Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MITSUBISHI Eclipse problem z automatyczną skrzynią biegów

wiilow 17 Sty 2011 23:37 4167 7
  • #1 17 Sty 2011 23:37
    wiilow
    Poziom 11  

Witam Szanownych kolegów.
    Mam problem z automatyczną skrzynią biegów w MITSUBISHI Eclipse 3g 2002r. 3.0.
    Problem polega na tym, że auto zachowuje się tak jakby nie działało sprzęgło tj. jak włączam na D lub R auto rusza z kopyta, a jeżeli wcisnę hamulec nożny i włączę D lub R auto szarpnie i zgaśnie. Dzisiaj przeczyściłem te zaworki co są pod miska olejową zalałem nowy olej 7l o ATF(taki jak na bagnecie producent pisze) odpaliłem auto i jedzie normalnie ale po przejechaniu ok 1km znowu to samo. Biegi przekłada normalnie.
    W czym może tkwić problem, może ktoś miał podobny problem lub posiada jakieś schematy> Gdzie w skrzyni znajduje się filtr oleju? Sprawa bardzo pilna auto potrzebne do pracy.

0 7
  • #2 18 Sty 2011 15:00
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

Masz czterobiegową skrzynkę F4A51. Filtr oleju znajduje się w środku skrzyni. Jego wymiana następuje przy ewentualnej naprawie skrzynki. Sprawdź zawór lock-up oraz spięcia konwertera, jeżeli jest wszystko ok. sprzęgło hydrokinetyczne (konwerter) do regeneracji.

0
  • #3 18 Sty 2011 16:34
    wiilow
    Poziom 11  

"Sprawdź zawór lock-up oraz spięcia konwertera," - a gdzie ten zawór się znajduje?

0
  • #4 18 Sty 2011 20:02
    romuald-f

W płycie sterującej.

0
  • #5 19 Sty 2011 13:13
    wiilow
    Poziom 11  

romuald-f czy możesz podać nr tel. do siebie bo po rozebraniu płyty zaobserwowałem dziwną rzecz jutro dodam fotkę

0
  • #6 20 Sty 2011 17:40
    wiilow
    Poziom 11  

Po rozebraniu i przemyciu palety sterującej poskładałem wszystko. Zalałem olejem odpaliłem auto i problem znikł, niestety tylko na 2-3 min. Szukałem dalej i stwierdziłem zapchaną chłodnice oleju. Co mogło się uszkodzić z powodu tej usterki??? W jaki sposób ostatecznie sprawdzić czy problem tkwi w skrzyni czy jest to wina konwentera. POMOCY

0
  • #7 26 Sty 2011 14:54
    wiilow
    Poziom 11  

Moja skrzynia okazała się zmielona w środku. Mam pytanie czym różni się skrzynia od silnika 2,4l wizualnie są takie same czy to kwestia przełożenia???????

0
  • #8 27 Sty 2011 10:35
    romuald-f

Wizualnie może i są podobne. W wersji z silnikiem 2.4L montowane były skrzynie F4A42. Typu skrzyni szukaj na pokrywie (Rear Cover) aluminiowej od strony koła.

0
  Szukaj w 5mln produktów