza tym podświetlenie też mi nie pasuje zielone, chyba wezmę tego clariona.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    powalla wrote:
    Tanie radio kupuje się oczami ...
    kora04
    Level 9  
    Kupiłem Clariona, jestem zadowolony, temat do zamknięcia.